Otázky na RNG

eba

Ahoj RNG, rada by som sa ťa opýtala, že v akej potrave (potravinách) nájdem L-TRYPTOFAN,aby sa mi zvyšoval serotonín v mozgu?

RNG

josh. Ganaton je povodne patentovany firmou Abott Labs v USA ale sa tu nikdy nepredaval ako liecivo. Asi to malo zrejme dovod. Co sa tyka toho 150 mg pancreatinu, to je mizivo malo. A este tvrdit ze to je liek!!!
V tabletkach potravinoveho doplnku Pancreatine(NBTY, predavane pod roznymi maloobchodnymi menami, najdes aj v mojich obchodoch) je koncentrovany ekvivalent 1400 mg pancreatinu na tabletku a odporucam dve s jedlom.
Este silnejsia je zvacsa rastlinna zmes, Super multienzyme, ktora obsahuje aj 400 mg Betain HCl na tabletku okrem silnej davky enzymov.
Specificky na travenie mlieka tam je lactase, enzym na mlieko.
A tieto silne prirodne prostriedky su len doplnky vyzivy, ziadne lieky
Farmaceuticky priemysel, vyrobca hlavne syntetickych patentovanych liekov totiz nema zaujem, aby mu niekto konkuroval , takze ked aj vyrobia prirodne "lieciva", postaraju sa o to, aby boli minimalne ucinne, ako tomu nasvecuje aj tento priklad.

josh1

RNG...dakujem ...myslim ze je to logicke...chcel som napisat ze ja uzivam prokinetikum ganaton, aby so nemal tazobu na zaludku a bolesti v okoli zaludka...no nestaci to..tak mam k nemu kreon(enzymi) palu ani nepocitujem casto...skor tazky a bolavy zaludok..aj na hmat v dolnej casti brucha...brucho ma boli ked zjem nieco kysle, masne, korenene, a mliecne vyrobky ...po mlieku a jogurte ma ma boli brucho aj niekolko hodin, pancreatin 150 to trochu zmierni ale nic moc tak radsej mlieko nepijem....co je skoda...celiakiu nastastie nemam...

RNG

deniska dd, uvedeny prostriedok MenstriCare od firmy Himalaya je cisto prirodny,ziadna chemia tam nie je uvedena, zlozeny z 7 ayurvedickych prirodnych prostriedkov.
Nakolko je ale ucinny, neviem povedat, lebo tam nie su uvedene ani kvantity zloziek, ani ich koncentracie.
Osobne odporucam osvecene:yam(2x1 gram), damianu(2x500 mg), pupalkovy olej(3x2 gramy)(alebo borakovy olej3x 500 mg)) a Dong Quai(2x500 mg plus).
.....
Na tie, ktore odporucam je hromada medickej literatury presne s ucinnymi davkami,
nielen ako v ayurvede, kde je len tradicny recept.

RNG

leila, nikto nema ziadne zaruky. Ludske telo je hrozne komplikovane a co niekomu pomoze, druhemu nemusi.
Neurotransmiterov(tj latok zodpovednych za vedenie a spracovanie nervovych signalov) je hromada, dokonca aj rozne hormony na to vplyvaju a zrejme mas poruchu v jednom z nich(nedostatok obvykle , ktory sa da doplnit) a pokial nenajdes v ktorom alebo ktorych, nezostava ti nic ine nez skusat od najpravdepodobnejsich k menej pravdepodobnym.
A kedze radim len neskodne potravinove doplnky, da sa to skusat bez rizika poskodenia tela chemikaliami(lieky dnes)

RNG

josh, uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzatvara na signal kyselin v zaludku. Cim viac kyselin v zaludku, tym sa lepsie uzavre.
Pokial nemas v zaludku kvasenie a nevyvijaju sa kvasne plyny a peny, obsah zaludka sa nikdy nemoze dostat do pazeraku.
Ked mas nizko kyseliny, uzaver sa neuzavrie tesno a sila vyvijajucich plynov je velka, ta nasilne otvori aj dobre uzavrety uzaver.
Takze kluc k potlacenu paly je nedovolit zaludocne kvasenie. Inac to nie je moja teoria, to som prevzal od lekarov, ktory sa tymto zaoberaju vo vyskume a tiez som tomu nechcel uverit roky. Az ked som to zo zufalstva vyskusal sam na sebe, zistil som, ze napriek skoro vsetkym lekarom ktori predpisuju na palu potlacanie kyselin, pravy opak vyriesi problem a to z horeuvedenych dovodov.
Nikde som nenasiel ani zmienku, aka je spravna kyslost zaludka a kolko kyseliny treba na potlacenie kvasnych procesov v zaludku a zaroven zabitie roznych neziaducich bakterii na surovych jedlach.
Takze myslim si, ze je to nie nahodne....
.....
Inac co pracuje, pracuje
aj keby sme nerozumeli pre co.
A tu to mas predsa celkom logicky vysvetlene.

deniskadd

ahoj RNG, prosim ta, mohol by si sa pozriet na tento vyrobok a povedat mi, ze ci by mi pomohol?? aky je podla teba, ma dobre ucinky a dobre zlozenie?? ci sama chemia??
www.herbsmd.com
dakujem pekne

leila

uz posledna otazka na RNG..utisia 3 tabl. SJW moje trasenie ruk a celeho tela? tak ze sa budem citit v pohode? vsade som sa docitala ze je to na depresiu ale ja mam tremu

josh1

ahoj RNG, rad citam tvoje prispevky, cital som tvoju teoriu o pale a nedastatku kyseliny, mne ale na gastro zistili ze ten uzaver medzi zaludkom a pazerakom je chaby, nezatvara sa dobre...a zaludok mi pracuje pomaly...tak teraz neviem ako sa to sa riesit prirodnymi doplnkami

RNG

SJW neuspava, len prispieva k hlbsiemu spankovemu cyklu a pokial ho nepredavkujes, nema ziadne zle ucinky. Neviem, ze by reagoval nepriaznivo s alkoholom(na rozdiel od syntetickych AD).