Otázky na RNG

mama 9898

A este ma napadlo, ze som sa Vas chcela spytat, ci je pravda, ze kovy nicia vitaminy? Napriklad ak mam mixer z cepelami z potravinarskej ocele, aj ten nici vitaminy? Aj nerez?

mama 9898

Prajem Vam dobry den, RNG. Ako dlho mam brat Multienzymy a lecitin, aby sa mi rozpustila tukova hrcka na stehne? Beriem to uz vyse tyzdna a hrcka tam este stale je. A este by som sa rada opytala, na akom oleji mam varit (nie vyprazat), ked casto pisete, ze rafinovane oleje su nezdrave, ale zase sa hovori, ze panenske oleje nie su vhodne na teple jedlo. Dakujem.

zuzuzu

Dobry den, RNG. Ako casto je potrebne preventivne enzymovo cistit telo, aby sa mi nevytvorili v tele neziaduce utvary (myslim myomy, cysty atd...)? Staci raz mesacne alebo raz tyzdenne? Dakujem Vam.

lubos555

Dobry den RNG, mamine dnes zistili pociatocnu osteoporozu - osteopeniu a na jednom stavic L3 osteoporozu a predpisali jej: EVISTA A CALTRATE PLUS, mohol by si mi prosim ta ak sa ti da napisat nieco o nich, jedno je asi doplnok..
O 2 roky ma ist na kontrolu podla vyvoja.. Ma 54 rokov.

RNG

oli vsetkeho privela je zle. Krvacavost od rybacich olejov zacina od 35 gramov denne. Este som nikomu neodporucil viac ako 15 gramov.
Co sa tyla enzymov, tam je to komplikovanejsie. Len proteolyticka zlozka(bielkoviny rozpustajuca) ma efekt na lepkavost krvnych platniciek(rozpustia lepkavu vrstvu na nich. Celkove ale pri oxidacii krv predsa len tvori krvny kolac.
Horsie je to pri vnutornych krvacaniach, kde nie je pritomny kyslik.
Ale predavkovanie proteolytickymi(boelkovinnymi ) enzymami zatial nikde v literature nie je popisane a miliony ludi pouzivaju enzymi, takze to zrejme nie je velky problem.
Len pri kombinacii so syntetickymi riedicmi krvi(Warfrin, coumadin) by som neodporucal zaroven brat prirodne zriedovace.

janamak

Dakujem RNG :))))citim sa lepsie ako kedykolvek za posledne tyzdne aj napriek tej zvysenej teplote. Ja ju totiz chvilu mam normalnu chvilu zvysenu... tak si myslim ze to bude len tou reakciou. V utorok zacnem so Super Multi enzymom. Este raz vdaka :)

RNG

janamak, ak mas nejaku reakciu, nie je vyrazna a pravdepodobne prejde po par dnoch.
Niektore z doplnkov posilnia telo v boji proti neziaducim bakteriam a inym mikrobom a telo(alebo aj samotne doplnky) vytlcu naraz privela a nevie sa to okamzite odpratat. Nazyva sa to Herxheimerova(uhynova) reakcia a pokial nie je privelka, nie je problem. Za par dni prtejde. Enzymi pomozu odpratavat.
....
Alebo na teba daco lezie, nejaka nakaza
Ja osobne by som pre istotu zobral 30 kvapiek GSE , ked je to nakaza, tak som telu pomohol ju znicit, ked to nebola, nic sa nestalo.A zobral by som pre istotu vecer aj probiotika s jablkom na poistenie, ze nie je nieco porusene v crevach.

RNG

zlatino, sorbifer obsahuje zelezo v prakticky nepouzitelnej forme sulfatu. V tele nemame kyselinu silnejsiu ako chlorovodikova, takze ako z toho sulfatu vyberies zelezo, to nech mi niekto vysvetli!!!.
Zeleza potrebujem,e celkom malicko, aso 3 mg denne, lebo telo ho velmi ucinne recirkuluje. Na tvorenie cervenych krviniek nestaci len zelezo, ale treba aj vitaminy B-6, B-12 a kyselinu listovu.
Easy Iron obsahuje zelezo vo forme bis glycinatu, vysoko absorbovatelna forma aminokyseliny a potrebne vitaminy.
Pytaj si ho od predavaciek v mojich obchodoch. Inac zeleza je tam 28 mg, co je v tejto forme viac ako dost.

RNG

populi, crevne problemy su hlavne z nedostatku cistenia , tj viac zelenin, vlaknin, pripadne doplnky ako psylium a pektiny. A samozrejme obcas probiotika. Ak mas obavy, precisti si creva zmesou 1 lyzica psylia a vysyp do nej 15 kapsul collostra, dobre premiesaj zalej vodou a rychlo vypi.Da sa to zjest aj po zhustnuti, takze parkrat son si spravil akoby puding z toho, dokonca som tam pridal lyzicu lecitinu, trochu mlieka a hodne nesladenej ovocnej stavy.Po dvoch hodinach v ladnicke z toho bol "puding"
Za hodinu-dve si daj 2 kapsule probiotika. Toto treba zopakovat v pripade, ze sa problem neodstranil na prvy krat. Pri hnackach kazdych osem hodin to zopakujes, az kym neprestanu,, tj creva nie su drazdene niecim, co by im skodilo a snazili sa to vyhodit.
Problem s hlienami je dost podobny, hlieny sa tvoria ako ochrana pred niecim skodlivym.
Na odhlienenie pomaha aj NAC(2x500 mg) a oreganovy olej(3x2zelatinove tobolky=3x300 mg)