Otázky na RNG

zuzuzu

RNG, co by ste mi vedeli poradit na stuhnute svaly (az hrcu) medzi lopatkami na chrbate? Tiez si Vas vysoko vazim (ako pise 959) za Vasu ochotu pomoct, energiu a cas, ktory sem venujete.

sweet

RNG,
chcem sa spytat, ci by si mi nevedel poradit nieco,aby som sa zbavila neustalej chuti na sladkosti. Nech robim, co robim, mam stale chut na sladke. Raz som skusila ultranizkosach. dietu a chvilu to bolo lepsie, ale potom sa vsetko vratilo do starych kolaji.Dakujem.

959

RNG, veľmi pekne ti ďakujem za tvoje odpovde.Upokojil si ma,lebo už som bola zúfalá.Naozaj som verila, že teraz ,keď vyše 1/2 roka užívam všetko, čo si mi odporučil, tak že bude ten draslík pri odbere konečne OK.A stále ešte nie je.Tak musím pokračovať ďalej.Lebo naozaj, keď si človek nepomože sám, tak u lekára sa veľmi tej pomoci nedočká.Roky s tým mám problémy a oni to ignorujú.Je nízke, tak čo, predpíšeme ďalšie tablety draslíka a pritom vidia, že aj pri ich užívaní mám stále ten draslík nízky.Ale že by pátrali po príčinách....načo, pokiaľ sa ešte neplazím...
Ale som veľmi rada, že som spoznala takého fantastického, milého a ochotného človeka ako si ty.Vážim si tvoje rady, verím ti a viem, že nám chceš pomáhať a to si veľmi cením.Len nech ti ten optimizmus a trpezlivosť vydržia čo najdlhšie.Neviem si predstaviť, čo bude, až raz prestaneš písať na tento portál.Ja som normálne už na tebe závislá.Každý deň čítam túto tému a dozvedám sastále nové veci.Viem, že keď mám nejaký problém, alebo potrebujem radu, že sa tu na teba možem obrátiť a ty mi v priebehu pár minut, alebo hodín dáš odpoveď.Ale tie chvály ti píšem stále.Aj včera som kupovala veľa doplnkou u teba a s pani Kelem.sme ťa chválili a ospevovali.Iste sa ti štikútkalo.
Takže ešte raz ďakujem.

RNG

co sa tyka davky v krvi, nie je nebezpecne nizka, pokial nemas z toho krce a tetaniu.A krce nie su z hladiny v krvi, ale v svalovych bunkach.
Zober jednu 600 mg rano a jednu na noc.

RNG

959, kapsule su pre absorbciu vzdy lepsie, lebo nemusis pouzivat tabletovacie agenty(nieco, co drzi tabletu pokope)a teda sa to lepsie a rychlejsie rozpusti v zaludku.

959

RNG, máš super pamať.Áno, boli veľké.Ale dostať u nás aj tie isté tablety, hoci nie sú 1000mg, iba 600mg, ale sú vo forme kapul.Čo povieš, tie by boli pre mňa lepšie ako vo forme tabletky, nie?
A keď je 600mg, tak koľko brať denne?
A ešte niečo mi odpíš,prosím, takže vravíš, že sa nemusím báť,keď je dosť nízke , pretože je to merané ako hladina v krvi?

RNG

959, pokial si pamatam, tie kaliove tabletky co si brala boli dost velke. Snad ked ich zoberies spolu s Betainom HCl, rozpustia sa. Inac mozes ich rozdrvit pre lepsiu absorbciu.
Hypokalemia je nizko draslik v krvi. Ale 95 % draslika je v bunkach a vobec nemusis mat v tele nedostatok, len v krvi.

RNG

happy apple, v zivote cim dalej ides a viac sa ucis(a ja som zatial na to mal 62 rokov) tym viac vidis, ako malo vlastne vies.
A to ma pohana do dalsieho studia, pokial este mi mozog sluzi a senilita nie je prilis silna.
A s tou troskou co viem sa rad delim s druhymi, to mi dava pocit "nesmrtelnosti" ze moje vedomosti a skusenosti, hoci nic zvlastne, predsa len nezaniknu, ked nastupi senilita.

959

RNG,ale nenapísal si mi, či mám predsa len začať opať užívať tie káliové tablety, ale vo forme kapsúl, to mi asi telo lepšie absorbuje, alebo skúsiť ešte naďalej nebrať a po čase sa uvidí.Len aby mi potom tá hodnota draslíka neklesla ešte nižšie.Može mi tá nízka hlDINa niečo vážne sposobiť?