Otázky na RNG

RNG

oli macky maju v tele casto toxoplazmozu. To by si ich musel drzat pod sklenennym zvonom, aby sa nemohli nakazit vonku. A im to prakticky vobec nevadi.
Pasovy herpes je prejav herpesu simplex V1, ktory nosime prakticky vsetci v sebe. Prejavi sa ked mame oslabenu viralnu imunitu.
Toxoplazmoza znacne oslabi imunitu a poskodi pecen.
Na pecen (regeneracia a odmorenie) som castejsie spominal protokol dr Berksona
Sylimarin(milk thistle, ostropestrec)
900 mg
Alfa lipoicka kyselina 600 mg
selen 400 mcg.

RNG

swenja, ked hovoris o GSE firmy NutriBiotics, nevidim ziadny problem, aj ked vyrobca pre istotu neradi tehotnym a dojciacim zenam ziadne doplnky prakticky.
Ucinna davka GSE je totiz minimum 2 rady vzdialena od skodlivej, takze sa ani nemozno predavkovat.
Chcel som pridat stranky na citricidal, minimalne davky na potlacenie roznych bakterii a pod, ale zmizli zahadne z netu. A ja somar som si ich nikde neskopiroval!
Nutri team ich uz neuvadza na svojej stranke....
Dufam ze mi v tom moj potomok pomoze, vraj sa to este urcity cas da najst.
Ale pamatam si ze tam bola aj moraxela medzi uvedenymi, na ktore je GSE ucinne.
Na moraxelu su iste ucinne aj rozne ine antimikrobialne doplnky, ako oreganovy olej,extrakt z olivovych listov, graviola, Vilcacora a Samento. ale tieto vsetky su menej vhodne pre kojace matky. Ak mas moraxelu v nose alebo prinosnych dutinach, staci ich prestriekat roztokom GSE alebo koloidnou striebornou vodou. Ak ich ale mas v plucach, tak to potrebujes brat oralne v dost velkych davkach pre ucinnost.
Rozne moraxely su casto rezistentne na mnozstvo antibiotik a antibiotika su menej vhodne pre kojace matky ako potravinove doplnky.
Posledna rada, ak mas obavy napriek vsetkemu, zober collostrum, 3x5 gramov, to iste nemoze skodit dietatu!

majkaa

Vraj mononukleóza sa dá chytiť len raz za život, zdá sa mi, že aj toxoplazmóza,neviem čo je z toho horšie,ale to poškodenie je veľmi podobné.Ako može pomocť rybí tuk, alebo wobenyzm?

majkaa

neter má tiež problém s pignmentáciou sietnice, a ja neverím, že by tie vírusy mohli sposobiť až také poškodenie, veď nakoniec ich máme až 80% populácie, prečo práve zrak, ma zrak niečo spoločné s pečeňou? pomože aloe vera,je možné že po luteíne sa hustota pigmentu zvýši?co sa dá ešte vymzslieť?

vaneska

RNG, rada by som sa ta opytala, ci mozno brat oreganovy olej a GSE aj po ukonceni nizkosacharidovej diety. ak ano, ake ine ucinky, okrem protiplesnovych maju?
a uz len jedna vec... vcera si spominal, ze mas v plane doviest super multienzym. bude to niekedy v blizkej dobe alebo to potrva dlhsie?
dakujem krasne. pekny vecer.

oli

Keď si spomínal toxoplazmózu v súvislosti s mačkami. Manželova mama chovala kocúra a kŕmila ho surovým mäsom. Ten kocúr, vážil chudák až 8 kg a potom pošiel. Svokra nedala zistiť veterinárom čo sa mu vlastne stalo, ale je celkom možné že mal toxoplazmózu od toho surového mäsa, čo povieš? A je možné že sa manžel od toho kocúra nakazil. Teraz má svokra inú mačku a tú už kŕmi granulami. Ešte ma napadlo, že v mladšom veku mal manžel pásový opar, je možné že tie vírusy má ešte v sebe. Takže skúsim ešte tú protivirálnu liečbu.

swenja

Dobrý večer. Prosím o radu. Som dojčiaca mamička a často mám bakteriálne infekcie. Momentálne mám moraxelu. Pomohli by mi grepové kvapky? Mohla by som ich užívať, aj keď dojčím? Vďaka.

RNG

oli nezabudaj ze v tele nosime cely cas rozne herpesy, EBV, citomegalovirusy, hpv a ine. U starsich ludi so znizenou obranou sa to casejsie prejavi(pasovy herpes=shingles, nervove bolesti z odizolovanych nervov(obrana tela znici chore-napadnute virusami- myelinove bunky, lekari by to nazvali "autoimunne" a sposobuje to rozne bolesti(kratasy by to nazval elektrikar). Casto z tuchto bolesti obvinie chrbat(privrete nervy) alebo "zapal nervov" nespecifikujuc, z coho vlastne ten "zapal" je.

RNG

Inac alergie su nielen na spalenie slnecnymi lucami, ale aj na synteticke, (hlavne nezmyvatelne) opalovacie kremy s "vysokymi" faktormi "ochrany"pred slnkom(ochrana pred prienikom skodlivej chemie do tela a zapchate pory sa nespomina...)
Na dokaz natri sa s tym kremom teraz a uvidis, ci nedostanes "reakciu na slnko" aj bez slnka!