Otázky na RNG

zaza

RNG-čo užívať ak mám v tele nejaký zápal,napr.často bývam prechladnutá,mávam zimnice a urobia sa mi zapálené vyrážky na krku-inak akné nemám.ĎAKUJEM.

RNG

monca, detska mozgova obrna je suhrn poskodeni mozgu pred narodenim dietata alebo pocas porodu.
Mozu byt viralne, cirkulacne, chemicke, a mechanicke
Prava viralna obrna(poliomyelitis)je vec viralna.
Ale je mnozstvo inych virusov, ktore mozu poskodit vyvoj mozgu plodu, ked cez ne matka prechadza.
....
Ak sa virus v tele uz nenachadza, treba sa sustredit na vyvoj a regeneraciu mozgu
(a to je velke AK, lebo v tele nosime plno virusov permanentne, ktore skodia nervom, ako herpesy, Epstein Barr virus a ine, a vtedy je spravne zvysovat si imunitu alebo sa proti nim aktivne branit antiviralnymi)
Skoro vsetky nootropics pomahaju cinnosti mozgu, mnohe prispievaju k budovaniu mozgovej hmoty(lecitin, choliny, omega 3 oleje(rybacie oleje), lipoproteiny) a mnohe nootropicke antioxidanty zvysuju cirkulaciu(gingko, huperzin, vinpocetin, vitamin C a E, vytazky z hroznovych jadier a zeleneho caju...)cim napomahaju vyvoju mozgu.

RNG

Eva 10, tie slovenske cisla diagnoz mi nic zialbohu nehovoria
Deti maju obvykle dobru absorbciu, takze tabletky Bone reinforcer su schopne absorbovat.
Bone essentials su hlavne pre ludi so zlou absorbciou.

eva 10

RNG nebola som dlhsie na fore chcem sa vratit este k tym nadoblickam u 4 rocneho chlapca ta diagnoza ma cislo E 25 je to vrodene genetika pises ze mu mam davat BONEessentials ja som mu kupila BONE Reinforcer je to pre neho vhodne davam mu pol tablety rano a pol vecer

RNG

monca, ako zle ma tu DM(predpokladam diabetes 1?)
Mas moznost na analyzu ortuti z vlasov(rozne stepenia obsahuju ortut).
Vtedy treba telo odmorit.
Ak ma problemy s travenim(lepka, malu rast) mozes mu skusit davat niejake enzymi s jedlom, napr cerstvy ananas(nie konzervovany alebo stavu), papaju, ja mam aj take papajove cukricky, to by sa mu iste pacilo. Inac seriozne davky enzymov su Pancreatin, Multi Enzyme, Bromelain.
Na rozvoj mozgu odporucam hlavne rybacie oleje, ako MAX EPA

RNG

Sylvia, mojej zene pomaha na to St Johns Wort. Ja som v case vycerpania bral kedysi vceliu matersku kasicku, niekolko gramov, teras si hodim pilulku Stress B a 2-3 kapsule St Johns Wort. Udajne rovnako dobre posobi aj SAM-e(400 mg) a GABA(500 mg) pre niektorych.
Ale tie krve a pocity uzkosti, to je tetania-docasny nedostatok mineralov v nervovej sustave vyvolany zvysenou spotrebou v strese.
Hlavne sa jedna o draslik(vsade tlacim sol s draslikom!) ale aj mineraly na kosti(Ca, Mg, Zn,Fe, B,Cu) v spravnom pomere a dobrej forme na absorbciu, tj s potrebnymi vitaminmi a aminokyselinami.)