Otázky na RNG

farmaceutka

okrem toho, vsetkych pacientov, ktori uzivaju imunosupresiva, poznam a takisto poznam ich diagnozy, tak sama viem, co im mozem a co nemozem ponuknut a vsetko im vysvetlim.

farmaceutka

eliz, mozem ta ubezpecit, ze ja to tak robim. Problem je v tom, ze u nas na volny predaj nepredavaju farmaceuti, ale iba laboranti, to su stredoskolsky vzdelani ludia. U nas v lekarni to vsak nemame rozdelene, takze robim vsetko.

eliz

farmaceutka myslíš že keď niekto príde do lekárne a bude si pýtať Echinaceu alebo betaglukány,lekárnička mu to nepredá a bude sa pýtať prečo to vlastne chce užívať?

farmaceutka

Rng, neviem, preco opat takato prudka reakcia, len som chcela upozornit milady, aby pri autoimunitnom ochoreni neuzivala lieky na stimulaciu imunitneho systemu. O nicom inom som nepisala, lenze ked si nimi rozbehne opat chorobny proces, ostane len na klasickej medicine, aby sa zastavil imunosupresivami, ktore naozaj nie su nic uzasne, i ked dokazu zachranit zivot. Tvoje nazory poznam, nepotrebujem ich citat stale dokola, tym sa pre mna nestanu viac uveritelnymi, nez su teraz. Ja mam vlastnu hlavu a ked poviem, ze ziadna teoria, vratane tej tvojej aj teorie klasickej mediciny, nebola dokazana, tak naozaj dokazana nebola.
osobne si myslim, ze je kazdeho pravo uzivat to, comu veri, ale musi byt oboznameny s tym, co mu hrozi, ak tak urobi. Asi nie je nahoda, ze na liekoch obsahujucich betaglukany a echinaceu, je vyslovne uvedene varovanie, ze sa nesmu uzivat pri autoimunnych chorobach.

RNG

inac, farmaceutka, ja som nikdy nehovoril o "davani liekov", len o povolenych potravinovych doplnkoch, tj takych, co nemaju ziadne skodlive ucinky, tj kriterium to iste, ako na ine potraviny.
Tj navrat spat k prirodnym latkam pouzivanym na pomoc pri potlacani chorob, co kedysi farmacia robila.
.......
Toto opatrne vyjadrovanie pouzivam naschval, aby som sa nedostal do otvoreneho konfliktu s vacsinou lekarov veriacich len chemickym liekom.
Neprisiel som sem na forum robit revolucie proti lekarom, len priniest novsie informacie (a predtym aj prostriedky na ne, co mi zialbohu nevyslo)od ich kolegov lekarov, ktore sa znacne oficialne potlacaju.
Nejedna sa teda ani o sarlatanov, ani o bylinkarov a inych, ale reputabilnych lekarov,s diplomami zo znamych medickych fakult, mnohych dokonca s vlastnymi klinikami, ktori v minulosti postupne presli z farmaceutickych chemickych liekov na prirodne, zvacsa potravinove doplnky. A maju s nimi znacny uspech,lepsi, nez chemikaliami,
to je podstatne kriterium.

RNG

farmaceutka, jedine "spravne dokazane metody" su tie, ktore su uznavane autoritami z medickej komunity, nie tie, ktore jednotlivi lekari, hoci velmi reputabilni, dokazali na tisicoch pripadov.
Vsetky vysledky skupiny lekarov, ktori liecia prirodnymi liecivami alebo inac, nez je to uznane medickymi autoritami patria podla nich medzi "nedokazane a preto nebezpecny hazard".
Na stastie, tych "alternativnych " rebelov je dnes v USA uz vyse 15 tisic(zo 700tisic dokopy), takze nemozno ich uplne umlcat.
Aj inde na svete su, a patria medzi nich aj zvucne mena, ludi navrhnutych na Nobelove ceny, hoci maloktori ich potom dostali.
Nuz je to ako aj v inych poliach aj tu je to boj medzi financnymi zaujmami a humannymi hodnotami(tj v zmysle Hippokratickej prisahy).
A je to boj doslova na zivot a smrt,lebo tu sa zialbohu nejedna len o peniaze, ako v inych odboroch. Financne zaujmy pouziju vsetky zbrane, aby si svoju poziciu udrzali.
Vcitane lzi, potlacania informacii, prenasledovania opozicie, dezinformaciu verejnosti a dezinformacie aj lekarov na svoju oporu.
Tak sa stane, ze napr lekari predpisuju svojim pacientom ine, nez beru sami na tu istu chorobu. A lekari, hoci len menej nez 2% predpisuje alternativy su sami najvacsi konzumenti doplnkov(az 75% lekarov ich kupuje, povacsine potajomky)A oficalne od nich pacientov odraduju....

farmaceutka

RNg, ale je rozdiel, ci davas lieky na potlacenie virusov a je rozdiel, ci davas lieky na povzbudenie imunitneho systemu, to su dve uplne rozdielne veci. Pokoje tie tvoje antivirusove latky davaj, to mi je jedno, ale davat nieco, co zrovna stimuluje imunitny system a tym aj autoimunitne problemy, je velmi riskantne. A co sa tyka tych teorii o autoimunnych chorobach, to je na dlhsiu debatu, je ich viac a zatial ziadna spolahlivo dokazana.

RNG

jodik, odporucam ti v tehotenstve natierat jod pod pazuchu, nie na spodok brucha v kazdom pripade.A staci par kvapiek tyzdenne.
Jedna kvapka jodovej tinktury obsahuje 2.3 mg jodu, co by ma den malo stacit, hoci je to stale len este menej, nez patina japonskeho priemeru, ktory je 12,5 mg denne.

RNG

jodik, jod potrebujes stale, aj v tehotenstve. A my suchozemci ho mame primalo. Naviac aj denne odporucene davky su prinizke.
Niekolkonasobok tej davky nam urobi vseobecne dobre. Japonci maju v priemere v strave 85 nasobok jodu, ako je nasa zastarala odporucena davka (z roku 1948).
Inac na tuto otazku som nedavno niekomu odpovedal.

RNG

issey, obchod v Slimaku je zavrety a ja uz davnejsie nemam od mojej konatelky ziadne spravy, takze ti nemozem zialbohu pomoct.
Oreganovy olej v kvapkach najdes aj z inych zdrojov.
Jedna kvapka je asi 50 mg, treba 3x3 denne.