Otázky na RNG

959

RNG, prajem pekny den.
Prosim ta, chcem vediet od teba tvoj nazor na zlozenie tohto selenu, ci su v poriadku latky, ktore obsahuje:
V jednej tblt 50mcg selenu je este:
mannitol,
maltodextrin,
karboxymetylceluloza
stearan horecnat rastlinneho povodu,
oxid kremicity,
farbivo E 110
Dakujem za skoru odpoved.

RNG

Romana, extra virgin kokosovy olej , ktory som posielal do predajni bol, ako je definicia, vytazeny z duziny kokosovych orechov nie celkom zrelych(12 mesiacov, mysia sa za zelena ranat z paliem)), a pre to je biologicky hodnotnejsi, ako vyrobeny zo susenej duziny zrelych orechov( 18 mesacne orechy padaju na zem sami, machetou sa rozseknu a duzina necha vyschnut na "kopru", ktora sa zbiera a lisuje)
Balenie co som dovazal bolo libra=454 gramov. Cenu ti povedia v obchode, je pomerne pristupna, napriek tomu, ze to je extra virgin(GMP kvalita), nie len organicky alebo virgin.

RNG

Oli,, japonci zijuci v USA a stravujuci sa ako v USA maju tie iste problemy,ako priemerny american. Neziju ani dlhsie, maju tak isto hroznu plet plnu acni, zeny maju hromadu cyst a pod.
V Japonsku vidis na prvy pohlad Japonky s uplne cistou porcelanovou pletou, pripady rakoviny prs u zien su tam extremne zriedkave atd. Pricom sa jedna tak isto o priemyselnu krajinu, s priemyselnym zamorenim , atd.
Takze to nie je zalezitost rasy ale stravy.
A co sa tyka zivotneho stylu, snad najvyssi stress oprezivaju Japonci, a predsa ziju o vyse 2.5 rokov dlhsie, ako americania a na starost nie su natolko "skriplovateni", aby som sa vyjadril ludovo.
...
Spat k jodu: ten je potrebny pre telo, nielen pre stitnu zlazu a normalizuje pochody v tele celkove.
To iste plati na selen, zinok a ine. V tele su potrebne a ked ich nemame dost, nastanu rozne problemy
Obmedzovanie jodu v pripade ludi s hyper alebo hypo thyreozou je teda zle na telo aj z inych dovodov.
Situacia je podobne, ako napr pri urcitych chorobach, kde lekari znizuju imunitu tela ako sposob odstranenia symptomov, co nakoniec sposobi viac skody, ako uzitku.

oli

Ahoj RNG, vieš čo je zvláštne? Spomínala som ti že sa liečim na zvýšenú činnosť štítnej žľazy s užívaním Carbimazolu. Kúpila som si od teba jódovú tinktúru,natierala som si ju na brucho. Carbimazol som brala len občas,hlavne pred odberom krvi. Ale celkove som nepociťovala nepríjemné príznaky pochádzajúce zo zvýšenej funkcie ŠŽ. Bola som teraz na kontrole a lekárka mi povedala že hormóny mám v poriadku. Predtým keď som užívala pravidelne Carbimazol som hormóny v poriadku nemala.Tak som sa spýtala ako to je vlastne s tým jódom, prečo nemôžem užívať napr. Kelp, keď japonci v strave prijímajú oveľa viacej jódu ako my. Povedala že japonci sú iná rasa a žijú v iných podmienkach. Dá sa s tým uspokojiť, nie je človek ako človek aj keď žije v inom prostredí?

RNG

josh, kazdy potrebuje zinok, uz aj pred narodenim, kde ho dostava z tela matky.
Detske vyzivy ho casto neobsahuju v dostatocnom mnozstve, a mnohe detske vyzivy obsahuju produkty vyrobene zo soje a obilia, co je pre deti do 6 mesiacov velmi skodlive(spustanie celiackej choroby predcasne davanou lepkou a latkami podobnymi hormonom zo soje, ktore oklamu a vykolaja hormonalnu hladinu u deti)
Ale spat k zinku, dieta ho potrebuje prepocitane podla vahy tiez.
Povedzme na 10 kg potrebuje patinu toho, co 50 kg clovek .

RNG

Miruliko, moj nazor na autoimunne choroby najdes v prispevku "autoimunne choroby".
Kedze aj lekari hovoria o spustaci, tj nieco, co to zacne, nielen genetika pripustaju tym automaticky iny vplyv nez genetika, tj je mozne ten "spustac" adresovat(antimikrobialne=antibaktrerialne, antiviralne, antimykoticke).
Tiez je to sprevadzane roznymi zapalmi a zamorenim, ktore tak isto mozno adresovat(prirodne protizapalove a enzymaticke prostriedky)

RNG

Roman, staci,aby si mala par hodin suchu pokozku, ktora sa popraska a dostanu sa do nej plesnove spory a telo sa brani zapalom. Trva to nejaky cas, kym to potlaci. Na to aby sa to nikdy viac nestalo, clovek si musi davat okamzite po kupeli este na mokru kozu, skor nez vyschne a popraska sa nedrazdiaci, vyzivny(tj naozaj jedly a prenikajuci cez kozu do tela), hojivy a ochranny olej.
Je to nieco, co zialbohu kozmeticky priemysel nevyraba, ale obycajny panensky kokosovy olej, pripadne s pridavkom niektorych vitaminov(A, C, E) a aloe vera(pitne, nie spracovane tepelne do husteho gelu).
Takuto zmes zialbohu vam kozmeticky priemysel nemoze ponuknut, lebo je biorozpadna, tj by sa velmi rychlo pokazila.
Kozmetika, ktora sa predava a dlhodobe skladuje musi byt robena alebo zo zloziek, ktore ziadny mikroorganizmus nie je schopny rozlozit(nejedle,zamorujuce telo) alebo silne konzervovane tj s pridavkom skodlivych chemickych latok

josh1

ahoj RNG...mam 3 mesacneho synceka...a uz sa mu robia na cele drobne uhry, a na trochu aj na lickach...a niektore aj hnisaju...ja som mal podobne problemy od detstva...a teraz mi pomohol zinok, 25 mg zinku a uz sa mi na tvari prestali robit uhry...mohlo by aj 3 mesacne dietako brat ako doplnok v mansich davkach zinok do mlieka, krmim ho kazde 4 hodiny. Pripadne kolko denne mg zinku moze prijat? dakujem