Otázky na RNG

gabiana

RNG zdravim Vás-ako sa dá bojovať proti cystám a polypom,ktoré mám v maternici,doterajšia liečba mi nepomohla a podla lekárov to je príčina mojej neplodnosti.Ďakujem za Vašu odpoveď.

RNG

khadafi, aj ja som to cital a je pravda, ze vilcacora pomaha zvysit imunitu(teda nenastartuje ju, len ju prirodzene podpori)
Ja som zasadne proti znizovaniu imunity, lebo to je len adresovanie symptomu, ako ho lekari vidia. V skutocnosti uncaria tometosa a vytazok z nej Samento pomahaju telu potlacit pricinu za autoimunnymi chorobami.
A podla viacerych lekarov je to casto uspesne.
Teda nie len v pripade Vilcacory, ale aj jemnejsich prostriedkov na zvysenie imunity, napr viaceri z autoimunnymi chorobami s uspechom beru dlhodobo aloe vera, collostrum, GSE a ine, ktore tak isto zvysuju imunitu, a predsa zmiernuju a dokonca liecia autoimunnne choroby, ako osteoartritidu( klbove problemy vyplyvajuce casto z Boreliozy a chlamidii), aloe vera a collostrum v pripade lupusu(SLE). MS(SM) a Alzheimerovej choroby.
Prispevky v tom zmysle najdes v roznych temach, hlavne SLE pacienti, aj ked si neuvedomuju, ze aloe zvysuje imunitu viaceri tvrdia, ze aloe im zmiernilo chorobu znacne.
Nazory lekarov na iny pristup k autoimunnym chorobam reprezentujem hlavne v prispevkoch do temy
www.zdravie.sk
.....
Je to rovnaka kontraverzia, ako napriklad pri pale, kde bezne lekari predpisuju lieky proti kyselinam a mala skupina lekarov predpisuje pravy opak, viac kyselin, lebo pala je dosledok kvasenia v zaludku a tym nasilneho otvarania uzaveru medzi zaludkom a pazerakom a to sa moze stat len vtedy, ked je v zaludku malo kyselin cim sa uzaver neuzatvori dost pevne a kvasne plyny ho nasilne otvoria.
Tuto prax som si mal moznost vyskusat aj sam na sebe a po vyse 15 rocnom trpeni a drzani sa protikyselinovych prostriedkov mam konecne pokoj a pouzivam pravy opak, Betain HCl, tj zvysujem si kyslost zaludka a odvtedy nemam nikdy palu ani naduvanie v zaludku a tazoby.
......
Vobec, v oficialnej medickej literature najdes prakticky kazdy vyzivovy doplnok napadnuty, ako skodlivy.
Napriek tomu su lekari najvacsi konzumenti vyziviovych doplnkov(statistika z USA, vyse 75% lekarov ich pouziva,menej nez 2% predpisuje),udaj z JAMA=journal of American Medical Association, najvacsie US lekarske periodikum)) a sami ho nikdy neodporucia ani nepredpisu(cest vynimkam)

khadafi

RNG Ahoj RNG nechcem spochybnovat tvoje rady ale poradil si mi na autoimunne ochorenia poradil vilcacoru aj ine ale jedna sa hlavne o vilcacoru. Na jednej stranke kde predavali tento produkt som si citam ze nieje vhodna pre ludi co ma nieco transplatovane ale bolo tam aj ze pre tych co maju autoimunnu chorobu...bol som dost prekvapeny. Inak mam obavu ze ak to bude niekto uzivat pri tej chorobe tak moze to tak nastartovat imunitu ale aj to zle nie len to dobre a moze sa choroba zrychlit a dokonca zhorsit co ty na to. Ja sa v tom akoze nejako extra nevyznam len hovorim to co som cital. Dakujem

RNG

eller, selenit je odroda sadrovca(CaSO4.2 H2O), takze to nema so selenom nic spolocne
....
Selenid je sol kyseliny selenicitej, anorganicky viazany selen, nie velmi vhodna forma. V tele sa zdrzi len velmi kratko, lebo je to mala molekula a vypadne cez "sitko" ladvin vcelmi rychlo
......
Plosticnik hroznaty je podla slovnika prekladany ako
actanea racemosa(europska) a
cimicifunga racemosa(USA, black cohosh, koren pouzivany na zenske problemy hormonalneho povodu)
Takze neviem o ktory sa jedna a to ale so selenom nema nic spolocne.
..............
Muka je zle plnidlo, lebo az 10% ludi ma reakciu na lepku a muka ked navlhne, zacina plesniviet, tj znizuje zivotnost produktu celkove.
....
Takze zaverom, je to prinajmenej slabo ucinny prostriedok, ja osobne by som ho rozhodne v obchode nedrzal

ellie

Zdravím RNG. Ja sa chcem tiež spýtať na selén. Videla som tablety selénu so zložením: múka, ploštičník hroznatý - selenit, želatína. Je to ok? Ďakujem :)

RNG

silvus 22, ked sa clovek vecer naje jediel s vysokym obsahom sacharidov a tie sa v noci stravia na cukry, vacsina sa musi ulozit ako glykogen alebo tuky, kedze telo nemoze nechat v krvi tolko cukru a nespaluje ho pri spanku na mechanicku cinnost. Tj na vecer sa neje vela, ked nechces stlstnut.
Navaly tepla su obvykle hormonalna zalezitost, studene ruky je vec cirkulacie.

silvus22

Čau Rng, zasa by som sa Ťa chcela niečo spýtať, a síce toto: niekde čítam, že keď človek sa naje neskoro večer, všetko sa mu uloží ako podkožný tuk, a niekde zasa čítam, že je jedno, kedy človek je, doležitejšie je vraj to, čo spolu v ten deň zjedol...Tak kde je pravda? Ak si dávam ešte o pol 8 večer niečo ľahké (biely jogurt, pohánku, ovocie.../, možem z toho pribrať? A ešte jedna otázočka: často mávam také návaly tepla, no ruky mám studené a pritom mi je neznesiteľne teplo. Čo by si mi na to poradil? Brala som aj Ginko prim na prekrvenie končatín, no nezabralo...z čoho možu byť tie návaly? Vďaka za odpoveď...

RNG

959, ziadny doplnok vyzivy nemoze byt schvaleny, ked je zly tj nesmie mat ziadne skodlive vlastnosti zname v case schvalovania.
Moze byt len neucinny, nedostatocna davka,nie najucinnejsia forma, sprievodne latky mozu byt pre niekoho sposobujuce alergie(psenicne vytazky, skroby, alergie na farbiva atd), proste kriteria su presne tie iste, ako na potraviny.

959

RNG, tam nie je pisana ziadna forma vazby.Nic.Akurat jetam este, ze neobsahuje cukor.A davku beriem tak zerano si dam 2x50 a niekedy este aj vecer, lebo viem, ze treba tych 200 mcg denne.
Takze je to zle, ked tam ta viazanost nie je pisana?Mozem ich uzivat? Alebo nie su dobre?

RNG

959, je to bezne zlozenie plnidiel, na ktore su zriedka reakcie. Su ale taki, co neznasaju manitol alebo maltodextrin ale velmi zriedka. Co je ale hlavne mie je tam napisana forma vazby selenu a davka je primala.
Odporucam 200 mcg plus a to vo forme najlepsie organicky viazanej, napr symethicone, chelat alebo selenove kvasnice.