Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

RNG

Oli, koenzymCoQ 10 je dolezity v tele nejak komplexne pri vyrobe energie hlavne. Nizke hladiny sposobuju slabost, srdcove problemy a hromadu inych problemov.
Pri roznych problemoch telu pomoze dodat extra CoQ-10 k tomu co si samo vyraba.
Pouziva sa pri srdcovych chorobach, problemoch s nedostatkom energie, Alzheimerovej chorobe, ba dokonca pomaha aj pri DM2.
Niektore mediciny na srdce znizuju hladinu CoQ 10(betablockery, calcium chanel blockery) cim zoberu pacientom hromadu energie. Ked pri nicom inom, aspon v tychto pripadoch by som odporucil brat tento koenzym.

oli

RNG ešte som zabudla, chcela by som sa spýtať na tvoj názor na Koenzým Q10, ktorý je zaradený medzi silné antioxidanty. Je taký dôležitý ako sa o ňom píše?

RNG

oli, moze to byt ten silny enzym co obsahuje(bromelain), ktory vie rozlozit aj ochranny maz na stenach zaludka, ale potom sa mi zda, ze mas problem so zaludkom, mozno helikobakter, ktory ti oslabuje zaludocne steny.
No a mozes mat na ananas jednoducho alergiu, tak ako niekto na jahody, druhy na orechy a podobne.

oli

Ďakujem RNG, ale neviem prečo ma od surového ananásu bolí žalúdok, je to preto že má tak veľa enzýmov? Dostanem vyslovene kŕče. Iné ovocie mi to nerobí.

[zruseny12]

jasne ja to viem ,ze mi chyba vapnik...,sak chodim do osteocentra...a diky za radu,lebo kiwi mam rada a ani ma nenapadlo ho mixovat...ale skusim,lebo inak mi chuti...

RNG

mariaa, mas nedostatok vapnika a horcika, takze mas zrejme aj tenku sklovinu.
Kiwi obsahuje mnozstvo kyselin, hlavne nezrale, lebo take sa prakticky vsade predavaju. Zrele rovno zo stromu su sladke, ale nedaju sa dopravovat.
Ked si chces chranit zuby proti ovocnym kyselinam, zmixuj to ovocie a pi slamkou, tak aby ti neprislo na zuby.