Otázky na RNG

RNG

mariaa, rozne vazby vapnika sa rozne vstrebavaju. Skus zmes, kde je vapnik viazany organicky, napr ako maleat, citrat, laktat alebo proteinovy chelat.
A musi byt spolu s magneziom, draslikom zinkom, borom a vitaminmi D a K, inac sa nezabuduje do tela. A co sa nezabuduje, vide v moci. Samozrejme to co sa neabsorbuje vylucis zo stolicou.
Skus napr zmes Bone Essentials a trochu jedla-nie privela alebo miesto jedla par tabletiek spiruliny/

RNG

caly, vyprazanie je pri teplotach ked olej dymi. Na to, aby dymil menej sa oleje rafinuju.Tvrdia, ze po tom horia menej, ale nemyslim, ze je to zdravsie, lebo uz zacinas so znicenym olejom.
Ja vyprazanie vobec neodporucam.
Pri vareni a nizkoteplotnom peceni sa panenske oleje neznicia prilis do takych zhruba 170 stupnov.

[zruseny12]

RNG,prosim ta...ked sa mi nevstrebava vapnik,tak porad,co mam robit,alebo aky to moze byt problem?dakujem....za odpoved...

lienocka

RNG, este stale ta zasielka GSE-ckom neprisla do Lucenca? kazdy druhy tyzden vyvolavam :D a stale nic. vravel si ze ma prist minuly tyzden a teta mi mala zavolat ked dojde, ale jaksi nic. dakujem

caly

Akurat sa tu pise o olejoch, RNG, je zdrave varit na panenskych olejoch (myslim varit polievku, dusit maso,...), lebo casto sa hovori, ze na varenie panenske oleje nie su vhodne na teplu kuchynu. Ako dlho na nic mozem varit? A daju sa pouzit aj na zapekanie?

RNG

caly to je OK ako si to navrhnes cez den.
Len s jedlom enzymi pomozu stravit jedlo, bez jedla enzymi sa dostanu do krvi a cistia telo od zhlukov a zamorenia.

RNG

inac na olejoch sa da pekne pribrat, nie ze zhodit vahu.
A tie specialne MTC su urcite riadne drahe, hoci o nic nie lepsie ako obycajny kokosovy, dokonca ked su rafinovane(a to iste su) su podstatne horsie, ako cisty extra panensky kokosovy.
Moja zasada je, ked oleje, tak v prirodnom stave, ziadna chemia a vysoke teploty a ine priemyselne "upravy"

caly

RNG, co to znamena uzivat enzymy 2xdenne nalacno? To znamena rano hodinu pred jedlom a potom 2.-krat to je kedy? Napriklad pred spanim tak 2-3 hodiny po jedle?