Otázky na RNG

959

RNG veľmi pekne Ďakujem za vyčerpavajuce odpovede.Pochopila som.
A ten vitamin E by som rada brala keďže ideme na tu dovolenku, takže ho brať denne tých 400IU? A kedy je najlepšie rano,večer, alebo kedy?Či je to jedno?
Vopred ďakujem za odpoveď.

surodenci

RNG., obraciame sa na teba o pomoc pre nasho 83-rocneho otca. radi by sme mu este trocha predlzili zivot, ale nevieme, ako to urobit. do svojich 50. rokov bol otec zdravy ako ryba. potom zacal behat po lekaroch, stal sa z neho velky hypochonder. uzival obrovske mnozstva liekov, ale aj tak bol vlastne zdravy a veselej mysle. musel mat velmi silny organizmus, ked ho tie chemicke lieky nezabili. asi pred pol rokom si zmyslel, ze ide na operaciu prostaty, hoci nemal ziadne vazne problemy. po operacii sa mu prudko zhorsilo myslenie, rozbehla sa u neho senilna demencia. zacina sa potkynat a na kazdom kroku spadne a padom si ublizi. neda sa s nim uz ani velmi rozpravat, zo dna na den vidno, ako mu prestava mysliet. skusali sme mu davat gingo biloba, ale nepomohlo, ani rozne vitaminove pripravky. boli by sme radi, keby si este par rokov pozil medzi nami, ale uvedomujeme si, ze musime rychlo konat a niecim ho prebrat, lebo od lekarov sa pomoc cakat neda. v jeho veku sa uz na neho pozeraju ako na mrtvolu. mozes nam poradit, cim mame otca nejako rozstartovat, aby nejako obzivol a aspon chvilu sa este tesil zo zivota? da sa to vobec? dakujeme ti za tvoje rady.

RNG

sustredenie sa je skor vec dusevnej discipliny(autosugescia, vola nenechat sa vyrusit, koncentracia), ciastocne moze pomoct stress-B a vyssie davky vitaminu C, pripadne aj ine nootropics.

zazie2112

Ahoj RNG, mam statnice, potrebujem nieco co mi pomoze sa susutredit a skoncentrovat a zapanmatat si, ja mam obrovsky problem sa sustredit, existuje nieco co mi pomoze?

RNG

959, Buffered vitamin C obsahuje 500 mg askorbatu vapenateho v kazdej tabletke.
1.Vitamin E mam aj tekuty vo flaske,jedly, ale vacsina ho pouziva na kozu, alebo v zelatinovych tobolkach(400IU).
2. pri cestovani pouzivaj suseny dumbier, kusok do ust, z casu na cas do neho jemne hryzni, aby uvolnil aktivne latky(stavu).
Skus Stress B proti nervozite z davov, ak ti nepomoze, ber st Johns Wort alebo 5-HTP.
3.DGL su tabletky na hryzenie vyrobene zo sladovky hladkoplodej(DeGlycerrhyzed Licorice)Upokojuju nervozny zaludok a zaroven pomahaju regenerovat. Zatial ich nedovazam este.

959

RNG a ešte sa ťa chcem opýtať:
1.maš v Lučenci aj vit.E alke ako tablety/lebo v ponukovom liste vidím iba tekutý/

2.keď mi býva špatne od žaludka-psych rázu-najma keď mam niekde isť,alebo kde je veľa ludí, alebo pri cestovaní_možem na to brať_Stess-B, alebo 5-Htp, alebo čo?

3.čo je to čo si mi včera napisal:DGL

959

RNG,prosim, ale si mi neodpovedal, že čo povieš na to zloženie tej tablety.
A ešte mi napíš, či ten askorban sodný alebo vapenatý sa predáva samostatne-teda že v tablete je iba čisto on.Lebo v lekárni povedali, že to je hluposť. že to sa ako samostat.vitamín nepredava, že to je "iba soľ" či čo tliapali.

sariana

RNG, prosim o odpoved:
uz dlhsiu dobu pocitujem akoby svrbenie vnutri v usiach az na mandliach. Tento pocit mavam zvacsa, ked na mna ide chripka alebo iny virus. Ale teraz nic podobne nemam a pretrvava to uz vyse mesiaca. Dakujem.