Otázky na RNG

RNG

Payn, kava kava(piper mysticum, v tichomori awa)je velmi ucinne utlmovadlo, pouzivane vyse tisic rokov na ukludnenie .
Problem s poskodenim pecene sa objavil v Europe, ked jeden nezodpovedny vyrobca extrahoval kavu-kavu acetonom a nasledovne aceton nevypudil dostatocne.
To vyuzili farmaceuti na "lov na bosorky" a prislusne autority okamzite zakazali predaj extraktov z kava kavy.
Zly vietor okolo toho(a zaroven rozne zmluvy podpisane medzi USA a WHO za chrbtom verejnosti) sposobili, ze US vyrobcovia sa zacali kava-kavy stranit.
POdobna situacie bola v osemdesiatych rokoch okolo L-tryptophanu. Kvoli jednemu nezodpovednemu vyrobcovi sa na L-tryptophan hodil tien, ktory na nom ciastocne zostava dodnes.
Co sa tyka poskodenia pecene, naozaj bolo niekolko desiatok pripadov, hoci to samozrejme nebolo podrobne vysetrene a ked aj, tak sa vysledky samozrejme nepublikovali a renome oboch doplnkov sa s konecnou platnostou nikdy nevycistilo( v tom ma prsty Big Pharma).
Dnes je mozne oboje kupit(a u nas by rozhodne FDA nepovolilo predaj ziadneho skodlivehgo potravinoveho doplnku), co je dokazom ich neskodnosti, hlavne vo svetle, ze boli cas na zakazanej listine.
Vacsina velkovyrobcov doplnkov sa im ale radsej vyhyba, co vyuzili niektori mensi na vyrobu a predaj tychto za ovela vyssie ceny(ponuka/dopyt...)
Osobne aj ja aj hlavne moja zena sme kava-kavu pouzivali, ale po tom cirkuse ju zena nahradila St Johns Wort, lebo cena vybehla na desatnasobok a aj tak ich bolo tazko najst.
Mojemu otcovi som to roky posielal na zlepsenie spanku(bylinne vytazky, kavalaktony a melatonin v kombinacii mu dobre zaberali)

RNG

picolo, nedostatky v mineraloch a roznych moznych neurotransmiteroch liecis doplnenim.
Psycholog nie je doplnkovy odbornik, je trenovany na predpisovanie psychoterapeutik(syntetickych chemikalii, neprirodzenych a casto skodlivych navykovych drog), co si nemyslim, ze potrebuje tvoje telo.

vaneska

RNG,
na to moje nafuknute brucho skusam betain. myslim, ze je to trosku lepsie, ale ked jem napr. zeleninovy salat, musim si ich dat aj 4. nie je to problem? nemozu mi taketo vysoke davky uskodit? lebo celkovo mi to niekedy vychadza spolu s jedlom aj 9 tabliet denne. vdaka a pekny den.

rukola

RNG, ako vidim, si naozaj velmi vzdelany clovek a ludia sa tu pytaju naozaj na vsetko mozne,tak aj ja mam otazocku...
dlhodobo ma trapi velmi nepravidelny menstruacny cyklus, tj - aj 4 mesiace vynechava. lekaraka ma zrejme uzavretu daku tichu dohodu s ktoviekym, kedze jej liek na vsetko je hormonalna antikoncepcia, a toto svinstvo si ja do tela davat nechcem...raz som to skusila a naozaj, naozaj mi bolo dost zle, fyzicky i psychicky.
chcem sa ta teda opytat, ci na to neexistuje nieco prirodne.dakujem za odpoved

payn

RNG, ako je to prosimta s doplnkom Kava-Kava, moze pri jeho uzivani nastat poskodenie pecene? A keby ho chcem doviezt, mozu s tym byt problemy? nieje u nas zakazany?
www.sukl.sk

RNG

Navy, cistenie criev sa da robit aj bez drahych znackovych produktov.
Psylium, pektiny, probiotika, collostrum, Triphala a na parazity vsade v tele, nielen v crevach formula dr Huldy Clark.