Otázky na RNG

RNG

oli, jod treba telu, hoci lekari casto varuju pred pouzitim jodu v hypertyroidizme. Samozrejme, niekde som nevidel dokazy na to, ze skodi, ziadny vyskum. A Japonci dostavaju z morskych zelenin denne v priemere 12.5 miligramov jodu, co je vyse 80 nasobok odporucenej davky a su zdravsi ako my a maju menej problemov aj so stitnou zlazou, ako my.
Pouzitie jodovej tinktury je 10 kvapiek na spodok brucha-flak asi velkosti dlane raz az dva krat za tyzden. Nemozem povedat, ze to v tomto pripade odporucam, lebo by som sa dostal do konfliktu s lekarmi, ktori pevne veria, ze viac ako 150 mcg jodu skodi, takze Japonci podla nich by mali byt uz davno vyhynuty narod......
Koren problemu je, ze medicina je veda a nie nabozenstvo, takze viera a presvecenie tam nemaju co hladat, ale vyskum a statisticke dokazy by tam mali byt urcujuce. A vyskum, hoci bol davno urobeny sa v beznej medickej literature akosi zahadne neobjavil.....
Ze by to bola nahoda?
Ja osobne na nahody neverim. Niekomu jod zavadzia v bussinesse.
Komu asi??.....

jancecka

RNG aj ja budem používať tú pastu z cukru a kokosáku, teda nie ja, ale ešte mi to stále neprišlo D: už to je aj dva mesiace

RNG

ivva, to su vsetko len reklamy vyrobcov, nie seriozny medicky vyskum .A na prvej odporucaju 3x0,5 gramu, uplne neucinnu minidavku, na druhej caj z lyzice(7 gramov)...
Proste uplne rozdielne davky a bez uvedenia pre co.
Z mojich lekarskych zdrojov na seriozne klinicky ucinne liecenie pouzivali uspesne 2 lyzice=15 gramov Uncarie tometosy ako caj denne.
Kedze Vilcacora zvysuje imunitu, samozrejme ju nemozno pouzivat s drogami znizujucimi imunitu, to da rozum. Ale na inzulkin v literature nic nie je konkretne, takze je to zrejme vpasovana loz, ktoru vsetci opakuju ako papagaji bez hladania studii na to.

RNG

lickaa, moj nazor na homeopatika je, ze to je zalozene nie na dokazoch a vyskume, ale predpoklade(teoria) a viere v ucinok.
Takym sa vyhybam.

june

Pan RNG, mozem uzivat psyllium aj 3 x tyzdenne rano? Nemoze mi taketo caste pouzivanie uskodit? A este by som sa chcela opytat, ci curcumin = kurkuma (zlta korenina, sucas kari korenia). Dakujem za Vasu odpoved.

oli

RNG dnes som si objednala doplnky výživy z Lučenca a medzi nimi aj jód-tinktúru. Ako ho mám prosím ťa používať pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy?
Užívam aj Carbimazol, mám ho skúsiť vynechať?

allickaa

rng,prosim ta aky mas nazor na liek euphorbium compositum-je to homeopatikum,mam ho pouzivat na pukanie v usiach.doporucil mi ho tu na fore jeden clovek ale neviem aky ma ucinok.
dakujem za rady.