Otázky na RNG

RNG

navy, ja zialbohu Slovenske produkty prakticky nepoznam, ja tam nebyvam.
Informacie mam hlavne z internetu, kde si obcas pozriem, co predavaju.

RNG

Na tren krc, u dietata neviem ako. Niekedy je to z mozgu skratovy signal, ale to moze byt sposobene aj ako zapal vb svale alebo v nervoch. Proste neviem jednoduchu radu na to.
Co sa tyka tej reabsorbcie pri chelacii, to je c elkom seriozny problem, lebo aj sa chelovane tazke kovy vylucuju z pecene zlcou, znacna cast zlce sa reabsorbuje a tym sa dostanu tazke kovy do obeho aj take , ktore boli zabudovane a "pochovane" v tele do tukoveho vaziva.
To je hlavny dovod, preco neodporucam agresivnu chelaciu a odporucam rozne zelene(travy, morske rastliny, riasy) a vlakniny(psylium, pektiny) ktore do seba kontaminovanu zlc absorbuju(nasiaknu) a vynesu z tela.
Su aj ine absorbenty, ako zeolity, bentonity, aktivne uhlie(drevenne a ine aktivovane).
Tekute zeolity maju ale hlavne vylucovanie cez moc, tj reabsorbcia je dost nepravdepodobna.

Navy

RNG, ďakujem Ti za odpoveď. Inak som si všimol, že vždy, keď Ti položím dve otázky, dostanem odpoveď na jednu. Budem Ti ich posielať po jednej. Toto je protokol doktora medicíny, ktorý prežil otravu ortuťou, a preto sa začal tejto problematike hlbšie venovať: www.hbci.com

RNG

mariaj, origanum vulgare moze byt pestovany aj divoky pamajoran. Obsahy maju dost rozdielne. Kym pestovany pamajoran obsahuje aktivnu latku thymol, divoky obsahuje aktivnu latku carvacrol, ktora je podstatne ucinnejsia, ako thymol.
V caji z pamajoranu je dost malo oleja, preto sa robia extrakcie a vyraba cisty oreganovy olej.
Aky je obsah oleja v byline nemam ani sajnu, takze prepocitavanie, kolko byliny treba ba tie iste ucinky ako pocet kvapiek oleja neviem spravit.

RNG

navi, ako sa odstranuje ortut z tela chelaciou podrobne nemam ani sajnu. Selen a sira sa cemicky spravaju dost podobne, tj vytvaraju s ortutou zluceniny, cim ju vytiahnu z roznych vazieb v tele, kde posobi skodlivo.Selenidy aj sirniky a sirany su vodorozpustne, cize ked sa dostanu do obehu, mozu sa vylucit mocom=detoxifikacia od ortuti.
Top su asi vsetky detailne veci co o tom viem. Hlbsie som sa o to nezaujimal a zrejme aj rozne teorie, ako sa to v tele odohrava su len teorie.
Jedine, co ma vlastne zaujimalo je pri brani roznych chelatorov znacne zvysene vylucovanie ortuti mocom a nizsie namerane hladiny v tkanive po urcitom case pouzivania chelatorov.
Ja do teorii zbytocne neleziem, lebo tie sa menia kazdy den, ale objektivne nameranie velkych mnozstiev vylucenych tazkych kovov pri pouzivani chelatorov je fakt.
A cilantro je v tomto rekorder.
Tak ako na vacsinu tazkych kovov je to EDTA a specificky na ortut DMSA.
A tiez vseobecny odmorovac, vcitane roznych organickych, tekute zeolity.

RNG

miskin, neviem.
Vacsina toho, co som mal v predajniach bol import z USA z katalogovych obchodov. Takze si to moze objednat hocikto, problem je len s drahym postovnym.

mariaj

Rng,prosim je pamajoran obycajny/origanum vulgare/ ta ista rastlina ako oreganovy olej?Videla som to uz ajv bylinkovej predajni napisane na sacku ze,pamajoran obycajny-oregano.DAKUJEM

Navy

RNG, mám dve otázky:
1. syn má 13, a už niekoľko rokov mu ťahá ústa dozadu(grimasa). Čo to môže spôsobovať?
2. Robím si detoxikáciu od ortuti, a neviem, ako mám zaobchádzať so selénom. Dočítal som sa dve protichodné varianty:
Dva protichodné pohľady na selén:

1.Nevhodné prostředky na eliminaci rtuti z organismu:
Mercurium - homeopatická rtuť, která odstraňuje rtuť z tkání do nervových buněk nikoliv ven z organismu. (Netýká se použití homeopatické rtuti v rámci konstituční homeopatické léčby). Selen může též fixovat rtuť v mozku.

2. Markus a Finck doporúčajú k odstráneniu ortuti tvorcu chelátu selén bez kvasníc a vitamín C v priebehu a po odstránení.

Tvorcovia chelátu: tvorcovia chelátu sú organické zlúčeniny, ktoré tvoria obzvlášť stabilné komplexy s kovmi chelaty, a používajú sa pri otravách kovmi. Tak sa zlučuje napr. selén s ortuťou na komplex ortuť-selenid, ktoré nie je pre telo škodlivý.

Tiež zvláštnym spôsobom vyrábané, terapeuticky použiteľné germanium sa stará o vylúčovanie ortuti a kadmia. V prírodnej forme je obsiahnutý v cesnaku, cibuli a žeň-šeni. Vedľa riasy spirulina pomáha strava obsahujúca selén a zinok (ryby, morská zelenina, hydina, lušteniny, vajíčka, huby a celozrnné výrobky) pri vylučovaní ortuti, rovnako ako i najosvedčenejší liečitelia stvorenia: trávy obilia a voda.