Otázky na RNG

sladkosticka

ahoj RNG, chcem ta poprosit o radu. Mam totiz velky problem, ze musim stale jest sladkosti, z nicoho ineho sa nenajem. Ak jedlo nema sladku chut a rychle sacharidy, nezasyti ma, ani keby som ho zjedla kilo. citala som tu, ze to mozu sposobovat kvasinky, ale nemam ine priznaky kvasiniek, nikdy som nemala vaginalnu mykozu, povlak na jazyku, bolesti brucha, vyrazky, bolave akne...nemam sklony ani k plesni na nohach (hoci som cely tyzden nosila topanky cloveka, ktory mal skaredu plesen.) Uz davnejsie uzivam probiotika, striedam tie kvalitnejsie z lekarne s dostatocnym obsahom bakterii, selen v metioninovej forme 100mg, zinok v laktatovej forme 25mg, magnesium niekedy, rybi tuk tekuty z lekarne denne 5-10 ml a resveratrol 50mg denne. Skusala som odvykacku od sladkeho zavreta na chate, ale v noci som proste zdrhla a isla do krcmy v dedine a nakupila si tam dobosky. Uz som z toho na nervy. Skusala som chrom, ale ten to este zhorsil. Poradis?

RNG

silvinciatko, to nikdy neboli moje produkty, ale produkty velkych a reputabilnych firiem z USA.
Vacsina bola z megafirmy NBTY, ktora posobi pod mnozstvom maloobchodnych znaciek, napr Holland and Barrett, GNC, Puritans Pride, Nature's Bounty atd.

RNG

prima, nevedel som najst, o aky vitamin C sa jedna.
Ale vseobecne produkty firmy Jamieson su na svoj slaby obsah pridrahe.
Obsahy su skor prisposobene zastaralej odporucenej dennej davke z roku 1948, ktorej sa lekari dosial drzia napriek vyskumom dokazujucich odlisne hodnoty, ci uz vo vitamineA, C, E, D,vitaminoch B, jode, zinku atd...

RNG

jodik, ja ti len tolko mozem povedat, ze japonske zeny aj tehotne jedia morske plodiny a teda dostavaju to priemerne mnozstvo jodu 12.5 mg na osobu, co je 85 krat tolko, ako su tzv odporucene denne davky(zastarale, z roku 1948, ake lekari sa ich zatate drzia...)

jodik

RNG a ako je to v tehotenstve s jodom? niekde citam ze je potrebny, a inde zas ze sa nesmie v tehot.?! vies mi povedat? mam tu tinkturu od teba este a aj kelp. co by si odporucil a ako? diki

mirka 23

No, do Lučenca som sa dovolala a išlo mi hlavne o striebornú vodu, ktorú majú a dopredávajú aj nejaké doplnky.