Otázky na RNG

RNG

oli,, jedna tabletka so sukralozou ti rozhodne neuskodi(aspartame a acesulfame by mohla)
Stevia sa pouziva ako tekuty vytazok obvukle, ktory je aj enzymaticky spracovany(kvaseny) na odstranenie pachuti(podobne ako pendrek alebo aniz) co niektore vytazky este stale maju. Ja pouzivam 25% vytazok, kvapky, kde 2 kvapky sa rovnaju sladkostou lyzicke cukru.
Priemysel nechce steviu, neda sa patentovat, tj nemozno na nej velmi zarobit(prirodny produkt) a je definitivne silna konkurencia vsetkym sladidlam .V USA bola dokonca dost dlho zakazana predavat a este dodnes sa nesmie preidavat ako sladidlo do komercnych vyrobkov., Firna Coca Cola sa pokusa vyjednavat o pouziti do dietnej coca colu, miesto sucralozy alebo este doteraz pouzivaneho skodliveho aspartamu a acasufamu(schovavajucemu sa pod menom hlavne "nutrasweet" tj vyzivne sladidlo(?!?!?))

oli

Ďakujem ti RNG za odpovede. Oni( výrobca Vitar) píšu že sukralóza sa vyrába z prírodného cukru a že nemá žiadne vedľajšie účinky, že sukralózou nahradili aspartam. Môže mi uškodiť ako si jednu tabletku denne dám do kávy? O stevii viem, ale neviem či sa dá s tými lístočkami sladiť káva.

RNG

inac 2-3 jablka je lepsia forma, aspon pre mna, a ranajsie 4 lyzice ovsennych vlociek a lyzica jemne zomleteho lanoveho semena.
Chyba je len, ze ja ako cukrovkar nesmiem privela sacharidov...

RNG

vaneska, ja nedrzim pektiny ani psylium, ale viem , ze uz pred 50 rokmi ich moja mama kupovala a davala do lekvarov na zahustenie. To boli hlavne jablcne pektiny. Snad ich niekto dosial predava pre tych co zavaraju.
Ak ich najdes, napis na forum pre druhych.
V USA predavaju hlavne pre starsich rozne zmesy na zlepsenie peristaltiku(vyprazdnovanie sa) ktore obsahuju jablcne pektiny, citrusove pektiny a psylium pod roznymi menami(Citrucell, Serutan, Metamucil...)

RNG

Januliena, Triphala je zmes vytazkov troch indickych trpkych ovoci(amla, harada, behada, tiez amalaki, haritaki a bethaki, Embilica oficinalis, Terminalia chebula a terminalia Belerica). V indickom lekarstve, ayurveda, je to cistiaci prostriedok na telo.
Koncentraty su velmi ucinne a pomaly to prenika aj do nasho lekarstva.
Ja ju zatial nemam, nikto o nu neprejavil zaujem
Spravna davka je 3x2 gramy, vytazok zo 40% "trpkeho principu", ako by som to mohol prelozit asi .

vaneska

RNG,
dnes si spominal v suvislosti s cistenim criev okrem psylia a collostra aj pektíny. chcem sa opytat, ci sa tie pektiny daju objednat z Tvojich obchodov ako vyz. doplnok, alebo si mal na mysli, ze pri cisteni criev treba brat pektiny ako sucast ovocia? teda, ak si spravne pamatam, ovocie obsahuje pektiny, jablka myslim sa casto spominaju v tejto suvislosti...i ked ta davka 10- 20 gramov, o ktorej si pisal sa ozaj podoba skor na vyz. doplnok...
DAKUJEM A PEKNY DEN.

januliena

dakujem velmipekne za odpoved, este sa chcem spytat, co je to triphaly a ci vsetko mozem kupit u vas v obchode?
dakujem, pekny den

RNG

caly, jablko som spomenul pre to, ze obsahuje plno zivin (fruktooligosacharidy a pektiny)) pre probiotika, ktore sa potrebuju v crevach rozmnozit, aby "kolonizovali=osidlili" cele creva a vytlacili ine neuzitiocne bakterie a ine kultury.
S inymi jedlami sa rozmnozuju pomalsie.
Caly ovsenne vlocku sa daju zalievat vselicim, kyslum mliekom, jogurtom ovocnymi stavami atd.
Aj ja ich mam rad len tak suche, ale suche vysusuju zaludok a dlhsie sa travia.
Ale mozno to je aj dobre, lebo dlhsie travenie znamena nizsi glycemicky index.

RNG

oto 43,
na odhlienenie pluc je dobre brat NAC, 2x600 mg a najma oreganovy olej, ktory nielen odhlienuje, ale potlaci priciny zahlienovania, rozne nakazy
Davka zavisi od vahy, ja beriem 3x3 kapsule denne, vzdy s jedlom!!!, lebo je to korenina, olej z divokeho pamajoranu.

RNG

Janulienka, agresivne cistenie creva spociva v podstatne zvysenom prijme vlaknin. Odporucam hlavne psylium a pektiny, aspon 10 este lepsie 20 gramov denne.
Kedze oboje vyzaduju vela vody, musis si to rozdelit na niekolko davok.
Pri cisteni pomaha aj kollostrum, hlavne pri bakterialnych a kvasnych zamoreniach, 5-10 gramov denne aspon 2-3 dni. Da sa obsah kapsul vysypat do psylia, zmiesat zaliat vodou a vypit.
K cistenu mozno prispiet aj branim Triphaly na lepsiu floru criev. A samozrejme po vymeteni criev vlakninami treba brat denne probiotika na spravne osidlenie criev.