Otázky na RNG

fiona

RNG ja tu cukrovo-kokos-GSE pastu podla tvojho návodu používam. tiež ju mám v kupelni v kelímku. síce nemám žiadne kožné infekcie ani rany, ale mne sa osvedčila napr. na tvári na začervenalé miesta alebo ak mám vyrážku a si ju vytlačím, potom tam namažem tuto pastu a sa mi miesto za 2-3 pekne zahojí.

RNG

Ja pouzivam na hojenie ran zmes praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek GSE, co som tu mnohokrat uviedol(zrejme nadarmo, lebo som nepocul, ze by to niekto iny pouzil)
Ale navod na vyroby je: 1,5 lyzice jemne mleteho praskoveho cukru, 1 lyzica kokosoveho oleja a 5 kvapiek GSE. Dobre premiesat a nanasat na rany, hnisajuce podkozne infekcie, odreniny a pod.Zmes netreba chladit, ja ju mam v kupelni v sklenenom kelimku. Po case zhustne ako kasa, hlacne v nizsej teplote, ako 25 stupnov celzia. Po naneseni na kozu ale sa zmeni opat na tekutinu.Olej z nej sa vstreba za nejaky cas a zanecha cukrovu "chrastu", ktora ochranuje a vyzivuje poskodene miesto , cez kozu aj v otvorenej rane.

RNG

caly, ja odporucam chancu piedru len na kamene, hlavne ladvinove, kde je velmi ucinna, ale aj ciastocne na zlcove.
Ludova medicina vsak pouziva tuto uzitocnu bylinu na vselico ine, nemozem zodpovedne povedat, nakolko ucinne. Viem ale, ze je ciastocne antimikrobialna,v tomto je mozno este nedocenena.Viacej na:
www.rain-tree.com

RNG

natalina, zeolity odmoruju od rozneho zamorenia, ale zapaly su casto sposobene infekciami alebo bielkovinnymi a inymi zhlukmi v tele. Zeolit absorbuje toxiny, ale bvoelkovinne zhluky treba cistit enzymami na prazdny zaludok.
Enzymi su teda zaroven protizapalove, hlavne bromelain.
Ale na protizapalove je v prirode viacero ucinnych:
curcumin(turmeric),
dumbier,
quercitin,
boswelin,
GLA(popalkovy ci borakovy olej)
no a samozrejme rozne antioxidanty, medzi inym aj vitamin C a E.

RNG

lkala, lala, deci cerstvej stavy zo SUROVEJ cvikle sa rovna aj viac ako 2 tabletky multienzymu, teda co sa tyka cinnosti proteolytickej(bielkoviny rozkladajucej) Ale multienzym obsahuje aj ine enzymi, a dokonca aj Betain HCl na zaludocne stavy.
Takze na stravenie jedla multienzym je lepsi,
ale na cistenie tela od bielkovinnych zhlukov je cviklova stava rovnako dobra.
Naviac je zdrojom mineralov, ako vsetky korenove zeleniny.

RNG

krpatucka
Do dvoch lyzic kokosoveho oleja zamiesaj dobre 5 kvapiek GSE, nie viac a dobre premiesat!.
Good N Green pouzi 1-2 kopcom kavove lyzicky, raz za den, napr zamiesaj si ich do jogurtu. Sice to dost pokazi chut jogurtu(burinovita chut) ale da sa to zjest a je to velmi zdrave.
Ak mas acne, Zinc for Acne pomaha.
Este viac ale pomaha nejest znicene rastlinne oleje, tj vsetky, ktore nie su oznacene ako panenske(virgin) alebo za studena tlacene, chemicky a tepelne nespracovane.
Nas plet je dobra dezinfekcia Witch Hazel(hamamelis virginiana) cisti a dezinfikuje

RNG

lizanka, chlorela je sladkovodna a musi sa specialne rozbit, lebo cez supku je nestravitelna pre nas.
Spirulina je morska a vieme ju stravit, lebo nema tak silne bunkove steny(obal) ako chlorella.
Ja davam prednost Spiruline, hoci teroreticky chlorella je o par percent bohatsia na niektore zlozky.

