Otázky na RNG

RNG

vaneska, collostrum=mledzivo je prve mlieko u vsetkych cicavcov.Tok trva 1 az 3 dni.
Ma uplne ine zlozenie, ako mlieko, je plne obrannych latok a je vo forme, ktora je absorbovatelna v organizme aj bez cinnosti traviaceho traktu(nepotrebuje ani kyseliny ani traviace enzymi na stravenie.
Proste je to vyzivova a ochranna "bomba".
Specialne vysokokvalitne je kravske collostrum, ktore ma az 25% imunoglobulinov.
Stepny dobytok vrhne mladata v zime, mokre na zamrznutu zem a musia dostat okamzite obrovsku davku zivin a ochrannych latok, aby boli za menej ako hodinu schopne nasledovat stado.
Kolostrum pouzivame na posilnenie a ochranu tela v krizach.
Pupalkovy a borakovy olej sa pouziva ako protizapalove cinidlo, obsahuje zlozku GLA(gama linoleicka kyselina) ktora utisuje zapaly
Casto sa pouziva pri hormonalnych problemoch(tazke menstruacie, PMS), ale mozno ju pouzit aj pri reumatickych zapaloch a inych zapalovych problemoch.

kamilka

ahoj RNG,mama pocituje třpnutie rúk a nôh (má 50 rokov),chýba jej calcium a magnézium? Má nábeh na reumu? Ďakujem:-)

vaneska

RNG,
mohol by si mi povedat, co je to collostrum?casto sa to tu spomina, ale nejako som sa nedopatrala k tomu, co to je...
a este by ma zaujimalo, ake siroke ma "vyuzitie" pupalkovy olej.
DAKUJEM.

RNG

Lekari sa nevedia dohodnut, kolko ho treba, oficialne je to 1600 mg, ale mnohi maju nazor ze treba az 4000 mg denne a radsej menej sodika
Preto odporucam solit zmesou sodnej a draselnej soli(sol so znizenym obsahom sodika, s 38% draslika, najdes v Bille, mozna aj v inych obchodoch)
Inac tema na draslik tu uz bezala
www.zdravie.sk.

RNG

to,tu bezalo na ciacerych temach na cukrovku, kde ma "pichaci inzulinu" vystvali.
Ja sam som tazky cukrovkar, typ 2 a postupne som si hodne zlepsil hladiny cukru v krvi dietou a doplnbkami na ovela nizsie hladiny, bez pichania inzulinu alebo bratia akychkolvek liekov.
Osobne beriem
Gymnena sylvestris2x1 gram
alfa lipoic 2X300 MG
Acetyl L carnitine 500 MG,
L cornosine 500 mg
sylimarin, 2x200 mg+
biotin=B-7, 10 mg
NAC 500 mg.
Obcas 200 mg CoQ-10.
Skusil som aj ine, ako listy z moruse, skoricu, chrom, vanadium atd, ale tie mi nedali privelke rozdiely na cukre v krvi. Zrejme je to velmi individualne.
Samozrejme prve 3 roky robila najviac nizkosacharidova dieta(pod 50 gramov denne)
dnes po ciastocnej regeneracii pankreasu si dovolim zjest denne az 150 gramov sacharidov bez prekrocenia hladiny cukru 11, merane 2-3 hodiny po najvacsom jedle, co rapidne poklesne az na hladovu hodnotu okolo 6, co je dokazom, ze som z toho este nie von a musim si davat popzor.
Najviac ale pomaha cvicit a chodit na dlhe prechadzky. co si monentalne nemozem dovolit pri mojom 7 dnovom pracovnom vytazeni. Preto mam aj este stale privysoku vahu a ta je na cukrovku typu 2 ten najdolezitejsi faktor.