Otázky na RNG

RNG

Duha, kazdy mame streptokokov pri krckoch zubov, ktore ziju zo zvyskov potravin a pri paradentoze aj z krvacania dasien.
Cistenim zubov ich cast odmyjes a tiez zvysky potravin , z ktorych ziju. Ale najlepsie je ich hubit silnymi prostriedkami ako napr roztok GSE, ktory si das do ust na par minut viackrat denne.
Na regeneraciu pomahaju aj vacsie davky CoQ-10.(200 mg denne)
Prilisne suchanie dasien vedie ku krvacaniu, co je potrava pre streptokoky.

RNG

toareg, velka vacsina lekarov su presveceni, ze pala je dosledok prebytku kyselin. A to nie je pravda.
V zaludku kyseliny nepalia, len v pazeraku, ktory nie je ochraneny. A uzaver medzi zaludkom a pazerakom pri dostatku kyselin je pevne uzavrety.
Len pri nedostatku kyselin moze nastat v zaludku kvasenie, ktore nasilne otvori uzaver a tak sa kvasne peny dostanu do pazeraku.
Farmaceuticky priemysel podporuje tento chybny nazor, aby mohli predat co najviac protikyselinovych liekov, ale ze to lekari dosial nezistili, to sa cudujem.
Ale ani v literature nenajdes nikde, kolko kyselin-aka kyslost- vlastne v zaludku je spravna......
Ja osobne som bral roky proti pale antiacidy a nikjak neprestavala permanentne.O par hodin bola spat.
Ale odvtedy, co beriem Betain HCl nepoznam palu a naduvanie.

Duha

Prosim Vas,co by ste poradili na problem s dasnami, mam paradentozu. Doktor mi povedal ze sa u mna este da spomalit zubnou pastou Paradontal, spec. zub. kef. pouzivam Corsodyl. Ale za dva roky som prisla o 4 zuby a teraz sa mi znova koren kyva napriek tomu co pouzivam. Dost vela mam aj zubneho kamena a to som bola pred 4 mesiacmi na cisteni, citala som niekde ze je to od dychu zo zaludka, ze je tazky. Co z tvojich produktov pomaha na odkyslicenie organizmu.....
Je mozne mat aj streptokoka v ustnej dutine , zeby to bolo tym spösobene.Dakujem

touareg

Zdravím RNG.Moj otec si u teba kúpil Betain HCL,lecitín, nejaké doplnky na tlak....Teraz bol u lekára na kontrolu, páli ho stále záha a ten mu predpísal lieky proti pále a ešte nejaké ine.Povedal mu,nech zatiaľ neje tie doplnky, ani Betain, že nech doužíva tie lieky, čo mu predpísal a keď sa prelieči, može potom brať doplnky.Povedal, že doplnky mu nezaberú.Mne sa to vidí ako blud čo vravel, nakoľko si myslím, že ten Betain by mu práveže pomohol.Čo ty na to?
Ďakujem za odpoveď.

RNG

9898, potraviny sa znehodnocuju casom oxidaciou, teplom, svetlom a kontaktom s kovmi. Za par minut v mixeri za studena sa ale znici celkom malicko, takze to nie je problem.
Podobne plati na odstavovace.

RNG

mama9898, zamorenie tela a tukove hrcky sa tvoria mesiace. Nemozno ich pre to za tyzden odstranit.
Lecitin treba brat 1-2 krat tyzdenne cely zivit,, ked nechces zomriet na nasledky zapchatych zilTo nie je liek, ale normalna sucast civilizovanej potravy, kde prebytok cukrov a olejov(tepelne znicenych) vytvara usadeniny na cievach az ich zapcha a prislusny organ, kam vedu zlyha.
Dymovy bod olejov, aj panenskych je vyse 170 stupnov celzia, to je teplota ked sa zacinaju prudko znehodnocovat. Teda varenie ich nijak neznici. Vyprazanie je aj tak velmi skodlive, lebo tvori mnozstvo karcinogenov.
Piec sa da miernejsie, pri nizsich teplotach, takze to aj panenske oleje vydrzia.
Inac znacna cast sveta pouziva napr kokosovy olej aj na rychle vyprazanie(wok), lebo je dost teplovzdorny. Pekari ho pouzivaju do chleba na predlzenie zivotnosti.
Rafinacia(cistenie a stabilizacia) ostatnych rastlinnych olejov sa robi luhami, kyselinami a frakcnou destilaciou za ovela vyssich teplot.
Stabilita(tj ze sa nepokazia) znamena, ze su natolko chemicky a tepelne zmenene, ze v nich bakterie nevyziju. Ked ich bakterie nevedia stravit, asi aj pre ludi nie su celkom dobre??!!

RNG

zuzuzu, ja to robim raz-dva krat tyzdenne pre istotu.Teda enzymi na prazdny zaludok na cistenie tela.
......
Inac enzymi s jedlom beriem ako starsi clovek kazdodenne.
Inac by som sa pomaly zacal scvrkavat=dosledok zhorseneho travenia a tym postupnej podvyzivy starsich ludi, napriek spravnej strave.

RNG

lubos, Evista(raloxifene HCl)povzbudzuje chemicky ukladanie vapnika do kosti. Tym samozrejme znizi mnozstvo vapnika v krvi(ktoreho bolo i tak primalo, lebo osteoporoza znamena malo vapnika, ktore si telo nahradzuje odburanim z kosti)a nasledky su tetania=krce v nohach, ihlicky atd. Naviac je tu nebezpecie krvnych zrazenin(tromboza, pulmonarny embolizm) takze nevidim dovod na pouzitie takeho nebezpecneho "lieku"
www.rxlist.com
Caltrate plus, je nespravna forma vapnika pre starsich ludi(calcium carbonate=uhlicitan vapenaty=mlety vapenec) ktora je snad 4% absorbovatelna. Zeny v tom veku potrebuju v prvom rade yam, lebo rozhadzane hladiny hormonov ovplyvnuju absorbciu a hospodarenie s mineralmi a teda to treba adresovat prve , a to nie hormonalnou terapiou robenou so skodlivymy syntetickymi hormonami, ale potravinovym doplnkom, z ktoreho si telo vie potrebne hormony vyrobit.
Ako doplnok na kosti odporucam organicky viazane mineraly v spravnom vzajomnom pomere na kostru(Ca, Mg, Zn, K, Mn, a pre postmenapauzal zeny bor a samozrejme vitaminy D a K pre absorbciu.
Odporucam napr Bone essentials btat so Spirulinou pre vybornu absorbciu a zabudovanie do kostry bez akychkolvek skodlivych bocnych ucinkov.
Pripadne par kapsul rybacieho oleja, lososoveho, Max EPA alebo aspon trescieho.