Otázky na RNG

RNG

Ako stimulovat tvorenie B lymfocytov, ktore sa vytvaraju vo velkych mnozstvach v kostnej dreni, o tom nemam ziadne informacie zatial Ale velka vacsina B lymfocytov zanikne skor, nez by mohli vykonat nejaku funkciu a na funkciu je komplexny system "dospievania " a aktivacie. Snad tam sa da nieco urobit, lebo napr na aktivaciu potrebuju T krvinky,, ktore sa daju aktivovat a zvysit ich tvorba napr betaglukanmi.
Betaglukany zvusia tiez tvorbu a aktivitu NK krviniek, ktore su pravdepodobne najaktivnejsie v boji proti rakovinam a mnohym patogenom. Beta glukany dokonca ovplyvnuju aj aktivitu makrofagov.
Inac imunoglobuliny, zbran B lymfocytov, sa v tele daju zvysit doplnkami, napr collostrum je velmi bohaty zdroj imunoglobulinov a pouzivanie kolostra znacne zvysi obranyschopnost tela.
Naviac collosstrum obsahuje aj lactoferrin, latku, ktora pomaha nicit rozne patogeny, od bakterii az po virusy.

prima

RNG, vedel by si mi poradiť niečo na posilnenie B-Lymfocytov? Mám totiž zníženú protilátkovu imunitu. Bunkovú mám v poriadku. Ďakujem.

sari

ahoj RNG,
pravdepodobne vplyvom tepla St. John´s Wort sa prasok v ampulkach zmenil na tvrdu hmotu. Dokaze ho telo vyuzit?

RNG

najjednoduchsie je precitat si opbsah. Ked sy nazvy nie zrozumitelne, je to asi chemia. take, ze sezamovy olivovy,kokosovy,mandlovy olej, to myslim je zrozumitelne
Mineralny olej=naftovy produkt, tak isto vazelina, a rozne nezrozumitelne pre bezneho cloveka(polysorbat, stearat,PABA,...).

zlatino

dakujem za odpoved pomaly si robim zoznam co budem objednavat akedze sa v zlozeni kremov moc nevyznam a nechce sa mi zlozenie studovat prosim mohol by si nejake navrhnut?

RNG

GSE je vytazok z grapefruitovych semienok(tj obsahuje 33% citricidalu, co je aktivovany vytazok so semien)
Je ucinny proti hromade infekcii, od roznych bakterialnych(vcitane mnohych , na ktorych klasicke atb. nepomozu), cez niektore viralne, plesne a kvasne infekcie a niektore parazity.
Proste je to velmi sirokospektralny prostriedok proti roznym nakazam a je to len potravinovy doplnok, tj ziadne postranne ucinky v odporucenych davkach az na velmi zriedkave potravinove alergie.
Zapal pankreasu moze viest az k cukrovke, davaj na to pozor.
Regeneracne na pankreas, podobne ako na pecen je sylimarin, alfa lipoicka kyselina a selen, najdi si casto spominany protokol dr Berksona.

RNG

zlatino, pancreolan forte(zentiva) je 220 mg Pancreatinu a 23 roznych e-ciek ako pridavne latky.
-odkaz odstránený-
Pancreatine od vyrobcu NBTY predavany pod hromadou maloobchodnych(aj velkoobchodnych) znaciek ma ekvivalent 1400 mg pancreatinu. Ten najdes aj v mojich obchodoch.
Osobne odporucam len potravinove doplnky ktore su podla moznosti dost silne a ucinne.
Na crevne problemy odporucam extra vlakniny=zeleniny, psylium, pektiny.
A samozrejme probiotika.
Na hemoroidy som od otca zdedil dobru radu(on s nimi uspesne bojoval vyse 50 rokov), krem na toaletny papier a dobre si tu oblast vycistit a vymasirovat. Nesetrit papierom ani kremom.
Podla moznosti pouzivat krem s minimom syntetickych a petrolejovych produktov a maximom prirodnych olejov.

zlatino

ahoj RNG kedze sa chystam objednat si niektore doplnky a stale citam o GSE na co sa to da pouzit? ozaj aky doplnok by si odporucil na chronicku pancretitidu beru sa lieky pancreolan,kreon 10 000 aje tam aj zdrava strava a este hemoroidy -bolest a krvacanie sa najcastejsie prejavuje pri stresoch a vycerpani dik!