Otázky na RNG

[zruseny12]

RNG,SP-enzym sa ma brat pred jedlom,alebo po jedle?kedy je najlepsie...lebo ja som ho brala pred jedlom pol hod.ale bolo mi zle,ma nejaky ucinok aj po jedle?ci uz nie?dakujem...

RNG

Moncika, kravske collostrum je najbohatsie na imunoglobuliny. Kozie sa tlacilo hlavne pre europsku epidemiu sialenych krav(zamorenie prionami, skodlivumi bielkovinami).
Ziadny potravinovy doplnok v odporucenych davkach nesmie poskodit zdravie.
Oreganovy olej sa berie 3x2 kapsule, vzdy s jedlom, lebo je to korenina a na prazdny zaludok by drazdila.

RNG

Inac aj zelena kava obsahuje okrem kofeinu hromady roznych antioxidantov, hlavne jej farebna supka, ktora sa zahadzuje je mimoriadne silny zdroj antioxidantov.

RNG

Navi, neviem co mas doma, ale guarana(mlete semena) obsahuje okolo 3% kofeinu podobnej latky(alkaloid guaramin)
Klinicky ucinne davky kofeinu su 100 az 200 mg, co je 3,3 az 6,6 gramov guarany(pol az cela lyzica zhruba.
Ked vypijes kavu alebo caj z guarany, dostanes okamzite povzbudenie. Len ked beries tabletky a kapsule z guarany, v traviacom trakte sa to postupne uvolnuje.
Uvedeny clanok je trochu zavadzajuci v tomto.
Vsetky alkaloidy su ciastocne navykove, ci je guarana menej, to neviem. Su cele velke narody, co ju pouzivaju pravidelne a su zvyknuty na jej ucinky a chyba im, ked ju nevedia dostat. Ja som poznal zopar brazilcanov, ktory sa snazili najst guaranu pred rokmi pri svojej navsteve USA. Tak isto mate, na ktory si navykli.

RNG

lubos multienzym a bromelain na
cistenie tela sa pouziva hodinu pred jedlom.
Na zlepsenie travenia ich beries s jedlom.
Oreganovy olej sa berie len s jedlom, lebo je to korenina(pamajoran)

moncika

ahoj RNG,prosim ta ktore colostrum je lepsie,kravske alebo kozie?
a este by som sa ta chcela spytat ze teraz som objednala z tvojho obchodu oreg.olej pre sestru kvoli precisteniu od plesni,virusov...,ona ma ale problem so srdcom-nic extra vazne-slaba sinus.tachykardia-ze nemoze jej oreg. nijako poskodit dufam?a prosim ake davkovanie?dakujem velmi pekne

Navy

RNG, keďže tie kontakty nefungujú, uvediem tu text:
Guarana pochádza z ďalekých amazonských pralesov, kde jej sily objavili miestni obyvatelia už pred dávnymi dobami. Používajú ju však nielen ako vynikajúci stimulant, ale aj ako liek na mnohé zdravotné problémy.

Energia z džungle
Guarana je vlastne krík rastúci v džungli a v jazyku domorodých kmeňov znamená „veľký strom lesa“ a je doslova lesnou lekárňou. Z bobúľ kríka sa získava prášok ktorý Indiánom nahradí nielen každodennú šálku kávy, či silný čaj.

Plody guarany obsahujú guaranín, ktorý pôsobí podobne ako kofeín, avšak jeho výhodou je to, že v tele nepôsobí ako rozbuška s následnou únavou, ale uvoľňuje sa postupne, a tak dokáže telo povzbudí počas celého dňa. Dôležité je, že výťažok z guarany je bohatý aj na obsah vitamínov, napríklad vitamínu C a vitamínov skupiny B.

Vleje vám život
Výťažok sa cení pre jeho schopnosť dodávať vitalitu a energiu, pričom podporuje celý imunitný systém a regeneráciu organizmu. Jeho užívanie sa odporúča všetkým, čo majú náročnú prácu a potrebujú povzbudiť mozgovú činnosť. Únava, ospalosť a problémy s koncentráciou, ktoré trápia napríklad študentov, či šoférov dokáže guarana tiež rýchlo odstrániť.

Tak trocha všeliek
Okrem toho sa používa napríklad aj pri liečbe menštruačných bolestí, pri chudnutí, alebo ako afrodiziakum. Taktiež sa ňou zvyknú liečiť tráviace problémy, napríklad hnačka. Obrovskou výhodou guarany oproti kofeínovým nápojom je aj to, že nie je návyková a nemá vedľajšie nežiaduce účinky.

Keď teda budete potrebovať najbližšie účinné osvieženie, skúste siahnuť po nápoji, či tabletách s výťažkom guarany. Budete milo prekvapený.

Navy

RNG. Začínam v tom mať trochu chaos. Guaranu, čo mám doma má napísané, že obsahuje veľké množstvo kofeínu. Tu som sa však dočítal niečo iné: magazin.atlas.sk

Najčítanejšie články