Otázky na RNG

RNG

hana 222, co popisujes je vysledok nedostatku kyselin a traviacich enzymov a pravdepodobne dlhsieho brania protikyselinoivycg prostriedkov na potlacenie symptomov paly a veduce k viac problemom.
Odporucam ti Super multienzyme. napr.
Bez dostatku kyselin a enzymov ti mnohe potraviny telo nie je schopne spracovat, otravia ti telo, lebo sa miesto stravenia v tele kazia a z toho je ta nechut, hnacky a postupne zamorenie tela, no a samozrejme nedostatky veduce k osteoporoze, strate imunity atd. Vylucovanie roznych potravin ta len pripravuje o dalsie ziviny.

RNG

marissa, vsetky doplnky obsahuju rozne pridavne latky a alergici mozu mat z roznymi problemy. Nepomoze ti nic ineho, nez skusat rozne, az kym ti niektory "nesadne" a vyhybat sa takym, ktore obsahuju tebe zname alergeny.
Dokonca mozes byt alergicka aj na niektore z probiotickych kultur.....

RNG

sarin, rozne estrogeny sa v tele vytvaraju nielen v posve ale aj v peceni, adrenalnych zlazach a v prsiach. Vytvaraju sa z inych hormonov, ako testosteron, a androstenedion a inych androgennych hormonov.
Napriklad stimulaciou bradaviek na prsiach sa zvysuje ich vyroba.
Tak isto sa vedia vyrabat vo zvysenych mnozstvach z roznych inych zdrojov. napr androstenenedion sa vyraba z cholesterolov.
Ale to je vsetko este prilis komplikovane pre mna, viem len, ze viacere z potravinovych doplnkov maju v tomto rolu, hlavne yam pupalka a Dong Quai zvysuju vyrobu hormonov nejakym sposobom, yam obsahuje Diosgenin a z toho si telo vyrobi zakladny hormon DHEA a z neho rozne dalsie.
......
Osobne by som sa ale v tehotenstve nehral s hladinami hormonov, to moze byt nebezpecne.
Pupalka napr moze privodit predcasny porod, co sa aj pouzivalo na privedenie porodnych stahov pri prenosenych(oneskorenie) detoch

jancecka

Ahoj RNG, nedávno bola v televízii relácia o lymfatických uzlinách. Vraj ak nie sú tieto uzliny v poriadku, tak sa to prejavuje znečistenou pleťou napríklad. Vraj lymfatické uzliny toto čistia. Preto, kto ich nemá v poriadku,mal by podstúpiť lymfodrenáž. Je na tom niečo pravdy, alebo je to len reklamný ťah?
ďakujem za odpoveď

maťa

RNG, dalo by sa nadmerné ochlpenie hormonálneho pôvodu upraviť nejakým výživovým doplnkom? Mám ešte doma Dong Quai - bolo by na to vhodné? Alebo, čo by si poradil a v akých dávkach?
Ďakujem.

fiona

ježiš neeeee (((((( to fakt je predajna doplnkov zrušená ? ja si idem ako na hotovú vec, lebo som dlhšie nič neobjednávala a vidím že sú linky zrušené. nefunguje ešte dopredaj zásob ? toto je fakt bad news...

ema

rng prosím ťa chcela by som sa ťa spýtať na Jodis koncentrát,na čo je dobrý a či mi može pomôcť pri kvasinkových infekciách pošvy?

vaneska

RNG,
prosim, aky mate nazor na nootropicum (dufam,tak sa to pise:-)) - rastlinu brahmi? Ma naozaj take vyborne ucinky na pamat a koncentraciu? Alebo len vo velmi velkych mnozstvach, ktore aj tak nemam sancu do tela dostat?
A ak by ste mali cas, co hovorite na tento vyrobok -odkaz odstránený-? DAKUJEM

959

RNG, sorry.Vcera vecer som sa pomylila.Nemyslela som pancreolan,ale pancreatine.Ja chcem totizto kupit u teba v Lucenci ten doplnok, viem, ze u nas je zbytocne ho zhanat.Ale ten MULTIENZYME uz nemaju a kedze asi ani ty uz neposielas tovar, tak som chcela vediet od teba, ze cim ho mozem nahradit, teda co je tomu podobne v tvojom obchode.
A prosim ta, nevykasli sa na nas a pokracuj v zasobovani .Kedze sa v Blave uz predajna zlikvidovala,ponechaj, prosim ,aspon tu v Lucenci.Nejak sa dohodni s tou konatelkou, hoci viem, ze je to asi tazke, ked na to ona kasle, alebo nie je este nejaka moznost, aby sa ten obchodik zachoval?Ven pani predavacka chvali, ze kupujucich stale pribuda a je to z mesiaca na mesiac lepsie.Tak nechapem.
Tak ta prosim, napis mi nejaku nahradu za ten Multienzyme.Dakujem.

hana222

Ahoj RNG,
po porode pred 4 rokmi sa u mna zacali rozne - hlavne traviace problemy, som 15 rokov vegetarianka - ziadne maso, vajcia, a ano ani ryby :( nemozem si pomoct, jednoducho mam k tomu odpor. Ako som si tu tak citala na fore, vyzera to ze by mi mohli chybat enzymy a mineraly (po porode). Mam bolesti pod pravym a niekdy pod lavym rebrom, nafukuje ma, dismikrobia v hrubom creve, rok som na bezlepkovej diete - celiakia, plus rozne potravinove alergie - soja, mlieko, stukovateny pankreas, zapal pazeraka, busenie srdca a aj predcasne znamky osteoartrozy a stym spojene rozne bolesti klbov a chrbtice. Vacsina ludi u mna konstatuje ze na taku mladu zenu - 32, je to skoro - inak povedane som hypochonder. co si kto o mne mysli mi je uz vcelku jedno. len by som velmi chcela aby sa to vsetko dalo do poriadku. PROSIM ta porad mi co si mam zakupit, co zmenit. Momentalne uzivam Probiofix. Multienzym som nikde nenasla, neda sa to u nas zakupit? Dakujem za odpoved.