Slepé črevo

Príspevok v téme: Slepé črevo
zdeno

prosím niekoho o radu ,ak má s tým vlastnú skúsenosť , prípadne aj lekára aby mi popísal ako sa prejavuje chronická apendicitída, čo ju vyvoláva , ako sa diagnostikuje , či je nutná operácia, mám totiž dlhodobé bolesti asi 2 roky v oblasti tzv. slepého čreva, ktoré vyžarujú až pod pravé rebro, bolesti sa vystupňujú hlavne pohybom a po popritláčaní rukou , absolvoval som endoskopické vyšetrenia, všetko OK, lekári vyslovili podozrenie na chronickú apendicitítu ale nič so mnou nerobia, aké lieky je vhodné v takomto prípade používať na utíšenie bolesti ? zdeno
-------
Slepé črevo www.zdravie.sk

jajkafr

karioll
atrovent je slabý bronchodilatant. Ja som jeden čas brala inflamid (kortikoid) 2 vdychy 4x denne, berodtec a atrovent (bronchodilatanty) 1 vdych 4x denne a mala som sťažené dýchanie. Potom mi dali Seretide 500 ug 2x denne a tiež nezaberal :( Naposledy keď som mala záchvat užila som 3 vdychy Berodualu a nič pomohol mi až hydrokortizon a syntophylin do žily a kyslík.
S mamkou sme akurát rozprávali o tej BA. Nevieme sa rozhodnúť. Budeme musieť spojiť viacero termínov. Musí byť doma ocko, aby sme mohli ísť autom a tiež musím mať voľno v škole. Ešte neviem ako to bude.

karioll

farmaceutka1
je to dost diskutabilne,ja mam napriklad iga 32OO,norma je do 240,a ige a v norme tak sa to neriesi
jajkafr
ba je sice daleko,ale akurat ty by si mohla vediet,ze zdravie nadovsetko.bral som svojho casu tafen,co ako urcite vies je kortikoid s najlepsim pomerom liecenie zapalu a vedlajsi ucinok a take hypertenzne krizy,ze mi ho museli vysadit.a atrovent na mna vobec neucinkuje.po inhalacii sa musi zlepsit spirometria o 10-15% mne o 3%,takze v pripade bronchospazmu som mrtvy.

jajkafr

farmaceutka1
ja o tom viem. Výraznú som mala reakciu na histamín. Lekárka mi povedala, že na niečo budem mať silnú alergiu, ale nie je to nič z toho, čo testujú. Lekár mi zas povedal, že keďže kožná reakcia na testované látky bola slabá desenzibilizáciu mi nedá. Pri styku s peľom alebo prachom nemám anafylaktický šok ani silný astmatický záchvat. Prejavuje sa to sťaženým dýchaním, tlakom na hrudníku, opuchnutými a slziacimi očami, plným tečúcim nosom s nemožnosťou dýchať cez neho. Pri dlhodobom vystavení alergénu to prejde väčšinou do bronchitídy raz až do bronchopneumónie, ale to som nebola ešte na liečbe.

farmaceutka1

jajkafr, ale velkost koznej reakcie vobec nemusi zodpovedat stupnu alergie! Niekto ma fliacik temer neviditelny a niekto ma obrovsky a priznaky tomu vobec nenasvedcuju. Smerodatnejsie su skor hladiny IgE, ale ani tie 100%ne neurcuju silu alergickych prejavov.
Z mojej rodinnej skusenosti..na kozi ziadna reakcia, IgE iba mierne zvysene a desenzibilizacia bola velmi uspesna...

jajkafr

karioll
ešte nad tým uvažujem BA je dosť ďaleko, ale keďže je prístup môjho lekára taký aký je a moja astma je v nie najlepšom stave tak ešte sa uvidí. 3.9. mám zápis do 2. ročníka na fakulte vtedy budem vedieť rozvrh, aby som sa vedela zariadiť s objednávkou keďže vravíš, že sa tam čaká za termínom mesiac.

jajkafr

farmaceutka1
gastroezofageálny reflux mám a veľmi silný bol mi zistený 24 hod. pH metriou. Tiež mám potvrdenú aj bronchiálnu astmu. Užívam Symbicort 200/6ug 2x denne 2 vdychy čo je podľa mňa dosť silná dávka. Keď ho neužijem strašne ťažko sa mi dýcha a pociťujem tlak na hrudníku. Vystriedala som už niekoľko inhalačných liekov, ale Symbicort mi doteraz zaberal najlepšie. Keď ho vdýchnem vládzem zabehnúť aj kilometer bez toho aby som mala nejaké výrazné problémy s dychom. Problém je však v tom, že asi posledné 2 týždne mám po ňom tachykardiu a trasiem sa. Moje sťažené dýchanie je s časti aj z GER, ale za tie roky viem rozoznať kedy je to z refluxu a kedy z astmy.
S bylinkami nepokúšam bojím sa alergických reakcií. Podľa kožných testov mám alergiu slabú na testované alergény takže desenzibilizácia u mňa nieje možná, ale príznaky alergie sú niekedy dosť silné.

farmaceutka1

jajkafr, urcite nepokusaj s bylinkami, ked si alergik, mozes si len poskodit. Ake lieky beries, ked ti z nich busi srdce? Povedz lekarovi, ze ti nevyhovuju, az ti predpise nieco ine. A mozno by bola dobra desenzibilizacna liecba.
Co sa tyka enzymov-lekar ti ich moze predpisat, neviem, preco RNG tvrdi, ze nie. Ak mas pocit, ze mas vela kyseliny, moze byt za tym aj gastroezofagealny reflux, ktory je casto skrytou pricinou drazdiveho kasla a moze sa zamienat so zhorsenim astmy...

jajkafr

RNG

probiotiká užívam, taktiež prijímam vlákninu vo forme stravy, ktorú jem a čo sa týka kyseliny niekedy mám pocit, že tej žalúdočnej mám až nadmieru.

začínajú sa u mňa prejavovať nežiaduce účinky inhalačných kortikosteroidov a bronchodilatantov. Po vdýchnutí inhalačného prášku mám tachykardiu a celá sa trasiem. Ak ho však neužijem mám sťažené dýchanie, bolesť na hrudníku a kašeľ. K lekárovi sa čaká asi mesiac. A predpokladám, že ma popočúva povie, že mám užívať lieky aj naďalej tak ako ich mám predpísané a to bude všetko. Začína sa mi pomaličky semester. Celé leto som strávila na stáži. Nemám čas, ani chuť behať po doktoroch a prírodné liečivá nezaberajú. V zdraví z božej lekárne mamka vyčítala, že na astmu je dobrý čaj z podbeľa u mňa to nieje možné, pretože na podbeľ mám alergiu. Naposledy keď ho kamoška dala sušiť do izby na radiátor zobudila som sa so sťaženým dýchaním, plným nosom, opuchnutými očami a s bronchitídou.