Otázky na RNG

RNG

mirka 23, aj ine zinkove zluceniny maju tu typicku kovovu chut. To je v dosledku disociacie a tvorenia zinkovych ionov. Zinkove iony su tie, ktore su zodpovedne za zabijanie bakterii a virusov. Takze aj citrat zinky, maleat, proteinovy chelat, a ine organicky viazane zinkove doplnky su antibakterialne a antiviralne.
Samozrejme GSE je dobry proti bakteriam, vcitane helikobakteru.

lizanka

RNG, je potrebne davat si pozor na nieco pri kupe pupalkoveho oleja? kedze yam uz nezozeniem, rozhodla som sa pre pupalku. su nejake rozdiely v kvalite, ked su ceny dost rozdielne? -odkaz odstránený-

_diego_

Zdravim RNG, chcel by som ta poprosit o radu. Chcel by som objednat z tejto stranky www.bodybuilding.com nejake fitness doplnky vyzivy. Ide o doplnky oznacene ako Nootropika, vedel by si mi povedat ci je dovoz takychto doplnkov k nam legalny? Nikde som nenasiel ziadne informacie, no a ty mas s dovozom doplnkov do SR asi najviac skusenosti. Dakujem.

mirka 23

RNG, kamarát má gastritídu a helikobaktera. Čo na to?
Zattiaľ viem že 3xpol deci striebornej vody, probiotiká (večer najlepšie s jablkom?), viem že aj pepzin (ak ho nezoženiem pomôže aj obyč. zinok?)
Je vhodné piť aj GSE, resp. Citrovital?

RNG

davkovanie je jedna az dve(600 GDU).
S jedlom pomoze stravit bielkoviny, , na prazdny zaludok ocisti telo od bielkovinnych zhlukov(zamorujucich)

RNG

zara, bromelain(enzym z ananasu) je proteolyticky enzym, tj rozbija bielkovinne jedla. Multienzym nenahradi, ale vacsina ludi ma problem s travenim bielkovin a tak isto zamorenie tela je casto bielkovinne. Takze na to je bromelain dobry.
Na zvysenie kyselin v zaludku ale nepomoze nic ine ako HCl alebo nieco, co ju obsahuje(betain HCl, pepsin HCl)

zara

Ahoj RNG.Chcem sa ta opytat, ci mozem uzivat BROMELAIN /vytazok z ananasu/ namiesto MULTYENZYMu, ktory uz nie je na sklade.Tiez nie je ani PEPSYN, Pankreatin....Maju iba Bromelain.Neviem, ci pomaha pri traveni a ako si ho davkovat.Po jedle staci 1tbl?
A moze sa uzit aj rano nalacno na precistenie tela/ako je to v pripade Multyenzymu/?
Dakujem.

RNG

sladkosticka, vela ludi ma tento problem, ktory niekedy nazyvaju aj syndrom X.
Jedine riesenie je zacat jest nesladke komplexne sacharidy, ktore postupne v tele uvolnuju cukor, jest castejsie a mensie davky.
.....
Chut na sladke je vyprovokovana poklesom cukru v krvi a tzv rychle cukry=rafinovane alebo potraviny s nizkym glycemickym indexom) vyvolaju silne inzulinove vlny, cim sa hladiny cukru stiahnu pod normalnu hladinu(inzulin "prestreli").
Tak telo pendluje medzi privela a primalo cukru v krvi, raz plno energie raz blizo nuly.
Medzi nizkoglycemicke sacharidy patria hrubozrnne a celozrnne produkty.
Medzi zle vysokoglycemicke su jemne muky, cukry a prakticky vsetky priemyselne vyrobky, zialbohu.

RNG

prima, na ten 500 mg vitamin C sa vsahuje to co som povedal o firme Jamieson.
Naviac nie je specifikovana forma vitaminu C(kyselina askorbova, askorbat sodny, askorbat vapenaty?...)