Otázky na RNG

RNG

laurina, na zabydovanie vapnika do tela treba nielen samotny vapnik, ale aj horcik draslik, bor, stroncium a vitaminy D a K.
Rybacie oleje su bohaty zdroj vitaminov A a D, preto sa odporucaju na zuby a kostru, A na plet a odolnost. A rybacie oleje obsahuju aj EPA a DHA, zlozky, ktore su dolezite pri budovani a oprave nervov a mozgovych buniek.
Ja osobne odporucam a sam beriem rybacie oleje, ci uz v kapsuliach, alebo jem niekolkokrat do tyzdna kusok lososa.

zlatino

prosim, este by som rada vedela co na opuchanie a bolest klbov a svalov lekarka predpisala flamexin caltrate plus no moc to nezabera

RNG

inac zapaly mocovych ciest mozu byt z hromady mikroorganizmov, 90% je z escherie coli,ale ine su , casto v nemocnici nachytane gram negativne ako Klebsiella pneumoniae, Proteus Mirabilis, a zriedkavejsie rozne streptokoky skupiny B a Staphylococcus saprophyticus , a este zriedkavejsie enterokoky ako Gardnerella vaginalis Ureaplasma ureolyticum.

Zbrane proti nim okrem klasickych atb tu ponukam:
D-manoza(ich splachne zo sliznic), xylitol to iste zo zubov, GSE roztok ich zabije, koloidna strieborna voda ich tak isto zabije kontaktne, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov su velmi ucinne na vacsinu z nich atd.
Nakazy sa da zbavit, ale rozne bakterie a ine miktoorganizmy sa okolo nas nachadzaju stale, takze ked mas nizku imunitu, dostanes ich pomerne skoro spat.
Pracuj na imunite.
zinok, selen, probiotika,aloe, enzymi, betaglukany ....
Znacnym zdrojom nakaz je slabokysly zaludok, ten otvara branu dokoran pre bakterie do tela.
Malo kyselin(priznaky su pala, naduvanie)osalabuje telo, lebo travenie nie je dobre a chybaju potom rozne materialy na obranu. Tiez nizka hladina kyselin nezabije rozne bakterie(tiez virusy, plesne, kvasne infekcie, parazity), ktore sa dostanu cez zaludok do tela.
Nizko kyseliny nedovoluju enzymom poriadne vykonavat pracu a to vedie k vnutornym podvyzivam na niektore latky a alergiam a zapalom s roznych zamoreni v tele(zhluky bielkovin su najcastejsia pricina)

RNG

mariaj, streptokok popisuje okruhlu bakteriu vytvarajucu retazce.
Takych je velke mnozstvo roznych druhov.
Niektore su skodlive pre nas, niektore dokonca su sucastou uzitocnej probiotickej flory v crevach(napr streptococcus thermopylus).
.......
Streptococcus mutans sa nachadza v ustach na krckoch zubov, zivi sa zvyskami potravy a vyraba kyselinu mliecnu, ktorou postupne poskodzuje zuby. Zubnou kefkou sa neda zlikvidovat, ale su rozne zubne vyplachy, ktore ho znacne potlacia.
Ja odporucam koloidnu striebornu vodu a roztok GSE.
.....
Streptococcus pneumoniae(pneumokok) sa tiez moze nachadzat v ustach ale okrem toho, ked sa dostane do krvneho obehu moze kolonizovat nielen pluca(pneumos=pluca), ale sposobovat infekcie vselikde v tele
acute sinusitis, otitis media, meningitis, osteomyelitis, septic arthritis, endocarditis, peritonitis, pericarditis, cellulitis, brain abscess.
....
Proste streptokokov je mnozstvo, mnohe su neskodne pre nas, niektore ked sa dostanu z ust pri kefovani zubov do krvi mozu sposobit hromadu problemov, vcitane poskodenie srdca(endocarditis) a niektore su velmi skodlive(pneumokok)

laurina

Má význam dávať deťom dlhodobe rybí olej? Staršiemu 12r ho dávam asi 5 rokov, každé ráno 1 tobolku a mladší má 3 a chcela by som začať. Ja mám veľkú skoliózu a bojím sa, že by to mohlo prepuknúť aj u nich. Je tento olej "zodpovedný" za výborný stav chrupu u detí? My s manželom nemáme bohvieaké zuby, stále nás trápia zápaly a "nadmerná kazivosť", ale deti majú bezchybné perličky.....hygiena je samozurejmá, len ma zaujíma, či to môže byť aj tým olejom. Vďaka.

laurina

Má význam dávať deťom dlhodobe rybí olej? Staršiemu 12r ho dávam asi 5 rokov, každé ráno 1 tobolku a mladší má 3 a chcela by som začať. Ja mám veľkú skoliózu a bojím sa, že by to mohlo prepuknúť aj u nich. Je tento olej "zodpovedný" za výborný stav chrupu u detí? My s manželom nemáme bohvieaké zuby, stále nás trápia zápaly a "nadmerná kazivosť", ale deti majú bezchybné perličky.....hygiena je samozurejmá, len ma zaujíma, či to môže byť aj tým olejom. Vďaka.

laurina

Má význam dávať deťom dlhodobe rybí olej? Staršiemu 12r ho dávam asi 5 rokov, každé ráno 1 tobolku a mladší má 3 a chcela by som začať. Ja mám veľkú skoliózu a bojím sa, že by to mohlo prepuknúť aj u nich. Je tento olej "zodpovedný" za výborný stav chrupu u detí? My s manželom nemáme bohvieaké zuby, stále nás trápia zápaly a "nadmerná kazivosť", ale deti majú bezchybné perličky.....hygiena je samozurejmá, len ma zaujíma, či to môže byť aj tým olejom. Vďaka.

otazvocka

RNG dakujem, len tomu nerozumiem ze ako to telo vytlaci von-kam?uz to ma zhojene,zarastene,to sa mu zas otvori?mozem tomu nejak pomoct.dakujem za vysvetlenie

mariaj

RNG,prsim,uz viackrat som tu citala o streptokokoch.Mam ich zistene u gynekologa a v krku.Mozu byt aj inde v tele?Kde vsade v tele moze streptokok este byt?Mam asi aj vmechuri,lebo ma zvykne nutit na mocenie.Pmaha mi pritom oreganovy olej.Mohol by tento bacil sposobit velku unavu a az potravinovu neznasanlivost,alebo som ho mohla nachytat az potom,ked som oslabila,lebo som chora na potravinovu neznasanlivost.Uz si mi aj pisal,co mam na to uzivat,a aj tie doplnky mam/zatial male zlepsenie,lebo sa mi to neda uzivat kazdy den,koli tej neznasanlivosti/.Toto o tom streptokoku by ma zaujimalo,a je to pravda,ze ho ma takmer kazdy a nemoze sa opat rychle vratit,ked je taky neznicitelny?