Otázky na RNG

daria

rng odkedy som na nizkosacharidovej diete mam zapchu.nikdy som taketo problemy nemala.pomohlo by mi jest s jedlom enzymy?beriem len 2multienzymy rano na lacno hod.pred jedlom.

RNG

nnnka, MCT oleje su stredne dlhe retazce triglyceridov, ako C8 az C12.
Olej ktory pozostava temer cely z MCT je kokosovy.
Vyhoda stredne dlhych retazcov je ze vedia prestup[it cez kozu, nepotrebuju zlc na stravenie prakticky vobec, vedia sa v bunkach menit na mechanicku energiu na rozdiel od inych tukov, ktore vie telo spotrebovat prakticky len na vyrobu tepla.
Naviac kokosovy olej je ciastocne antimikrobialny a hojivy.

RNG

caly, zapalene creva nemaju spravny pohyb jedla. Su rozne choroby, ktore to sposobuju.Da sa to odstranit casto roznymi antimikrobialnymi, napr GSE, collostrum,oreganovy olej, ...
Nastastie je to dost zriedkave, obvykle traviace problemy su s nespravnej skladby jedla a nedostatku vlaknin.

caly

A este by som sa chcela spytat, ci na udrzobne enzymaticke cistenie staci 1xtyzdenne rano pred jedlom uzit 2 multienzymy alebo 1 bromelain (pisali ste to uz v niektorej odpovedi, ale neviem, ci som to dobre pochopila,...)

RNG

vaneska, ja odporucam lyzicu cisteho lecitinu raz az dva krat tyzdenne.
Lecitin emulzifikuje(rozpusta vo vode) tuky a tak odburava tukove nanosy, ci je to v cievach, alebo v peceni alebo hocikde inde v tele.
Odburany tuk z tukovych buniek sa potom moze spalit v inych bunkach v tele.

caly

Dobry den, RNG. Co okrem nedostatku traviacich enzymov a stiav moze byt pricinou traviacich problemov (naduvanie, zapcha, pocit plnosti v pazeraku aj napr. iba po jablku ci inom ovoci...)? Moze to byt aj nejaka infekcia alebo zapal v traviacej sustave? Ako sa to da odstranit? Dakujem Vam vopred za odpoved.

vaneska

RNG,
dakujem za odpoved a este jedna vec...som zabudla v predoslej otazke...sojovy lecitin - o tom som pocula tiez kadeco, najma ze je na cistenie ciev uzasny...ma aj ine "pouzitie"? ak si dobre pamatam je aj sucastou mnohych pripravkov v kombinacii s ginkom - na pamat...myslim, ze aj v tvojom obchode mas praskovy, ake odporucas davkovanie?
Dakujem a pekny den.

RNG

kamilka, je to asi kombinacia oboch. Extra mineraly by sa jej zisli(mineralova zmes na kosti ako napr Bone essentials 3x2 s jedlom), tiez na bolesti(nervove) je dobry rybaci olej, najma koncentrat Max EPA(3x2 az 3 zapit).