Otázky na RNG

RNG

Firma generica nikde nespomina, ze by rybacie oleje nimi distribuovane boli kontrolovane na obsah ortuti. Aspon je som sa k tomu nijak nevedel prebojovat. Tak isto neuvadzaju ceny hocikomu a pracuju cez siet distributorov. A pravidlo je, ze cez cim viac ruk tovar prejde, tym su ceny vyssie....

RNG

AQk je rybaci olej vyrabany z ryb v tropickych a miernych pasmach, zamorenie ortutou je dnes skor pravidlo, nez vynimka u dravych ryb. Severske a polarne ryby su este v poriadku. Zaruceny nizky obsah ortuti je len vtedy, ked sa zan vyrobca zarucuje a ovela istejsi, ked ho aj prisne, nezavisle od vyrobcu ,kontroluju, ako je to s vyrobkami nesucimi znacku kvality GMP.

RNG

Zle znacky rybacieho oleja mozu mat plno ortuti,m ktora sposobuje problemu v nervovej cinnosti a mozgu.
Nepoznem zlozenie tych lecitinovych tabletiek, mozno ti tabletovacie pridavky v nich vadia.
Ja vzdy odporucam cisty lecitin.
Inac samotny lecitin ti asi nemoze sposobovat problemy, to by si ich musel mat aj z vajec, cokolady a pod.Inac je nevyhnutny pre mozog.
Len samotna cokolada ho obsahuje 2-5%.
Zialbohu tam je viazany na tuk, takze nemoze cistit cievy od tuku.

RNG

1mg vit E=1,47 IU davky
Odporucane davky na vitamin E su dnes 200 az 800 IU denne(z roznych lekarskych zdrojov a podporene vyse 20 tisic roznymi vyskumnymi literaturami) ), ja sa drzim 400 IU denne, hlavne ked idem na slnko.
Takze 90 mg=132 IU je podla toho malo.

reno

RNG,ale kolko mg je v 1 lyzici Lecitinu?Lebo ja beriem Lecitin v tabletkach,tam je 1200 mg.Mozem teda aj viackrat denne po 1 tabletke s takymto mnozstvom?
Este mam jednu otazocku.Odkedy som zacal brat Lecitin,ale aj Omegu 3,tak mavam divne stavy sprevadzane pocitmi vypadku vedomia(mziky pred ocami),zavratmi,zahmleneho videnia a pichania v mozgu.Moze to s tym nejako suvisiet?Predtym som to totiz nemal.

elessar

vdaka RNG...este otazocka. niekedy, ked, nemam tvoj max epa, tak beriem lososovy olej z dm-drogerie. ma ale dost vitaminu E. moze byt dlhodobejsie uzivanie 90 mg vit E denne nebezpecne? dakujem.

RNG

Inac len niektore chalvy maju v sebe sladke drievko(sladovka hladkoploda=glycerrhyza glabra=licorice). Dnes su prichucovane casto cokoladou, mletymi a drvenymi orieskami a roznymi casto umelymi aromami.
Ked si ja niekedy zriedkavo kupim chalvu(hoci som "mlsna papula", mam cukrovku a pre mna je to viacmenej tabu) hladam v obchdoch podla moznosti znacku "Koser", ta sa obcas este vyraba zo sezamovych semien, medu a cukru,,bez umelin.

RNG

povodna chalva mala v sebe rozdrvene sezamove semena(tahini), med a rozne oriesky. Ta bola znacne zdravsia.
Ked presli na stabilizovany(tj chemicky spracovany ) slnecnicovy olej a rafinovany cukor, hodnota chalvy znacne poklesla a stala sa balastnym(tj skodlivym) jedlom.

RNG

Reno, ja odporucam 1-2 lyzice do tyzdna. Na krabicu napisal vyrobca 1 lyzicu kazdy den. Dosial som nepocul, ze by mal z toho pri tychto davkach niekto problemy. Nakoniec trochu lecitinu sa nachadza vsade v prirode, kde sa ma tuk transportovat vodnym prostredim. A cely problem, pre co nam je extra lecitinu treba je ze mame v tele extra tuky(zanesene cievy, tukove "vankusiky", pretucnenu pecen), ktore treba zo zdravotnych dovodov odstranovat, skor nez zacnu vplyvat na nas zdravorny stav.