Otázky na RNG

evcca

RNG, dva roky feronat, dva roky sorbifer, teraz tri mesiace aktiferin.
krivku zeleza po uziti mam v norme, cize sa mi vstrebe.
dik za tip na alternativny preparat.

RNG

evcca ferroterapia s akymi preparatmi? Nie kazdy vie vstrebat rozne formy zeleza a anemia nie len z nedostatku zeleza, ale aj inych vitaminov a zivin. Casto je to vysledok nedostatku niektorych enzymov, zaludocnych kyselin(zdoraznujem tu znova, PALA JE PRIZNAK NRDOSTATKU ZALUDOCNYCH KYSELIN, NIE PREBYTKU, AKO SI TO DRVIVA VACSINA LUDI AJ LEKAROV MYSLI.
Na rychlu napravu odporucam osvecene na viacerych anemikoch v rodine(vcitane lekara...) preparat Easy Iron, kde je zelezo vo forme vysokoabsorbovatelneho glycinatu a nie ako siran alebo oxid=hrdza, ako vo vacsine beznych [preparatov, a obsahuje aj potrebne vitaminy B(B-6, B-12 a kyselinu listovu) na zabudovanie do hemoglobinu.
Mozno este maju nejake v Lucenci-zavolaj tam na mobilne cislo predavacky.

evcca

dik RNG, mozem nejako zistit, ci sa fakt jedna u mna o nedostatok soli?
nevies ci by to mohlo mat nejaky suvis s mojou dlhorocnou anemiou na ktoru nezabera ferroterapia.
uzivam komplexne vitaminove pripravky a zelezo + c vitamin sucasne, pre lepsie vstrebanie.

RNG

Prima, su rozne zdroje beta 1,3 1-4 a 1,6 glukanov a ich zmesi. Vyrobcovia casto ani spravne neoznacuju vyrobky a niekedy dokonca neuvadzaju percentualne rozlozenie roznych betaglukanov vo vyrobkoch. Najmenej ucinny je beta 1,4 glukan, ktory sa nachadza hlavne v obilnych(ovsennych) plevach.
Silnejsie su hubove a kvasnicove vytazky, ktore su zmesy 1,3 hlavne a ciastocne 1,6 betaglukanov, z ktorymi sa robilo najviac klinickych uspesnych vyskumov na zvysenie poctu roznych bielych krviniek. V spravnych davkach tieto betaglukany, teda aj kvasnicove aj hubove vytazky, znacne stimuluju tvorbu a aktivitu roznych bielych krviniek a tym zvysenu obranyschopnost tela.
V osemdesiatych rokoch vo Svedsku napr z kvasnicovych vytazkov stanovili odporucene davky zhruba 3x400 mg na intenzivne zvysenie aktivity a poctu bielych krviniek.
V Japonsku sa tym zaoberali uz od 50tych rokov, a rozne vytazky z maitake, shitake, coriolus a najnovsie agaricus blazei sa bezne pouzivaju v podobnych klinicky ucinnych davkach. Niekedy su oznacovane aj ako D-frakcie.
Jedna z najucinnejsich zmesi MGN-3 od dr Ghoneum zialbohu prakticky zmizla z trhu(az na Japosko, kde sa tato a podobne zmesy bezne predavaju a masovo pouzivaju) na extremny tlak lekarskej komunity("spinava konkurencia" a "nepreukazane ucinky=FDA a ine organizacie ich oficialne neschvalili, co je proces trvajuci 10 rokov a stoji stamiliony dolarov...")

RNG

evcca, krvny obraz bol prisposobeny vacsinovemu zlozeniu, ktore prehlasili za normalne. Mnoho ludi ale ma uzitok zo zvysenia prijmu roznych mineralov, ako K, CA, Mg, J, Zn, Se a inych stopovych, ktore sa ani neuvadzaju normalne ani nemeraju.

prima

RNG, prosím ťa, je nejaký rozdiel v účinnosti medzi beta-1,3-d glukánom a beta 1,3/1,6 - d glukánom? Ďakujem.

evcca

RNG, ja sa snazim stravovat dost racionalne, hlavne ovocie, zelenina, chude maso, takmer nesolim.
teda vobec nesolim a potom mam neuveritelny smad, vcera som si len trosku lizla soli a akokeby som"ozila".
krvny obraz mam ok, az na fe.
draslik mam v norme.

RNG

silovia, sol je velmi siroky pojem a vacsina ludi si mysli, ze sol je len dnesna kuchynska sol, rafinovana tj prakticky ciste NaCl
A tej mame zialbohu nadbytok v potravinach, hlavne v hotovych jedlach. A prave to sposobuje rozne problemy, ako bolo naznacene vo viacerych temach, od vysokeho tlaku az po dehydrataciu a s tym spojene problemy.
Ale draslika(kalium, potassium) mame zase malo a jedna z jeho foriem je aj KCl, forma mineralu sylvin, ktory sa doloval kedysi v europe(este aj dodones sa doluje, hlavne pre priemyselne a polnohospodarske ucely)a pouzival dlhe starocia na solenie, kde obsah bol malicko NaCl, hodne KCl a nieco CaCl, MgCl a stopove aj rozne sirany a uhlicitany..

silviia

zvlastne, ja som myslela ze v dnesnej dobe je skor opacny problem-nadbytok soli uz vo vsetkych potravinach a ze solit vlastne uz vobec nie je treba

evcca

vdaka, pytam sa preto, ze sledovanim na sebe som zistila, ze niekedy mam neuveritelnu chut na sol, prestane mapotom aj smadit a zmierni sa moja unava.