Otázky na RNG

RNG

oli, ja si do oci kvapkam/striekam stiebornu koloidnu vodu a obcas aj roztok GSE(opatrne!!!, nesmie to byt viac, nez 6 kvapiek GSE na dl(100 ml) vody!!!)

RNG

oli, "sukraloza, je vyrobena..."to ti nic nehovori?Tak asi to nie je prirodny produkt, vsakze.
Vzorec je C12 H19 Cl3 O8
glukoza je C6 H12 O6
Takze sukraloza(hlavne predavana pod menom Splenda) je chemicky vyrobok, patentovany.
Je 600 krat tak sladka ako normalny cukor, takze sa jej pridava do sladidiel len malicko, ostatne su plnidla. A tak malicko nema prakticky ziadnu kaloricku hodnotu, ked samotne plnidla ju nemaju.
Nie je jej dokazana ziadna zvlastna toxicita, hoci obsahuje v molekule organicky viazany chlor a mutogenicita(rakovinotvornost) len vo velmi velkych davkach. Ale ze by bola zvlast zdrava pre telo, to by som nepovedal.
Niektori ludia maju na nu reakcie(bolesti hlavy), ale ani zdaleka tolko nie, ako na skodlivy aspartame a acesulfame.
Inac je pouzivana prakticky vsade a mala by byt oznacena jej prisluchajucim eckom, E 955.
Ja som osobne za steviu,ktoru pouzivam kazdodenne, prirodny vytazok, kde velmi sladke stevisidy a rebaudianosidy su zaroven mierne regeneratory pankreasu podla roznych vyskumov.

caly

RNG, musim probiotikum zjest s jablkom alebo to moze byt aj hocijake ine jedlo? A tiez sa chcem spytat, ci mozem jest ovsene vlocky aj nezaliate (teda suche), ked mi zaliate nechutia? Dakujem Vam.

oto43

dobry den RNG,chcem si pricistit pluca nejakym potravinovým doplnkom, ak by to bolo mozne.Problemy s tazkym dychanim zacali asi pred tyzdnom, akoby som citil zahlienenie v plucach alebo nejaku hrcu v plucach.

januliena

Dobry den, neviem, ci ste uz na takyto dotaz odpovedali, ale rada by som vedela, ci mi viete poradit nieco na "dat do poriadku hrube crevo", bola som u lekara a povedal, ze treba vycistit crevo, ked nie je v poriadku crevo, je aj imunita lepsia. Existuje nejaka detoxikacia creva a tym aj zvysenie imunity, ake doplnky a ako dlho? dakujem velmi pekne za odpoved.

oli

A ešte ťa prosím, už dlho mám v časti očných kútikov ekzém a nepomáha ani Hydrocortison, ktorý ale nesmiem často užívať kvôli glaukómu. Stále mám zápal spojiviek, svrbenie pálenie a lekár mi už nechce meniť kvapky, pretože mne ozaj žiadne nesedia.

oli

RNG prosím ťa vieš niečo o sladidle DIA SWEET s chrómom? Že vraj obsahuje sakralózu, ktorá sa vyrába z cukru. Potom sa nejedná o umelé sladidlo,aj keď je nízkokalorické, čo na to povieš?

mariaj

Dakujem,budem mudrejsia ked pojdem doktorovi,budem uz nanho tlacit,aby mi to povysvetloval.on musi predsa mat skusenosti s pacientmi.Este ale prosim,ci by si nevedel,ci stymi premenami a odburavanim aminov by mohla mat nieco spolocne pecen,lebo s pecenou nieco mam,verim tomu,aj napriek tomu,ze to zistil clovek,co sa zaobera irisdiagnostikou,nie doktor,lebo som si skusila robit caj na pecen/repik,nechtik,cakanka,pecenovnik i sylimarin som si davala/a srdcom mi uz netrepe,alebo mi pomohol ten rybi olej,lebo som si ho zacala davat priblizne v rovnakom case.Ja takmer vsetky potraviny jedavam tak raz za 4-5 dni vacsinou.Je to zatial u mna najlepsia pomoc,aj tak to niekedy poriadne odskacem.Najhorsie je to ,ked sa mam liecit,lebo liecivo je nutne brat kazdy den,co ja neznesiem.Neznesiem kazdy den ani injekcie a obklady.moje telo sa brani a ja to moc pocitujem,ze sa to neda vydrzat a musim prestat.DAKUJEM

RNG

cokolada je stimulant, obsahuje kofein,theobromin a hromadu cukru, takze moze sposobit citlivym ludom "trepanie srdca"
Ale co moze sposobit reakciu na zeleninu a ovocie, to si neviem predstavit, jedine ze by si ho nevedela stravit a kazi sa v tebe a produkuju sa toxiny, ktore ti sposobuju problemy.
Tam by enzymi amylaza, cerucelulaza a podobne na rozklad komplexnych sacharidov mali pomoct.
Je aj jedna dost zvlastna vrodena chyba-neschopnost spracovat fruktozu(nedostatok telesneho enzymu aldolaza-B=ALDOB)Dufam, ze to nemas,lebo co s tym je zatial len vec vyskumu bez navodu co s tym.