Otázky na RNG

usiko

vies co, samostatne nie, RNG mi napisal, ze 5HTP mam brat 2 tbl. pred spanim kazdy vecer lebo pomaha vyrabat serotonin, a toho mam nejako malo.....a SJW mam brat podla potreby, ale teraz SJW beriem /spolu s 5htp/ asi 2 tyzdne vkuse, 3xdenne po 2 az 3 tbl/SJW/. RNG povedal, ze ho nemam brat stale, ale istota je istota, a kedze ja som uz bola zrela na antidepresiva, rozhodla som sa ho brat nepretrzite.....ozaj, este sa hos pytam, ci si mozem nejako poskodit.....

salamandra

usko mam pre teba otazocku :)ako dlho uzivas 5htp a sjw?? v akej kombinacii??
skusal si aj samostatne uzivat kazdy pripravok a kolko toho beries a ako casto ?? dakujem za ryxlu odpoved :):)

usiko

Sara 13, no, ja mam take vybuchy nalad, mala som dni, ked mi bolo nanic, jednoducho nanic, nemalo to pricinu, len tak, bolo mi placlivo, myslela som si, ze sa mi zruti svet, chcela som si nieco urobit, aby som sa tolko netrapila, plakavala som aj cele hodiny vkuse, nevedela som sa pozbierat.....v noci som sa budila a chodila jest, sice len ovocie ale aj tak, mala som popretrhany spano, nedobre som spala atak.....teraz beriem SJW a 5htp a spim jak babatko, na jedlo v noci ani nahodou nepomyslim, a ked aj, nejdem ho jest, co je uspech, lebo som vyjedala v noci uz asi 6 rokov......cez den som kludnejsia, stastnejsia, viem lepsie zvladat stresy a hlavne, prestala som byt pazrava.....okrem ineho som volakedy trpela anorexiou a chorobne som strazila este pred rokom kalorie...nevedela som sa dojest, bolo to sice len ovocie a zelennina ale ked toho zjes 5 kil denne, vaha ti ide hore...a ja som tolko zjedla.....teraz papam len tolko co mi treba, nemam chut sa prejedat, lebo si uvedomujem, ze mi bude zle....toto som volakedy nedokazala, teraz si viem dat kazdy den tri kusky cokolady bez vycitiek, predtym som si vyhradila jeden den v tyzdni /sobota/ na "zle" jedla, kedy som zrala zaradom vsetko, co som nasla, napr. pizza, 15 kremesov, zmrzlina, cokolada, keksy, zle mi bolo, ale mne to tak vyhovovalo...teraz sa stravujem pestro, nemam chut sa prejedat a som stastnejsia....

samozrejme, ze tieto doplnky ti nepomozu tak intenzivne ako lieky, ked som brala cipralex bola som este pokojnejsia, ale lieky nechcem, lebo mi uplne otupili zmysly.....takze som si zvolila tuto cestu, aj ked nie je na 100 oercent ucinny, ale velmi pomaha a ja verim, ze ked budem brat dlhsie, postupne to bude lepsie.....ale hovorm, necakaj zazraky, vela je aj v tebe, verit tomu je velmi dolezite.....minule som vravela mame, ze tie kapsule mi pomahaju, a reku, aj keby to bol len placebo efekt, stoja mi za to, lebo fakt je ten zivot lepsi.....

sara13

usisko vazne ti tak pomohol SJW a 5HTP? co konkretne ti je? ja som stale v strese, samu seba dokazem dostat do stresu a nervou a ani neviem preco, vnutorne som nervozna a som potom z toho slaba.

zúfalá

RNG, môžem jesť pri sacharidovej diéte orechy (lieskovce, mandle, slnečnicové a tekvicové semienka)?
Pozorujem, že mám problém s trávením mliečnych (aj kyslomliečnych) výrobkov a mäsa - po konzumácii zápcha aj napriek tomu, že ich vždy kombinujem s dostatočným množstvom zeleniny. Dá sa tomu nejako pomôcť?
Ďakujem.

RNG

farmaceutka,
Mas pravdu, pomylil som si antagonistu a agonistom. Mea culpa.
Uz davnejsie som povedal, ze na schizofreniu nemam toho vela, snad B-3 a na bipolarne (maniakatne) stavy utlmovadla, ktore sa zaroven pouzivaju aj na uspavanie. A mineraly, ktore moduluju aktivitu(litium, draslik,sodik).
Silne prirodne utlmovadla su povacsine ilegalne drogy, zialbohu.

vaneska

LIZANKA.
Mozem sa Ta, prosim, opytat, ak nahodou vies, na co vsetko sa pouziva ta koloidna strieborna voda? Ak by si mohla, kolko asi to stoji, tak cca.
Dakujem velmi pekne a pekny vecer

eva43

tiez mi pomahaju doplnky od RNG. Mojim problemom bola nepravidelna stolica (niekedy az po 5 dnoch)a mam aj mnozstvo drobnych cyst v oboch prsnikoch. Pod pazuchami som mala bolestive uzliny na dotyk. Beriem betain HCL, sem-tam psylium a vecer probiotika s jablkom. Uz chodievam na stolicu pravidelne kazde rano. Taktiez si davam jodovu tinkturu striedavo 10 kvapiek pod obe pazuchy (po 3 dnoch stale pod druhu pazuchu) a na lacno hodinu pred jedlom uzivam multienzym. Na dotyk uz necitim tie uzliny a caka ma este kontrolne sono. Verim tomu co nam tu radi RNG, a som rada, ze som sem nahodou zabludila. A samozrejme aj vdacna RNG