Otázky na RNG

RNG

mariaj, prepulsid(cisapride) je zakazany v mnozstve krajin pre hromadu skodlivych ucinkov. Dobre, ze si ho nebrala.
Uprava peristaltiky a absorbcia zlce sa zlepsi branim extra vlaknin.
Odporucam ti jest na ranajky napr ovsenne vlocky(4 lyzice) 1 lyzicu lecitinu a 1 lyzicu cerstvo mleteho lanoveho semena. Ked to zalejes napr kyslymm mliekom a nechas odstat aspon 2 hodiny v ladnicke(pripadne cez noc) je to lahkostravitelna kasa s hromadou vlaknin a vyzivy, dokonca ja probiotika, pokial si vyrabas kysle mlieko sama.
Miesto mlieka to moze byt aj ovocna alebo zeleninova stava.

RNG

zezo, super multienzym je 4x tak silny, ako multienzym na tabletku.
Podla toho, ako mas telo zamorene pouzivas 2 krat denne az len jeden krat do tyzdna.

RNG

happy aple, pokial nie som totalne spity, vidim sa v zrkadle len ako jedna osoba.
Lyzica jablcneho octu pol hodiny pred jedlom rozmiesana v pohari vody ciastocne potlaci chut.
Ale aj ine octy maju tu vlastnost, vinny, biely, ryzovy...

RNG

caly, niektore klicky su mimoriadne. napr klicky ruzickoveho kelu, alfalfy a ine. Nie vsetky su ale az tak uzitocne. Pri naklicovani ale mozu sa rozmnozit rozne skodlive bakterie, ja osobne si myslim, ze je to nehygienicke.

RNG

959, potenie vylucuje aj draslik.
Hypokalemia(nedostatok draslika v krvi ma velke mnozstvo pricin. Okrem potenia, vracania, exesivneho mocenia to moze byt aj z nedostatku magnezia(horcika) ktory je potrebny na recirkulaciu draslika v tele, mozu to byt vrodene defekty,privysoke hladiny aldosteronu, dosledok cukrovky, a nasledok roznych liekov(thiazide diuretika, furosemide; laxatives antifungalny amphotericin B.
.....
Dalsi krok ti odporucam zobrat mineraly na kosti, tam je dost magnezia(horcika)

RNG

smutna, rutin je tiez jeden z flavonidov.
Skus silne antioxidanty(vytazok z hroznovych semien, gingko, vitamin C a E, ...)a cisti si cievy od tvrdych tukovobielkovinnych nanosov lecitinom.
Ci ti to pomoze na tie kruhy, to neviem, ale rozhodne ti to spruzni cievy a nebudu ti praskat a tvorit modriny(v mozgu totiz to nie je modrina, ale mozgova porazka...)

mariaj

RNG,prosim,v teme zaludocna kyselina si pisal Mikimu o refluxe/spiatocny tok/.Mne tiez pri vysetreni zistili,ze mam aj zlc v zaludku/v jamke/.Dali lieky/Prepulsid/.Nemohla som ich brat,koli alergii.Ani som tam na gastro potom nechodila,lebo sa mi to zdalo zbytocne.Kedze som bola na vysetrenie nalacno,tak mam ten zvierac pokazeny asi nadobro.Neexistuje nieco take,co by tu zlc v zaludku nieco do seba vcuclo?Niekde som citala,ze psenicne otruby dokazu viazat zlcove kyseliny,ale to asi az v crevach,alebo nie?Nevedel by si prosim ta otom nieco?Ja mam aj nieco s pecenou,a ked si dam sylimarin,alebo nieco konkretne na pecen-inu bylinku,tak mam asi zlce v zaludku pozehnane.Mam kazde rano kysle vustach,a casto aj pocas dna,ale moc az taky kysly nemam stale ako kysle v ustach.A co si tam pisal,ze znedostatku kyselin,vlastne aj zo zleho travenia mozu byt aj depresie,tak je to svata pravda,ako velmi to pocitujem.A kolko takych je,co sa z tych depresii a uzkosti nemozu dostat.To vidno aj na tychto strankach.DAKUJEM

zezo111

RNG, na preventivne cistenie tela je lepsi super multyenzyme alebo len multienzyme? A staci to uzivat nalacno 1 den v tyzdni 2x, alebo je treba castejsie? Dakujem Ti.

happy.apple

ahoj RNG..ty si jeden clovek alebo viac? :D no vjem som odveci ale fakt ma to zaujima.btw..mam otazku .ten jablcny ocot vraj pomaha potlacat chut do jedla.ako ho mam uzivat? kupila som si ho vo flaske a nie v tabletkach.a inac.cuchla som si a je to humus tak mi prosim nehovor ze ho mam vypit 2 deci:D

caly

Dobry den. RNG, je podla Vas naklicovanie napr. soje, sosovice, psenice ci slnecnicovych jadier naozaj take zdrave, ako sa zvykne hovorit? A to sa maju jest len tie vyhonky alebo aj to semienko? Dakujem.