Otázky na RNG

Martin_242

RNG: Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie, už teda tomu trošku rozumiem.
Ešte by som sa chcel opýtať, ak mám 350mg tablety horčíka vo forme oxidu horečnatého, koľko ich môžem denne prijať, aby bola dávka bezpečná, ale aj účinná?
Pri slabej využiteľnosti oxidu je asi 350mg tabletka veľmi nedostatočná dávka.
V mojej strave horčík totiž naozaj chýba.
Ďakujem!

elessar

RNG...DAMIAN tvrdi, ze konzumacia sojovych vyrobkov moze mat zle nasledky na cinnost stitnej zlazy. naozaj moze byt soja skodliva? a co potom taky sojovy lecitin, ktory je u teba jeden z najodporucanejsich? dakujem.

959

RNG, ahoj.Prosim ťa, bude už v Lučenci Betain, alebo ešte je iba na ceste?
Napiš,prosím, kedy si ho poslal, alebo či ešte nie je poslaný.
Ďakujem.

RNG

martin, elementalne magnezium(kov) sa nepouziva. V roznych zluceninach, aby si ich mohol porovnavat sa udava ekvivalent v mg elementarneho magnezia. Napr 1000 mg maleatu magnezia obsahuje 125 mg elementarneho magnezia.
1000 mg magnezium oxidu obsahuje 600 mg elementarneho magnezia.
Spravni vyrobcovia vzdy pisu nie obsahy zlucenin, ale ekvivalenty ich elementarnych zloziek.
Vstrebavanie(ucinnost) je velmi individualna
Oxidy a carbonaty maju od 4-15% max

citraty, maleaty, glukonaty su okolo 40%.
Proteinove chelaty(glycinat, arginat....)okolo 50%.
Laktaty az 60%

RNG

Nathali, uzivaj 2x30 kvapiek GSE aj 3x300 mg oreganoveho oleja.
Nakazy vo vnutornom uchu su alebo strep a staph, alebo kvasne.Takto adresujes vsetky mozne,pravdepodobne.

RNG

zaza, dakujem za upozornenie. Objednam dalsie.
Kapsule obsahuju 12-15 kvapiek.Objednal som ich hlavne pre tych, co nie su schopni pit horke. Alebo tych, ktori chcu zobrat vacsie davku, nez 2x30 kvapiek na infekcie v tele vyzadujuce nad 60 ppm citricidalu(aktivna latka v GSE. teda 60 kvapiek je to iste, ako 4 az pat kapsul za den.
Kapsule ale nevybiju tak ucinne nakazy v krku a ustach, ale zase ucinnejsie v crevach.

Martin_242

RNG, ak vieš, poradil by si mi prosím, aké formy horčíku majú akú percentuálnu vstrebateľnosť (využiteľnosť)?

Aspartate
Citrate
Gluconate
Glycinate
Oxide
Elemental Magnesium

Ďakujem!