Otázky na RNG

RNG

fruktoza skonci na 95% v peceni, kde sa postupne premeni na tuky.
Glukoza 95% sa spali v svaloch na energiu.

Uzivanie fruktozy miesto glukozy je len sebeklam pre cukrovkarov, lebo na glukomeroch sa ukaze menej.
Naviac drviva vacsina fruktozy na trhu je dnes umelo vyrobena hydrolyzou kukurice ako High fructose corn syrup, a je hlavnym dovodom prudkeho narastu stenoz(pretucneni pecene) ktore vedu k cirhoze a zlyhaniu pecene.
Hlavne v USA, kde High fructose corn syrup pre jeho nizku zenu a vysoku sladkost v poslednych desatrociach pridavaju do vsetkeho, takze normalna spotreba z ovocia predtym 3-4 kila rocne je odrazu az 75 kil rocne, co je pravdepodobne hlavny dovod rapidne narastajucej obezity v USA.
Nerafinovany(hnedy) trstinovy cukor je menej skodlivy nez bieleny.

RNG

renka, skus GSE alebo/a oreganovy olej.
Na vzdusne alergie su quercitin, vitamin C , bromelainm, dumbier, boswelin...

RNG

Organicky viazane magnezium ma najvyssiu absorbciu(gluconat, protwein chelat, citrat maleat...)
Vzdy si skontroluj obsah, klikni na cislo produktu.
Organicky viazane sa absorbuju az vyse 10x tak ucinne.Tj viacej absorbovaneho a zabudovaneho, menej vyhodeneho(mensia zataz na ladviny)

elessar

RNG...rad by som sa opytal na cukor. vsade citam, ze zdravsie ako sladit bielym cukrom je pouzivat trstinovy cukor, med, atd. cukrovkari zvyknu sladit fruktozou - nie je tato pre organizmus vhodnejsia ako trstinovy cukor, med a podobne? dakujem.

renka

rng co by si mi odporucal z tvojich doplnkov na zväcsene uzliny, zapal hltana, nepotvrdenu alergiu? tie uzliny mam skoro stale aj zapaly, antibiotika velmi nezaberaju. Dik.

959

RNG, pruser.Akurat som si bola kupiť v Lučenci doplnky na tu dovolenku a myslela som sai, že ma porazí!!!
Nemaju BETAIN a mne sa minul a bez neho neviem, čo budem robiť, asi nebudem jesť, lebo ako ho používam, tak mi nič nie je a bez neho si neviem predstaviť teraz 3 týždne!!!!
A tem Multienzým mi asi nepomože, že? Keďže mam asi nie problém s črevami, ale so žaludkom.To pomalé trávenie, ťažobu.
A nemaju ani KOKOSAK!!!Bože, a tak som sa nim chcela natierať, aby som nemala tu žihľavku.
Čo robiť? nemaju oba vyrobky ani v Blave, lebo som aj tam volala. V Lučenci akurát p.Kelemenová vybaľovala tovar, takže Betain ani kokosak neprišiew a povedala, že prave tieto dva praodukty idu na dračku.
Som zufalá, najma neviem, čo na to trávenie...

RNG

959, na enzymaticke cistenie tela , teda intenzivne, pri rakovinach, odporucam 3x2 multi enzymi alebo 3x2 pancreatiny(kazdy ekvivalent 1400 mg pancreatinu)
Na obcasne alebo periodicke cistenie rano 2 tabletky

RNG

959, rozni lekari odporucaju rozne davky, pohybuju sa od 100 do 400 mcg denne, teda pre zdravych ludi ako prevencia, zvysovanie viralnej imunity.
Selen je zaroven silny antioxidant, na predchadzanie rakovinam, hlavne v spojeni s vitaminom E(100 az 800 IU z roznej literatury)

RNG

myselka, anemia je nedostatok cervenych krviniek, na tvorenie ktorych potrebujes zelezo, med, vitamin B-6, B-12 a kyselinu listovu.A samozrejme bielkoviny.
Takze hladaj jedla s dostatkom tychto(maso, zeleniny)
Doplnky na podporu tvorenia cervenych krviniek musia tiez obsahovat vsetky spomenute, inac nemusia byt vobec ucinne.