Otázky na RNG

lizanka

RNG, dalsi uspech potravinovych doplnkov a spol. v mojej skeptickej rodine! :D babka sa zacala stazovat na tazky zaludok-zle nakombinovane jedlo, donutila som ju vypit 0,75dcl koloidneho striebra a do 10tich minut ju to uplne preslo, len sa cudovala co to vlastne pila :D a to je ona s dedom azda najvacsi neveriaci Tomas voci tymto sposobom liecby :D dakujem za to, ze si mi snal klapky z oci, teraz je jediny lekar ku ktoremu chodim len zubarka.

usiko

no, mas recht....vies, ja obdivujem RNG za to, co vsetko vie a pamata si to....vedel o vsetkom nieco povedat, ako by to kopiroval z knih, co nerobil....ja tiez dost citam o zdravi, ale ja si to nepamatam...len par info sa mi udrzi v pamati...a on vie z fleku odpovedat kazdemu....

farmaceutka

usiko, mne vlastne nie je jasne, preco by mala byt vakcina oznacena za "chemiu", kedze obsahuje vytazky z plesni. Stale tvrdim-nic nie je "cisto prirodne" a "chemia". Chemia je vsetko, ved vsetko okolo nas sa sklada cisto z chemickych zlucenin-od koralu az po cervenu krvinku. Mimochodom- alergia je specificka reakcia imunitneho systemu, takze ziadne zabijanie plesni tu nepomoze. Pomaha len prestavenie organizmu z precitlivelej reakcie na reakciu normalnu a prave to sa robi desenzibilizacnou liecbou, ludovo povedane "vakcinami". Nejde tu o ziadne ovplyvnovanie tela chemiou. Preco sa vlastne medzi rozne liecebne postupy umelo vytvara hranica?

usiko

farmaceutka myslim, ze mas pravdu...ja vzdavam hold RNG za to vsetko, co vie a ako nam radi...napriklad mne uzasne pomohol SJW a 5 HTP, fakt, som pokojnejsia, dobre spim, nechodim v noci jest atd....ale musim povedat, ze aj mna prekvapila reakcia RNG na moj prispevok, ked som mu pisala, ze mi nasli alergiu na plesne a pytala som sa ho na jeho reakciu na vakcinu, co mi dali.....napisala som mu, co vsetko robim proti plesniam, a on mi na to len to, ze nebojujem dostatocne proti plesni, mam zvysit davky atd...a pritom, plesne su vsade, takze ak mas na ne alergiu, tak ti nepomoze nic, co proti nim jes, maximalne mozes byt trochu lepsie imunna, ale nevyliecis sa.....takze tento nazor RNG som jednoducho nevzala do uvahy, pretoze viem, ze vakcina je moja posledna sanca...vsetko ine som uz vyskusala....Cize tiez si myslim, ze niekedy chemia je vhodnejsia ako priroda, ved ja som uz mala alergiu na prach, perie a kozusiny a vyliecila som sa po 6 rocnej vakcinacii.....takze tak....Su veci, na ktore priroda staci a su take, na ktore nie...no a na tie, na ktore je priroda vhodnejsia, ja RNG odbornik...a som rada, ze sa este ozyva....pravdupovediac, volam do Lucenca kazdy den a ked zistim, ze naozaj koncia, budem sa musiet predzasobit...aj tak ma chyta panika, ze co to bude bez tych jeho doplnkov...

hmhmhm

RNG neodpovedaj farmaceutke, usiko atď.
Dá sa predsa rozoznať kto to myslí úprimne a kto len zbytočne provokuje.(radca čmudí aj tu)

farmaceutka

Pisem- bez urazania sa. Vobec nemam nic proti potravinovym doplnkom, mne osobne je uplne jedno, cim sa ludia liecia. Ale ked sa niekde najde evidentny nezmysel a na jeho zaklade sa poradi presny opak toho, co dotycny potrebuje, to ma nenechava lahostajnou. A obzvlast, ked sa to tyka tak strasne zloziteho systemu, ako je mozog a neurotransmitery, kde vsetko so vsetkym suvisi a kde obplyvnenim jedneho systemu istym smerom sa ovplyvnia systemy dalsie. Na to skutocne nestaci len nastudovat definiciu vyznamu v slovniku. Mozno vsetci, co ste tu, povazujete "chemiu" za nieco, co vsetkych zabija a skodi. je to vas nazor, ktory vam neberiem. Ale drviva vacsina ludi pocas svojho zivota casom zisti, ze az take cierno-biele to nie je.

farmaceutka

RNG reagujem na 20:46, kde sa pise: a dopamine agonist is a compound that activates...
Unikla ti zakladna idea, ze to je DEFINICIA AGONISTU NIE ANTAGONISTU! VED TY SI SI POMYLIL AGONISTU A ANTAGONISTU, CO SU DVE ROZDIELNE VECI!
Takze pre vsetkych: agonista je latka, ktora ma afinitu k receptorom a zaroven ma aj vnutornu aktivitu, cize spusta dalsie reakcie po naviazani.
Ale ANTAGONISTA (v tomto pripade risperidon)ma afinitu, cize sa naviaze na receptor, ale nema vnutornu aktivitu, cize nie je schopny spustit dalsiu kaskadu dejov, ktore su spojene s dotycnym receptorom.
RNG bez zbytocneho urazania sa, to je fakt zasadny rozdiel-byt agonistom a antagonistom!
Howgh

josh1

ak je moja otazka zbytocna, nemusite na nu odpovedat, ale vrta mi hlavou preco ked zoberiem supermultienzyme, pred jedlom, zacne ma po jedle palit v epigastriu, a takisto mam po nom vetry, inac koloidna strieborna voda mi zaludok ukludnuje...

spánok

prosím vás poradte mi niečo z vašich potr. doplnkov - na spanie- nemôžem do 12 alebo do 2 vnoci zaspať a ked sa zobudím, tak tiež mám problém.. dakujem