Otázky na RNG

RNG

icterus, zlte zafarbenie koze moze byt z poskodenej pecene, ale aj inych dovodov.(prehepatalny, hepatalny, posthepatalny) tema uz bezala.
Cistenie pecene a regeneracia protokolom dr Berksona moze trvat od 3 tyznov az niekolko mesiacov. Progres(vyvoj) sa da sledovat pri rozbore krvi. To aj urci, kedy mozno prestat brat protokol dr Berksona.

let

hnedé sfarbenie je že vraj zo zamorenej pečene . si mi poradil tri tyzdne protokol berkinsona. už 2 tyžden ho užívam a nič stale mam taku hnedu pleť a strašne v zlom stave občas mi strašne vystupia vyražky . lepkavu ju mam . a také čudne pery akoby boli zmeknute a neviem proste . môže to byť to hnusne železo ten oxid či jak sa to vola neviem čo to je v tele a jak sa ho zbavim? a mam aj nejak opuchnute oči. a aj často skrvavene slzave . som dávno strašne vela pil alkoholu cca pred8 mesiacmi a to 3 mesiace v kuse každy den. už vôbec mam 19 velmi ta prosim o pomooc dakujem ti za všetko ozaj všetko čo si mi oradil

RNG

ooo, to mi je tiez zahadne....
Ale kedze viaceri na fore sa stazovali, ze im niektore druhy SJW nezaberali, nie som extra prekvapeny.
Navy/navi z toho spravil celu studiu na tomto na tejto teme pred par mesiacmi.Tyka sa to hlavne davok hypericinu, hyperforminu(a mozno aj inych) v lubovniku bodkovanom, teda jeho roznym komercnym extraktom.

ooo

RNG tak ako je potom možné, že cipralex mi pomohol, kým užívanie SJW nemalo žiadne účinky na mňa? tomu fakt nerozumiem...

RNG

ooo, pre istotu daj medzi cipralex a GABU aspon 3 hodiny pauzy.
Inac cipralex robi to iste, ako SJW(SSRI), pricom SWJ ma aj ine mechanizmy, zatial co cipralex nie.

RNG

buffered C a selen su vidirozpustne, vitamin E je obvykle tukorozpustny. Vzajomne sa nebiju, dokomca selen a E sa casto beru dokopy, lebo sa vzajomne podporuju.

ooo

takže cipralex a SJW zrejme spolu brať nemám, však? ale stress-B a minerály si môžem dať, ak som to dobre pochopila... Len neviem, či si k tomu cipralexu môžem fuknúť aj GABU

959

RNG, ale ja praveže neviem, že ktoré su voderozpustné aktoré tukorozp.Preto som sa ťa pýtala konkrétne na tie, ktoré uživam pravidelne a su od teba.A to zinok for acne, Bufferal C, selen a E-400.Tak či nemusim mať pri týchto obavy, či sa mi v tele rozpustia.a možu sabrať spolu? Nepotláčaju sa navzájom?

RNG

959, absorbcia je velmi zavisla od formy. Vodorozpustne sa absorbuju dobre, tukorozpustne len pri dostatocnej cinnosti zlce.
Pomaha ich brat s tukmi(napr kokosak)

RNG

959, postupne uvolnovanie nie je dobry napad na potravinove doplnky. Je to extra plnidlo, co telo nepotrebuje a niekomu sa v zaludku a crevach tie tabletky vobec nerozpustia.
Buffered C je dobra forma vitaminu C(calcium ascorbate) , ked si chces stale udrzovat vysoku hladinu C, ber tabletku kazde 3-4 hodiny. To sa rovna len 2 gramy za den, niektori lekari odporucaju az 5 gramov za den a narazove pri chripkach az 30 gramov za den, tj vyse gramu za hodinu, pocas 2-3 dni).
Samozrejme to musi byt vo forme neutralneho C, nie kyseliny askorbovej, inac dostanes hnacku.
Selen sa odporuca od 200 do 800 mcg(moje rozne lekarske zdroje, periodika),
osobne som za doplnanie pre kazdeho 200 mcg denne stale
a narazove pri chripke niekolko dni 800 mcg.