Otázky na RNG

oli

Keď sa tu už píše o ananáse, RNG prosím ťa prečo keď jem surový ananás ma rozbolí žalúdok a od kompótu nie. Nie je tým vysokým obsahom enzýmov, pretože mne ten žalúdok až sťahuje do kŕčov.Inak nemám alergiu na nič.
Ďakujem

RNG

959, ananas ma silne enzymy(bielkovinne) v sebe. Ked mas velmi tenku kozu na jazyku, moze ju doslova rozlozit.
Pravdepodobne a nezrely kiwi ich ma. Tak sa rastliny brania proti skodcom. Enzymi v nich rozlozia tela skodciv, ked sa s nimi chcu zivit skor, ako su plody zrele. Ked su plody zrele, tj semena su vhodne na klicenie, plod zmeni chut na pritazlivu(sladku) a vacsina enzymov casto zmizne.

959

Inak o iných chemických antikonc.na našom trhu nevie.Asi je iba tatojedna a to vo forme kremu a čapíkov.Škoda, lebo inak by som skusila inú, ale neviem o žiadnej inej cvhemickej ochrane.
Hormonalne nechcem nič.

959

RNG,alergiu mam najma na kiwi, aj ananas mi občas nerobí dobre-ale to asi nie je alergia-normalne som od nehomala krvavý jazyk a Ďasná.Iné citrusy som nejak nepobadala, že by mi sposobovali alergiu.Jedine z kiwi mi je stale divne a preto ho nejem.
A z tohoto krému to tiež nie je pravidelnosť, žeby ma stale štipal.Iba niekedy, aj to slabo a po par hodinách to prejde.

RNG

959Obsah bol neskodny aj pre dlhsie pouzivanie, ake ked ta drazdi, tak to telu skodi.Teda tvojmu telu, pre ineho moze byt fajn
Nemas nahodou alergiu na citrusove? to by to vysvetlilo.

959

RNG, ďakujem za odpoveď na tu chemicku antikoncepciu.Ale ešte mi napíš, ak by ma neštipala,mohla by som ju použivať stále?To zloženie čo som uviedla je pre vnutorné prostredie v poriadku?Nemože mi to po dlhodobom uživaní sposobiť napr.nejaku chorobu?