Otázky na RNG

Navy

Aj toto píšu o koriandri: Má tiež priaznivé účinky na nervovú sústavu. Pozitívne pôsobí pri migréne. V duševnej oblasti pomáha zbavovať sa ostýchavosti, posilňuje sebavedomie a koncentráciu, pomáha zbaviť sa trémy pred vystúpením pred publikom.

Navy

Začínam mať tušáka, že keď žene poviem, že by sme mohli pestovať v záhrade koriander, tak mi povie, že už ho roky pestujeme. Prúser.

Navy

RNG. Koriander. Uvažoval som o tom len veľmi krátku chvíľu, keď som o ňom čítal. Skončil som s úvahou, keď som sa dočítal, že pri kvitnutí hnusne zapácha. Takže ak pestovať v dome, tak len do kvitnutia, alebo sa to dá aj vonku? Preštudujem si to.

daenka

ahoj RNG,chcela by som sa ti veľmi poďakovať za radu ohľadom liečby hnisavých raniek.držala som sa tvojho návodu a pravidelne som aplikovala tvoju osvedčenú hojivú zmes na postihnuté miesta a výsledok sa dostavil.poviem ti pravdu,kožná lekárka sa na mňa vykašľala a naposledy som od nej odchádzala s gáfrovou masťou-asi si robila srandu ,lebo mne to hnisalo do enormných rozmerov a bolavé ranky sa tvorili ďalej.tak som si v lekárni kúpila probiotiká,zinok a selén a ošetrovala som podľa tvojho návodu.som ti nesmierne vďačná a zároveň mám otázku,čo odporúčaš užívať dlhodobo aby som do budúcnosti tvorbe týchto rán predišla?ďakujem.

oli

Dobrý deň RNG, lenže Nature´s Bounty som si všimla že nemá až taký široký výber doplnkov. Chýbajú mi tam napríklad enzýmy. Cenovo by tie doplnky boli tiež prijateľné. Tak ma napadlo že ak ty už s obchodom končíš, že by bolo dobre spolupracovať aj s takoutou firmou na Slovensku ako je Nature, ponúknuť im svoje schopnosti a prevedčiť ich, aby dovážali aj iné doplnky. Samozrejme že tie tvoje služby by si musel mať spoplatnené od tej firmy, ale máš tu na tomto fóre dosť vysokú klientelu, ktorá na tvoje rady dá a Nature by na tom len získala. To je len môj názor, dúfam že sa neurazíš.

RNG

len ako perlicka, na telo zamorene tazkymi kovmi(hlavne olovo, arzen ,ortut a kadmium) casto neposobia ucinne mnohe abtibiotika.
Po odmoreni cilantrom sa ucinnost atb podstatne zvysila.

RNG

Pokial viem sa berie z DMSA minimum 300 mg alfa lipoickej kyseliny na zvysenie chelacnej ucinnosti.
Skutocny mechanizmus tej potenciacie(zosilenia ucinku) nepoznam
Co tak si pestovat cilantro?
Rastie rychle a je vyborny chelator aj ortuti.

RNG

Navy, ceny doplnkov sa menia kazdy mesiac a casto vyskocia aj na dvojnasobok. Ja som sa pokusal co najdlhsie zachovat povodne, ale to sa neda do vecnosti, takze som musel precenit po 1.5 roku vsetko. Formula, ktoru pouzivam je stale ta ista
Moj dodavatel mal tzv list cenu a kazdy mesiac sa meniace zlavy. Niekedy boli az 50 %, ale vo februari presiel na nulovu zlavu a naviac zvysil ceny o 10%.
Tak som bol nuteny zopar zasielok poslat z lacnejsich maloobchodov, co je vidiet na nalepke. Jedna sa sice o toho isteho vyrobcu(NBTY) ale rozdielny maloobchod(Doctor trust a Puritans pride). Maloobchody su ale spravidla drahsie, nepravidelne robia vacsie zasielky, balia mizerne, takze to treba cele prebalit a inventarizovat.
Nuz ale o tom je zbytocne uz hovorit, je to vec minulosti....
Mnohe z produktov najdes v Europe ako Nature's Bounty, GSN a najma Holland and Barrett, to su vsetko pobocky NBTY.

RNG

julii, bone essentials je hodne rozdielne od Bone Reinforcer.
Za prve forma kapsul je lahsie rozpustna ako tvrde tabletky, za druhe je tam viac zloziek a forma mineralov ovela priaznivejsia na absorbciu a zabudovanie.
Vitaminy D a K su potrebne na zabudovanie do kosti.
Specificky je to lepsie zlozenie pre starsich ludi.
Doplnky sa mozu vzajomne kombinovat, nevidim ziadny dovod, preco by mal byt zdroj vitaminu K problem s liekmi na tlak. Naviac neviem co berie, takze sa nemozem ani konkretnew vyjadrit. Ja na tlak odporucam menej sodika, viacej draslika a pouzivanie Hlohu(Hawthorne, mechanizmus cinnosti je ACE, vasodilatant) a prirodne diuretika.