Otázky na RNG

RNG

zepter je zaujimava forma varenia/pecenia.Ale nie je to celkom v pare, ako hovori reklama, lebo ked sa maso samoodlepi zo spodku, je ciastocne zhnednute a na to varna teplota 100 stupnov celzia nestaci.
Naozajstne varenie v pare, ako sa robu napr v japonsku a cine pouziva hrniec s vodou na ktory sa polozi bambusovy kosik, cez ktory para prechadza. Ten typ varenia, ci vlastne parenia neprodukuje v jedle nikde teplotu vyse 100 stupnov celzia a zohrievanie kvoli vysokemu skupenskemu teplu vody a prudeniu pary okolo vsetkych ploch je velmi rychle a zachova mnozstvo zivin . Vyborne hlavne na zeleniny, kde sa povrchy sterilizuju a zmaknu ciastocne, pricom farba zostava a s nou aj vacsina fytonutrientov .
Ja pracujem s materialmi a presnymi rozbormi uz vyse 40 rokov, pre mna neexistuju neidentifikovatelne materialy.
Hlinnik je dobry vodic tepla, ale nie dobry na kontakt z jedlom. Preto treba robit nadoby na varenie vrstvene=hlinnik alebo med na spodku, nehrdzavejuca ocel vovnutri, pripadne este lepsie smaltovane alebo pokryte keramikou.
Teflonovane nadoby su dobre na varenie, ked neprekrocis na nich nikdy teplotu 200 stupnov celzia, co sa gazdinam casto stava.
Co sa tyka supania teglonu, da sa mu zabranir neprehriatim a pouzivanim len nastrojov zo silikonovej gumy na teflon.
Inac pri poruseni teploty alebo pouzivani tvrdych nastrojov na teflon z neho po case plno zjes v jedle. Sice v tele je malo zlucivy(teflon=polytetraflourethylene je sa studena velmi chemicky odolny=nezlucivy), ale prst do ohna za to by som nedal, ze nam predsa len nejako neskodi.
Hlavne to, ze vacsina udajov o nom je z firmy Du Pont, ktora vypustila na trh uz vselico v minulosti....
Ked je teflon neporuseny, hlinnik pod nim nevplyva na jedlo.

mirka 23

Teflon, lenže ten teflon sa z panvice veľmi často (skoro vždy) zošúcha a tak ľúdia varia na hliníku, ktorý ako vieme je už dávno zakázaný. Preto sa tak hlúpo pýtam.

teflon

Šak keď je panvica teflónová tak potrava príde do kontaktu s teflónom a žiadnym hliníkom. Čo sa vlastne pýtaš?

mirka 23

RNG: Čo hovoríš na Zepter varenie (varenie v pare) oproti pečeniu, vyprážaniu a vareniu v hrncoch, ktoré sú z neidentifikovateľného materiálu?(z ostatných kovov). Alebo na teflónové panvice, ktoré sú vyrobené z hliníka?

RNG

Quercitin je hlavne protizapalovy a pomaha pri vzdusnych alergiach.
.........
V zasade neuvadzam mensie a slabsie ine ucinky na doplnky, lebo slabe ucinky malokto pociti hoci to na reklamach vyzera velmi pritazlivo, ked uvedu hromadu dobrych ucinkov bez dolozenia, ze su slabe.
........
Kokosovy olej sa sklada z stredne dlhych nasytenych mastnych kyselin.
Je to potravina, ktoru velka cast sveta pouziva tak, ako my ine rastlinne oleje.
Ma vyhodu, ze nezosmradne, lebo je prirodzene stabilny, tj bez chemickych uprav, ako musia robit na inych rastlinnych olejoch, aby sa nekazili.
Dalej pre svoju kratku molekulu lahko prechadza cez kozu a rychlo sa absorbuje v traviacom systeme, tj nezatazuje zlcnik.
Stovky milionov ludi si ho natieraju na kozu. vyse miliardy s nim vari a davka pri kandidozach je odporucena na niekolko lyzic denne na nahradu cukrov, lebo tento olej vie telo pouzit podobne ako cukry na vyrobu energie priamo
Moja zena s nim vari(olivovy a kokosovy, zmes), natiera si ho na kozu, ja tiez,a pouzivam ho do zmesi na rany(cukor, kokosovy olej a par kvapiek GSE), kedze ako cukrovkar sa inac mesiace hojim a toto to skrati na par dni.
Rano si dam kopcom lyzicku miesto niekdajsej kavy a zobudi ma to a da extra energiu-ako cukrovkar nemozem jest a pit sladke na energiu., niekedy aj na obed dalsiu, ale nie na vecer, lebo by som nezaspal.

RNG

sariana, na ilustraciu mexicky indiani jedia ako prilohu k jedlu vyse 100 gramov vareneho korena jamu. Ti je ekvivalent vyse 10 gramov suseneho praskoveho jamu. Samozrejme na vyrovnanie hormonalnych hladin je ho tolko nie treba ani zdaleka, ale kolko ho kto potrebuje je vysoko individualne. Ja som navrhol okolo 2 gramov pretoze to bola davka, ku ktorej sa moja zena postupne prebojovala ked mala hormonalne problemy pri prechode.
A brala to niekolko rokov, kym jej vsetky problemy prestali.
Ale normalny menstruacny cyklus je vysledkom skoro mesiaca stavu hormonalnych hladin, cize by som odporucil brat najmenej mesiac jeden gram a zistit co to urobi. Ak by to stale nebolo dost(bolesti, prilisne zbieranie vody v tele, prilis silne krvacanie), zvysil by som to na 1.5 az 2 gramy.
Treba sledovat svoje telo a riadoit sa podla signalov z neho na davkovanie. Ale ustalenie spravneho 28 denneho cyklu nemozno ocakavat za par dni ale za niekolko cyklov.

jaja

dobrý den, zaujímalo by ma na čo okrem alergie je dobrý quercetin, a na čo okrem kvasiniek je dobrý kokosový olej, a ako často to mám brať- dakujem

sariana

dakujem za vysvetlenie ohladom yamu. Je mi jasne, ze je to prirodna potravina a nie chemia ako napr. hormonalna antikoncepcia. Aj napriek tomu sa spytam. Ako casto a v akom mnozstve to mam uzivat, aby sa mi pomaly obnovil prirodzeny cyklus? Este raz dakujem.