RNG

milan 63
30 rokov liecenia bez vyliecenia? to vyzera ako skor udrzba reumy, aby nepresiahla medze.
Za reumou vzdy je nejaka pricina a tu zrejme neadresuju.
...
methotrexat je synteticka droga potlacajuca prirodzenu imunitu cez potlacenie hladiny kyseliny listovej v bunkach. Takze branie kyseliny listovej a methotrexatu dokopy sa vzajomne vylucuje.
To by este nebol problem, ale je tam plno vaznych zlych ucinkov
www.revolutionhealth.com
....
Movalis(Mobic) je protizapalova synteticka droga(NSAID) s hromadou bocnych ucinkov a zlych reakcii s inymi syntetickymi. Moze sposobit krvacanie do zaludka a criev, nici ladviny a pecen atd.
www.life-extension-drugs.com
Kedze v prirode je plno velmi ucinnych protizapalovych, je nerozumne brat skodlive synteticka.
Spomeniem
Curcumin(turmeric),
Quercitin,
dumbier,
bromelain,
serrapeptaza a ine enzymi,
Boswelin,
GLA(pupalkovy ci borakovy olej)
rybacie oleje, ....
.....
Prednisom je typycky skodlivy potlacac imunity(imunosupresant) takze sa neslobodno divit ziadnym oslabeniam, chorobam atd. Na prednison tu bolo uz plno prispevkov, nejeden ma osobne skusenosti so skodlivostou tohoto syntetickeho kortikosteroidu.
ibdcrohns.about.com
....
Kombi Kalz, je zlozeny z uhlicitanu vapenateho a vitaminu D.
Na kosti treba nielen vapnik, ale aj horcik, draslik, zinok, bor, stroncium, fosfor, vitamin D a K.
Telo nie je skladiste, takze ked tieto vsetku nedostane naraz, nemozu sa zabudovat do kosti a vylucia sa v moci. Preto je dolezite na kosti brat mineralovy a vitaminovy doplnok, ktory vsetky potrebne zlozky na kosti obsahuje.
Naviac, aby sa mineraqly zabudovali do kosti treba aj rozne ine materialy, ako napr nukleoticke kyseliny. Preto odporucam brat zmes na kosti so spirulinou, lebo toto superjedlo ma prakticky vsetko, co je cloveku kedy treba pre telo a vo velkych kvantitach.
Inac uhlicitan vapenaty(calcium carbonas alebo vapenec ci mramor) vseobecne ma velmi malu absorbciu, takze tato forma je zla. Drciva vacsina sa vyhodi a to predstavuje zbytocnu zatasz pre ladviny a moznost vzniku ladvinovych kamenov .
Su ovela lepsie formy mineralov(laktaty, maleaty, glycinaty, proteinove chelaty)ktore maju ovela vyssiu absorbciu, tj viac sa do tela zabuduje a menej sa vyhodi cez ladviny. Rozdiel je az 10 ku 1 !!!
Su rozne zmesy na trhu, dobra je napr Bone Essentials
....
Padanie vlasov je obvykle po prechode, ked telo ma znizenu hormonalnu cinnost a zhorsi sa travenie(absorbcia mineralov) a tiez hospodarenie s nimi.
Pomoze yam, pupalka,damiana,Dong Quai, ktore prinesu hormonalne hladiny vys a rovnomernejsie, bez vykyvov.
Extra pomoc okrem mineralov su specialne zmesy vitaminov na vlasy, napr Megavitamins for Hair.
Co sa tyka nizkej imunity, pokial beries lieky na znizovanie imunity, tak ju budes mat nizku.....
.....
Inac je plno doplnkov na zvysenie imunity ale ich neodporucam pouzivat s chemikaliami na znizenie imunity.
......
Reuma a reumaticka artritida opatria medzi tzv "autoimunne choroby".
Na to tu som otvoril extra temu, kde uvadzam novsie pohlady na "autoimunne" ako dosledok roznych skrytych infekcii v tele(borelioza, chlamidia, rozne virusy atd) a mozne prostriedky na liecenie(Vilcacora/Samento, NAC, GSE, graviola, extrakt z olivovych listov a pomocne: rybacie oleje, curcumin, enzymi, antioxidanty, probiotika....

natalina

Ako sa spravne beru tekute zeolity, s vodou alebo len v ustach na jazyku prezriet. Je potrebny odstup od jedla...Ak su zapaly v tele dlhodobo, tak ucinne je co.
Vybrala som Capryl. oreganovy olej, multienzymy ,beriem vitamin C,E,selen, psylium