Otázky na RNG

RNG

kava kavu som neradil zatrial nikdy, lebo kvoli nezodpovednemu vyrobcovi v europe, ktory pouzival na extrakciu aceton zopar ludi malo zlyhanie pecene, co komisia okamzite oznacila za chybu kava-kavy. Medzitym sa ale objasnilo, ze to bolo zamorenie jedovatou latkou a ze kava-kava je nie skodliva a zjavila sa spat na trhu, ale poskvna na nej zostala a dalej sa udrzuje farmaceutickym priemyslom, takze sa stala menej ziadanou a menej vyrabanou.
Ten zoznam zakazanych ma len uistuje, ze v Europe e diktat farmaceutickeho priemyslu velmi silny a som rad, ze som v USA. Svedi su obvzlast absurdni, zakazovat vytazok z hroznovych semien je absurdita.Ved je to jeden z najlepsich antioxidantov a zodpovedny za tzv stredozemny paradox(ludia tam jedia stravu bohatu na zivocisne tuky a cervene vino to zrejme kompenzuje)

meli

ahoj959...ja som si tiez kupovala vit.C ester od RNG-ho...ale uz sa bohuzial neda ....ale objavila som a objednavam ho z TACHYONU --odkaz odstránený-:))dufam/ ze som ti pomohla papa

959

RNG, ahoj.Prosim ta, mozem bezne, denne, uzivat davku 1000mg kyseliny ascorbovej-vit.C, kedze uz v Lucenci nie je BufferedC,ani ziadne ine cecko, ktore som si pravidelne kupovala u teba?
Viem, ze kyselina ascorbova drazdi zaludok, su z nej hnacky pri uziti vacsieho mnozstva, ale bohuzial, u nas nikde v lekarni nezozenies cecko vo forme ascorbanu sodneho,vapenateho, draselneho.Co mam robit? Neuskodi mi pravidelne branie napr. 1000mg denne kyseliny ascorbovej?To moje travenie nie je 100%, pravidelne beriem Betain HCL, ktory mi velmi pomaha, tak sa bojim,ci mi to cecko neposkodi zaludok.
Dakujem.

_diego_

nie, zatial to neechcem na predaj, to mozno neskor. Tu www.bodybuilding.com je zoznam krajin a produktov ktore su zakazane, Slovemsko tam neni. Ale napriklad KAVA KAVA je tusimze zakazana aj unas, neviem ci nie aj v celej Europe. Tak dufam ze sa nemylis a zasielku mi colnici nezhabu. Dakujem.

sladkosticka

To si dobre uvedomujem, tiez to uz zanechalo stopy a posledne dva roky sa mi tuk uklada hlavne na bruchu, co ma stve. Tu cokoladu som skusala, ale nepomohlo to, lebo takmer nie je sladka, takze ma vobec neuspokoji. Asi sa budem musiet iba zatat a vydrzat, ale odskace si to moje okolie, lebo sa vtedy prestavam ovladat. Dokonca prestavam so sebou nosit peniaze, lebo vsetky miniem. Potom mi vsak chybaju, ked sa vyskytne necakana komplikacia.

RNG

jedz 5-6 krat denne male davky. To mnohym tiez pomaha. Aj moj syn ma zenu s tymto problemom, a asi aj ja som cez neho kedysi presiel, lebo mi po nom zostala kopa kil naviac a cukrovka. Takze bojuj co najskor, lebo nasledky su velmi zle na zdravie.

RNG

sladkosticka, to nie je ziadna naozajstna choroba, len nekonecny uzavrety kruh vln raz prebytku cukru, raz prebytku vyluceneho inzulinu, ktory vedie k prilisnemu znizeniu cukru v krvi a doslova zravemu hladu na sladke.
.......
Jedina moznost je tie vlny utisit jedenim niecoho, co POSTUPNE ten cukor uvolnuje a nevyvolava vlny.
......
Sladka chut na cas-alebo aj permanentne sa da uspokojit prirodnymi sladidlami(bez cukru), ja napr pouzivam uz roky steviu(25% roztok stevisidov a rebaudianosidov v glycerine, 2 kvapky nahradia lyzicku cukru sladkostou)
Ked jes cokoladu, vyber si taku, co ma 85% az 90% kakaa, ta uspokoji a predsa da len malo cukru.

sladkosticka

RNG, prosim ta, ja som uz tu dietu s pomaly sa uvolnujucimi sacharidmi skusala,zula som kadejake celozrnne somariny (naozaj celozrnne, nielen zafarbene na tmavo), ale ani troska to nepomohlo! Proste ta chut na sladke ma uplne muci a uz neviem, co so sebou. Kazde jedlo musi byt sladke,inac som zuriva a urobim fakt cokolvek, aby som ziskala sladke (hanbim sa, ale parkrat som dokonca ukradla kolegyni zo skrinky cokoladku!). Nemoze to byt psychicka choroba? Lebo ja uz fakt neviem.

RNG

lizanka, vacsina olejov sa zialbohu extrahuje roznymi chemikaliami, co vyrobca ani nepovie.
Extrakcia liehom(etylalkohol) je vyborna,
extrakcia CO2 pod tlakom je este lepsia.
Ta je totiz za velmi nizkej teploty a extrahuju sa aj vsetky aromy z rastlin, pricom CO2 vysumi von-ako zo sodovky, ked znizia tlak a zanecha cisty nezamoreny extrakt.
Tzv superkriticka CO2 extrakcia je ale zatial az 2x tak draha.

RNG

diego, ja zijem v USA a nepoznam presne vsetky obmedzenia dovozov.Ja som z Bodybuilding dovazal len L-DOPU, ale okrem DHEA a niektorych kortikoidov je myslim dovolene sukromne si doviezt vsetko.
S dovozom na predaj je to ale komplikovanejsie, tam musis dostat povolenia od roznych Slovenskych institucii.