Otázky na RNG

RNG

vinea, pomoc je jednoducha, ber oreganovy olej 3x300 mg(to su 3x2 zelatinove minitobolky, mozes to zvysit aj na 3x3), vzdy len s jedlom!!!, lebo je to silna korenina.Pripadne mozes brat aj 3x500 mg NAC, ten tiez pomaha odhlienovat.

RNG

959, Betain HCl bude v oboch predajniach, uz ho mam na objednavke a tentokrat ho objednam viac.
Naviac pozeram aj na este silnejsi enzym(extra silny multienzym), ktory bude mat uz v sebe 400 mg Betainu HCl v jednej davke.

vinea

RNG, prosim porad´asi pred mesiacom som mala chripku a stále ma trápi dráždivý kašeľˇ,kvapky a sirupy proti kašlu mi nepomáhajú.Ďakujem za odpovedˇ.

959

RNG, veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď.
Za ten Pepsin som sa ťa pytala preto, lebo zatiaľ ho v Lučenci nikdy nemali, tak som nevedela, či to dovažaš, alebo mam vždy taku smolu, že keď idem, tak je vypredaný.
U nas ho NEZOŽENIEM NIKDE, lebo už som ho pytala všelikde aj s Betainom/lebo ho už nemam a nie je ani v Lučenci a ni v Blave/ a všade čumeli na mna ako na blázna, že čo to chcem.
A budeš ten Pepsín dovážať?

RNG

959, ja pepsin HCl zatial nemam. Ked ho najdes niekde inde, skontroluj si davky, aby si nebrala primalo=neucinne. Privela, o to sa zatial neboj, niekto prakticky nevyraba privelke davky, to by stalo viac penazi a naviac by to neschvalili ako potravinovy doplnok(nezabudaj, potravinove doplnky ked brane podla odporucenia NESMU mat skodlive ucinky)
Ale treba si davat pozor, niekedy pri kombinaciach roznych sa da predavkovat. Napr v pripade brania zinku na acne, zinku ako antiviralnu zmes, zinku v zmesi na oci a zinku v zmesi na kosti. Keby si brala kazde, mozes sa predavkovat poriadne zinkom!
Treba citat zlozenia a nebrat privela nicoho.

RNG

959, 1.tych 30 mg zinku v kapsuliach mineralov pre starsich ti uplne staci.
.......
Fotosenzitivita sa hlavne prejavuje spalenim, ale casto je potom nasledovana vyhadzanim sa a bolestami hlavy(tak ako po spaleni na slnku)
.......
C E a selen sa maju brat spolu, tak maju lepsi(synergia=spoluucinnost)ucinok.

959

Prepač, ale zabudla som ešte, prečo mam davať pozor na davku Pepsinu?Koľko je mg v jednej tablete a prečo sa nemože viac, popr. menej?
A dovažaš ho ku nam?Teda mal by byť v Lučenci?

959

A teda, možem brať spolu , že zjem naraz rano zinok, vit.C, vit.E a selen?
Nesposobím tým, že ich zoberiem naraz to, že jen prvok vyluči druhy?Alebo sa dobre neabsorbuju?

959

RNG, vďaka za zodpovedané otázky, len mi ešte odpovedz:
1.teda keď beriem tie mineraly na kosti pre staršich-tie v želat. kapsuliach a obsahuju asi 30mg zinku,tak to mi teda stačí na pokrytie
dennej davky?Už nemusim brať iný zinok navyše?

2.Ten SJW je teda preto nevhodné uživať naslnku, že sposobuje rýchl.opalenie? Iné kontraindukácie nesposobuje na slnku? Ja som myslela že preto sa nesmie uživať na slnku, že napriklad pride človeku zle, kruti sa hlava, zniži, popr. zvýši sa tlak.....