Otázky na RNG

ooo

RNG ja sa stále vrátim k tej mojej veci... keď beriem cipralex, tak 5HTP by som asi nemala brať kvôli tomu, že j e to tiež vychytávač serotonínu, však? Neviem, či si pamätáš, snažím sa niečím nahradiť neurol, chcela som si už objednať to 5HTP a teraz Elessar kdesi písal, že je to serotonín a ty si mi hovoril, že to by som sa mohla predávkovať. Tak zas neviem, čo si kúpiť. Viem, vymenoval si mi toho veľmi veľa, ale povedz mi niečo konkrétne, čo si zajtra u teba objednám a dám pokoj :) ďakujem

oli

touareg, volá sa to CARBOFIT distribuuje to firma DACOM PHARMA. Je to prášok v kapsuliach. 60 tabliet stojí vyše 100 korún, ale ja som dnes kúpila 20 tabletové,lebo väčšie nemali a cena je 37 korún. RNG by nám najlepšie vedel povedať koľko kapsúl denne treba užívať na odmorovanie, na letáku je písané 2 kapsule denne. Nájdi si leták, myslím majú ho aj na www.magister.sk.

RNG

elessar, organizacia MRTRAF ma plno odbociek v Afrike. Info na rozne prirodne najdes napr na
www.prometra.com
(Je to zaroven aj organizacia na sirenie islamu.)
Osobne radsej beriam rozne doplnky nie priamo z povodnych zdrojov informacii, ale ked cez ne prejdu lekari zapadnej mediciny, ktory sa zaoberaju prirodnymi.
Totiz potravinovy doplnok nesmie mat bocne zle ucinky podla definicie v USA, a mnohe tradicne mediciny maju.
Na cukrovku toho mam plno a ucinneho, je pravda ze neem (azadirachta indica)som este neskusal, lebo nie je o nom dost zapadnych udajov, okrem oleja a hojenia na plet.
No a aloe tu je zname. Zatial som ine z tej fondacie nevyryzoval napochytro.

touareg

OLI, prosím ťa, kde si zohnala aktívne, drevené uhlie? Ja som to pýtal u nás v lekárňach a čumeli na mňa ako na blázna.Dali mi na pult iba čierne uhlie, darmo som im vysvetľoval, že to je úplne niečo iné.
A koľko to stojí? A tiež by ma zaujímalo, ako to užívať pri preventívnom očisťovaní-odmorovaní tela.

elesar

RNG...vcera som v televizii videl jeden dokument. bol o alternativnej medicine v afrike. nakolko domaci nemaju dostatok prostriedkov na najmodernejsie lieky farmaceutickeho priemyslu, rozhodli sa robit lieky z extraktov rastlin, ktore sa tam uspesne pouzivaju pri liecne roznych ochoreni uz starocia. v tom dokumente konstatovali, ze maju uspesnost porovnatelnu so zapadnou medicinou, samozrejme bez roznych negativnych bocnych ucinkov. zaujalo ma to, nakolko vlastne ide o prirodne doplnky a oni mali doplnky ucinne dokonca proti AIDS (METRAF AIDS) ainym chorobam, medzi nimi dokonca aj proti cukrovke, ten vyskumnik v dokumente hovoril, ze na vsetky druhy cukrovky (METRAF DIABETES alebo tak nejak). nakolko ty nam tu vsetkym radis a neskutocne pomahas, rozhodol som sa, ze ti o tom napisem a snad poradim ja tebe, kedze si pisal, ze mas cukrovku...vlastne nakolko toho mas vela precitaneho, mozno o tejto tradicnej africkej medicine nieco vies. cele sa to vola METRAF, ale na internete som nasiel iba stranku o organizacii, o doplnkoch tam nic nebolo. mozno budes mat viac stastia a podari sa ti dopatrat aj k nejakym doplnkom od nich.

oli

Ďakujem ti RNG za obidve odpovede, tiež si myslím že to vyprovokovala tá farba a umývanie si rúk riedidlom. Kúpila som mu už drevené uhlie aj lecitín mu skúsim dávať, plus tie teplé kúpele. Želám ti pekný deň, u nás na Slovensku je upršané počasie, možno u vás je krajšie.

RNG

oli, mnohe rozpustidla su silne toxicke, v citane acetonu a hlavne chlorinovane.
Odporucam dokladnu detoxifikaciu. Hlavne mnozstvo vody, caste a dlhe teple kupele(toxiny sa vymocia cez kozu) po ktorych je dobre si telo este vlhke natriet napr hojivym kokosovym olejom.
Pri velkycj zamoreniach treba odmorovat aj vnutorne, roznymi avsorbentmi, ako drevennee(aktivne) uhlie, bentonity, zeolity, vlakniny ako psylium a pektiny, pripadne tekute zeolity, ktore odmoruju aj jednotlive bunky v tele, lebo vedia preniknut cez bunkove steny.
Enzymi zialbohu na to nepomahaju velmi, lebo nevedia rozlozit ani benzen, ani aceton ani nebezpecny trichloretylen ani mnohe ine organicke rozpustidla.
....
Zasadne treba prejst na vodne farby a vylucit skodliviny z pouzivania.

RNG

EMSO je vysokoucinne polarne rozpustidlo, prenika cez kozu, dokonca pretlaci rozne ine latky cez kozu. Je casto pridavany do roznych kremov, transdermalnych naplasti(patch) a pod.
Niektore latky v tele sa nazhromazdia a sposobuju lokalne(miestne) zapaly. DMSO ich pomaha odstranit.
DMSO je prirodna latka, extrahuje sa z odpadu pri spracovani dreva na papier, z ligninu, ktory drzi vlakna dreva dokopy.
Nachadza sa aj v inych zdrojoch celuloz, plevach a obaloch roznych zrnin a semien.Je zdrojom siry a podiela sa na kolobehu siry v prirode(sira ma kolobeh podobne ako napr voda)
Jeho pribuzna forma ,MSM, je schvalena aj pre ludsku spotrebu ako doplnok na klby, tiez dochadza aj v kremoch na lokalne pouzitie.
Gulkovy aplikator DMSO je urceny na pouzitie na klbove problemy zvierat(kone, psi...)pre veterinarov, ale nepriek neodporucaniu oficalnych medickych autorit(v USA je to FDA) na pouzitie na ludoch to statisice s uspechom pouzili.
Je to ale dost nebezpecna latka, postihnute miesto treba dokladne ocistit pred alikaciou, aby sa nejake povrchpve spiny neprepasirovali do tela pomocou DMSO.
Tiez navlhcenou castou DMSO sa neslobodno nicoho dotknut a po pol hodine treba miesto dokladne oplachnut vodou.
Ja osobne som to viackrat pouzil na klby, na problemy s karpalovym tunelom a zrejme sa to v medicine pouziva na rozpustanie a zvysenie prieniku roznych liekov.
Napr svajciarsky krem na bolave svaly a klbu Sportusal ho obsahuje.