Otázky na RNG

RNG

neviem, ci alergie zvysuju prave tuto bielu krvnku, ale vsetko na svete je mozne.
Skus pit roztok GSE(60 kvapiek do litra vody) ci ti ro ten problem nevyriesi. To je velmi silny a sirokospektralny prostriedok proti roznym nakazam.
Alebo aspon ber, co odporucam vzdy kazdemu:selen, zinok a probiotika.

romana

infekcia? Myslela som či nie som na niečo alergická, ale nemám problémy. Skôr by som povedala, že tá infekcia. Ako sa liečiť? Mám to už dlhšiu dobu zvýšené...

RNG

eosinophils su granulocyty, typ bielych krviniek vytvarajuci sa v kostnej dreni na obranu tela. Zvyseny pocet obvykle ukazuje na to, ze je v tele nejaka infekcia.
Na zvysenie poctu cervenych krviniek a tym zvysenie aj imunity je dobry doplnok Easy Iron,mam to aj osobne vyskusana na starsich clenoch rodiny, ktory obsahuje zelezo vo forme vyborne absorbovatelnej(glycinat, tj viazane na aminokyselinu) a aj ine potrebne vitaminy na tvorbu krviniek(B-6, B-12, kyselina listova)

romana

RNG mám stále znížený Hemoglobín, hoci užívam lieky. Necítim sa zle ale hodnoty sa pohybujú od 110-116. Tiež mám zvýšené eozinofily. Nevieš niečo na to poradiť?

RNG

quelle, kazdej tehotnej zene radim doplnky mineralov na kosti(zmes vsetkych specificky navrhnute v spravnej forme a vzajomnom ponere, s potrebnymi vitaminmi na vysokoucinne zabudovanie do tela matky aj babatka ako napr Bone essentials kapsule pouzite spolu s trochou Spiruliny)
tiez rybacie oleje alebo rybaci koncentrat MaxEPA.
Inac ma babatko nedostatok alebo si to odbura z tela matky.
V potravinach tolko matka spravidla nemoze dostat, preto maju zeny po tehotenstve znacne vyrabovane telo.

Doplnky ten problem rabovania odstrania a dieta sa lepsie vyvija.
To plati aj pri kojeni.

RNG

moncika, mnohe imunosupresiva(chemicke lieky potlacajuce imunitu) a prirodne prostriedky zvysujuce imunitu pracuju proti sebe.
....
Osobne nie som za imunosupresiva, problem treba adresovat podla moznosti inac, nez potlacenim potrebnej telesnej imunity

blahus

Pan RNG, prosim poradte mi nieco na anemiu.
Zelezom mam len 4.
Hemoglobin (uz lepsie) 107 .. predtym 65.
Dakujem pekne !!! :)

RNG

eba, potravinove doplnky su sice bezpecne v odporucenych davkach aj v tehotenstve, ale na USA vyrobkoch je standartne varovanie proti pouzivaniu akehokolvek doplnku pre deti do 18 rokov a tehotne zeny.
To je ale vysledok politiky a nefer tlaku proti doplnkom zo strany zdravotneho priemyslu, nema to nic spolocne so skodlivostou, lebo skodlive doplnky FDA v USA okamzite vyradi, dokonca casto aj len podozrive, a to uplne bez dokazov.

RNG

renata, v tele sa neustale spotrebuva serotonin, preto treba beustale dodavat materialy na neho v potrave alebo aspon potravinovych doplnkoch.
Doplnovanie 5-HTP odporucam az do 200 mg denne, podla potreby.
Predavkovanie s nim je individualna zalezitost, vyrabaju sa a predavaju aj 200 mg pilulky, dokonca i viac.
Predavkovanie s nim=prezratie sa prejavi zaludocnymi problemami a boli zaznamenane pripady, ze to ludia citlivejsi v davkach nad 300 mg vyvratili.
Toxicita alebo ine skodlive ucinky nie su nikde spominane pri 5-HTP,
ani serotoninovy syndrom(prebytok serotoninu sa moze dostavit pri predavkovani niektorych SSRI, vsetkych chemickych, ale aj pri vytazku z lubovnika=St Johns Wort.