Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

matullka

Dobrý deň,pán RNG.Chcela by som vás poprosiť, čo by ste mi poradili na zapálený žlčník a pankreas, pravdepodobne mám žlč.kamene,kt.mi robia neplechu. Ďakujem.

RNG

sususu, ked nedodrzujes nizkosacharidovy dietu, kandida sa neoslabi a neodhakne zo stien creva. Takze len ta uhyne, ktora je znicena GSE alebo oreganovym olejom. Prichytena dobre na sliznice creva sa neda tak lahko vymiest vlakninami

zuzuzu

RNG, dobry den. Pri brani oreganoveho oleja a GSE treba vzdy dodrziavat nizkosacharidovu dietu? A ako dlho po otvoreni vydrzi GSE?

RNG

mariaj, melatonin zavisi od hladiny svetla, je to hormon, ktoreho hladina zavisi od svetla.Pri zvysenej hladine(tma)uspava.Inac toto pole(vplyv svetla na depresie a vnutorne telesne "hodiny"=circadian rytmus)) je dost malo preskumane.
Dnes sa zacinaju pouzivat silne lampy(10 000 lux +) ako nahrada slnka v dnoch , kde je pochmurno alebo pre ludi, co maju nocne sichty.

mariaj

Rng,prosim,aky neurotransmiter by mi mohol chybat,ked posledne roky sa mi vyrazne stava to,ze ked nesvieti slnko tak mam skleslu naladu,a ked zasvieti,tak sa mi nalada okamzite zlepsi aj myslienky mam ine.Citala som niekde o tom,ze to maju ludia v Norsku,lebo maju malo denneho svetla.Lubovnik nepomaha,skor naopak mam z neho prisernu depku.Este napisem,ze som vonku oproti ostatnym viac.DAKUJEM

RNG

svetlana, je to alebo zo zubu, alebo z vnutorneho ucha.Pod zubami a v kanaloch byvaju hlavne streptokoky, vo vnutornom uchu(a prinosnych dutinach) mozu byt od stafylokokov az po mykozy cokolvek. Odporucam ti pit roztok GSE(60 kvapiek na liter vody denne) a brat oreganovy olej, 3x2 kapsule.
Ak chces adresovat aj zapal zaroven, ber aj 2x500 mg curcuminu(turmeric)

svetlana6

ahoj RNG. ked uz som sem zabludila, tak sa spytam (tato tema tu uz snad bola, ale prepac, teraz som leniva na vyhladavanie :) ) uz asi 6 rokov mam stale (resp pri kazdom rozbore krvi) miernu lymfocytozu. takisto zvacsenu uzlinu vzadu na krku (kusok pod uchom). tzn. pravdepodobne by malo z toho vychadzat, ze v tele je niekde zapal. bola som ale na vsetkych moznych oddeleniach, sono...nikto nic nenasiel.dohoda s lekarmi- ved sa obcas ukazte, skontrolujeme to, ci to nerastie a pod.. :( jeden navrhuje punkciu, druhy ze preboha nie (ja som tiez proti, ziadne sparanie, rezanie a pod. nebude :) hmmm? aky mas na to nazor? dakujem za odpoved :)

RNG

mama, nic nie je nevyhnutne.Spomenul som len oskusanu kombinaciu ale najviac enzymov je v cvikle a repe z domacich rastlin. Podstata je, ze to musi byt odstavene zo surovej cvikle a to ma velmi zemitu chut.Zahriatim nad 55 stupnov sa enzymi znicia.

mama 9898

Dobry den, pan RNG. V jednej starsej diskusii ste odporucili stavu z cvikle, mrkvy a zeleru. Chcela by som sa spytat, ci ten zeler tam nutne musi byt a ak ano, musi byt stonkovy, alebo staci ten "obycajny"? Dakujem Vam za odpoved.

RNG

vinea, nechapem tvojho lekara, co chce s tym syntetickym progesteronom(dydrogesteron) dosiahnut.
Progesteron je dovod na rozvoj vystelkov a vysoka hladina vystelky udrzuje, tj oddaluje menstruaciu.
Normalne pri poklese progesteronu zacne menstruacia. Ak sa zarodok uchyti na maternici, zostanu vysoke hladiny progesteronu a menstruacia nenastane.
????