Otázky na RNG

RNG

fasrmaceutka, potlacanie imunity sice znizi symptomy ale eriesi za tym schovany problem. Hoci lekari bezne tvrdia, ze to je telo napadajuce samo seba z "hluposti", viacero lekarov tento nazot nezdiela. Tvrdia, ze su to naozajstne mikrobialne dovody, poddiagnozovane.
V teme autoimunne choroby som spomenul rozne mozne infekcie, ktore su spojene soznymi autoinunnymi chorobami a adresovanie tychto patogenov podstatne zlepsilo, ba dokonca odstranilo niektore "autoimunne" choroby, menovite osteoartritidu napriklad, tiez ALS, MS a ine spojene napr s boreliozou(poddiagnozovanou) alebo chlamidiou pneumoniae a roznymi mykoplazmickymi zamoreniami.
Pre istotu este neodporucam betaglukany, ktore zvysuju pocet a cinnost bielych krviniek, tj obranyschopnost tela, ale ozhodne odporucam Samento/Vilcacoru a GSE, tiez niektore antiviralne, lebo mnohe tzv autoimunne zapaly su sposobene nasmi vzdypritomnymi virusami(herpesy, hpv, ebv, cmv...)

jodik

RNG mala som na mysli tie tvoje doplnky co pouzivam uz dlho, mam aj jodovu inkturu aj kelp, tak ako to mozem davkovat a uzivat ked som ostala tehotna?
dakujem

issey

RNG prosim ta - tvoj obchod v Slimaku uz skoncil alebo este funguje? Potrebovala by som oreganovy olej. Nevies, kde by som ho zohnala ak nie tam? Chcela by som drzat tu protiplesnovu dietu.
Dakujem za odpoved.

farmaceutka

milady, prepac, ze ti skacem do otazky, len by som ti chcela poradit, aby si pri autoimunnom ochoreni neuzivala echinaceove kvapky ani betaglukany, lebo stimuluju imunitny system a mozu nastartovat aj zhorsenie autoimunnych problemov.

RNG

zialbohu, je nie nebyvam na Slovensku, ale v USA, takze mam informacie o zdrojoch doplnkov na Slovensku dnes uz len z druhej ruky, alebo z internetu.
Donedavna som sa mohol odvolat na svoje obchody, kde som doviezol cokolvek, co som povazoval za prospesne pre zdravie a dostupne cenove.
Zialbohu sa tie obchody neujali....

zuzana12345

RNG vieš o nejakej náhrade za antilipidový čaj a ikan od Tiens sú dosť drahé a ak áno,kde by sa dali objednať

RNG

milady, pouzivas toho akurat dost. Pozor na echinaceu, mozno ju pouzivat len 2 tyzdne, potom treba aspon tyzden prestavka.
Najucinnejsie ale, co pri autoimunnych poznam je Vilcacora(uncaria tometosa, cat's claw, una de gato)alebo este lepsie vytazok z nej pod menom Samento.
Tiez odporucam aj velmi sirokospektralny antimikrobialny prostriedok GSE.
Mnohi pri autoimunnych, ktore sa prejavuju zapalmi pouzivaju dlhodobo aloe vera, a ja radim aj ine protizapalove, ako curcumin(turmeric) a jeho pribuzny dumbier, bromelain, quercitin a boswelin.To su vsetko ucinne protizapalove a nahradia skodlive drogy znizujuce imunitu.

RNG

959, ja beriem 4-5 gramov kyseliny askorbovej v caji denne. Pouzivam ju miesto citronu.
Kyselina askorbova je velmi slaba kyselina, zaludok znesie aj HCl, co je mnohostokrat silnejsia.
Niektori ludia reaguju na velke davky(mnoho gramov) kyseliny askorbovej hnackou(drazdenie criev, nie zaludka). Kto chce brat mnoho grasmov denne, musi pozerat na nieco alkalizujuce s tym, napr sodu bikarbonu.
A vyskusat, kolko telo znesie, kym dostanez hnacku, tj zistit si svoju crevnu toleranciu.
Ale tu hovorime o 5 gramov a vys obvykle, rozlozene do viacerych davok na den.

milady

RNG, prosím o radu. Ak budem pri autoimunnom ochorení reumatického pôvodu užívať viacero antivirálnych a iných anti prípravkov, koľko ich môže byť? Zatiaľ jem zinok, selen, vitamín C, lapacho, echinaceove kvapky, ale z tvojich príspevkov zisťujem, že je ich oveľa viac. Takže ako to zladiť? Čo ešte pridať? Ktoré sa užívajú nalačno, ktoré pred alebo po jedle? Lebo nalačno sa všetko naraz zrejme nedá.Ako dlho sa to musí užívať? Čo potom. TReba nejaké udržiavacie dávky? Keďže je to chronické.Ďakujem.