Otázky na RNG

RNG

luse na odstranenie krvnych zrazenin treba brat enzymi hned ako pominie nebezpecenstvo krvacania. Enzymi totiz zrieduju krv a mozno ich pouzivat aj miesto chemickych zriedovacov.Podobne ako rybacie oleje.
Multi enzyme obsahuje aj trochu bromelainu, ale 2x600 GDU bromelainu(este lepsie 3x2000 FU nattokinazy) pomoze odstyranit ovela rychlejsie krvne zrazeniny. Beries hodinu pred jedlom na tento ucel

janamak

Ahoj RNG. pripomeniem sa ti mozno trosku temou tumor marker, kde si mi poradil co si mam kupit. Od utorka jem selen, pupalku, bio enzym, morske riasy s jodom a indonal. Super multienzym som si objednala u Teba v Lucenci a ma mi prist v utorok. Uz s toho co beriem doteraz sa citim lepsie...vitalnejsie a pozorujem aj ine pozitivne zmeny, akurat ze uz druhy den mam zvysenu teplotu do 37,2. Nevies cim to moze byt? Zeby organizmus s niecim bojoval? DAKUJEM!!!

zlatino

RNG kedze mavam velmi casto znizenu hladinu zeleza a to sposobuje zavraty bravam obcas zelezo-sorbifer-durules no to mi zasa sposobuje zapchu to az bolestivo nemas nejake prodkty na to?teda na zelezo co by bola prijatelnejsia nahrada pretoze inak vyprazdnovanie normalne funguje

populli

Pred niekoľkými rokmi som sa liečila na ulceróznu kolitídu, mala som krv v stolici a vlasnte asi zápal konečníka, možno aj časti hrubého čreva, helikobaktera a celkovo trávenie bolo na nule. Teraz sa mi stav upravil, odvtedy som krv nemala, ale v stolici sa mi neustále objavujú hlieny, je ich dosť a nepáči sa mi to...dá sa s tým niečo robiť, alebo je to ukazoveteľom nejakého "črevného problému"?
Vďaka za radu...čo si kpiť v RNG shope, aby sa to upravilo?

luse

Dobry den RNG, otec ide na operaciu/pruh/.Chcela by som sa vas spytat, ci mozem wobenzym nahradit multienzymom a v akom davkovani.Pred par dnami ste tu jednej pani poradili bromelain. Co je lepsie pri operacii?DAKUJEM

RNG

959, nemam ani sajnu ako casto sa ti zanasaju creva. Su ludia, co beru psylium kazdodenne, ja medzi nich nepatrim, hoci extra vlakniny sa zidu kazdemu.
Vypocitaj si denne zo stravy, kolko z tych potrebnych 25 gramov ci 35 gramov naozaj dostanes a zistis, ze sme skoro vsetci nedostatocne zasobeni vlakninami a preto mame rozne problemy so zamorenia.
Takze na otazku ci treba brat lyzicu=7 gramov psylia extrea denne odpoved je ano.
Na otazku ci to budes ty brat alebo ja brat pravidelne je odpoved velmi pravdepodobne nie.
Budes to brat a aj ja to beriem len ked mam velky problem v crevach. Hnacky, otravy, silne zanesenie a pod.
Mozno raz, ked budu vsade celozrnne produkty a byde sa prihliadat v potrave na tych 35 gramov potrebnych vlaknin(chlkieb obohateny vlakninami, vsetky pekarske a ine vyrobky tiez...) potom nebudeme mat potrebu na extra psylium ci pektiny a podobne vlakniny.

959

RNG, takže ešte raz, lebo sama nechápem, čo som to napísala pred chvíľou.Ako hotentót.
Proste chcem vedieť, ako dlho možem užívať psylium ráno nalačno, keď to chcem urobiť to prečistenie nárazovo.Stačí týždeň, alebo dva?
A koľkokrát do roka je to idealne tak nárazovo urobiť?

959

RNG a ešte si mi nenapísal, že ako dlho je idealne, alebo stačí brať to psylium rano nalačno.Stačí týždeň, dva, alebo koľko?A robiť to stačí raz do roka, alebo viacej?
Vieš ja by som to chcela tak nárazovo, pravidelne každý deň nalačno tak neviem,že ako dlho je to dobré.

RNG

959,,rano psylium, vecer probiotikum je vyborne.
Ked chces prijemnejsiu verziu, 5 lyzic ovsennych vlociek, 2 lyzice jemne mleteho lanoveho semena zaliat kyslym mliekom, odstat v ladnicke 2 hodiny, nech to "nabobtna a zmakne"

RNG

zuzuzu, Cviklovo mrkvovo celerova(stonkovy celer) stava s medovkou je vyborna, ale na porovnanie potrebujem rozbor enzymov, a ten mi chyba.
Pouzivala sa hlavne pred tym, ako dali na trh Wobenzyme. Dnes su aj ovela silnejsie enzymaticke zmesy na trhu.
Pancreatine a Multienzyme na druhej strane su laboratorne pestovane a extrahovane, takze maju presne cisla ucinnosti na rozne zlozky jedla a materialy v tele(enzymaticke cistenie)