Slepé črevo

Príspevok v téme: Slepé črevo
zdeno

prosím niekoho o radu ,ak má s tým vlastnú skúsenosť , prípadne aj lekára aby mi popísal ako sa prejavuje chronická apendicitída, čo ju vyvoláva , ako sa diagnostikuje , či je nutná operácia, mám totiž dlhodobé bolesti asi 2 roky v oblasti tzv. slepého čreva, ktoré vyžarujú až pod pravé rebro, bolesti sa vystupňujú hlavne pohybom a po popritláčaní rukou , absolvoval som endoskopické vyšetrenia, všetko OK, lekári vyslovili podozrenie na chronickú apendicitítu ale nič so mnou nerobia, aké lieky je vhodné v takomto prípade používať na utíšenie bolesti ? zdeno
-------
Slepé črevo www.zdravie.sk

slepcrevo

Tie uzliny pod usami mam zvacsene aj ja. Predtym mi vraveli, niekolko rokov dozadu, ze mam chronicky zapalene mandle - asi to bola pravda. Teraz po poslednych testoch ich vraj zapalene nemam (zrejme se preliecili antibiotikami popri nejakej chorobe.) Okrem toho mavam dlhe roky zapalene ocne vieska (hlavne na lavom oku)-strasne ma zvyknu svrbiet a ja si ich potom musim skrabat, tak sme mysleli, ze to moze byt z tych chronickych mandli, kedze kozne testy boli v poriadku. Je moznost, ze podrazdene ocne viecka (vyse 10 rokov) moze mat na svedomi apendix? To sa mi moc nezda, no neviem.

jajkafr

pepita
môže ísť o apendix ja mám 20 a bolesťami v podbrušku na pravej strane som trpela od 14-rokov tento rok mi odstránili apendix a bolesti takmer prestali :)
rovnako ako ty, aj ja som absolvovala množstvo vyšetrení dokonca som bola operovaná aj na gynekológii, pretože mi nevedeli prísť na to, čo ma to bolí... moja gynekologička vravela od začiatku, že to je apendix, ale nikto mi ho nechcel odstrániť tento rok konečne po 6 rokoch som došla domov zo stáže s tým, že ma bolí brucho zašla som ku gynekologičke, pretože som v kútiku duše dúfala, že to bude vaječník lebo som nechcela maródovať lekárka ma poslala na chirurgiu a do týždňa mi odstránili apendix. Mala som striedanie hnačiek so zápchami, tiež mi bolo zle od žalúdka neviem aké boli laboratórne výsledky, pretože mi nikto krv nebral iba na potravinovú alergiu ...
keď som praxovala na chirurgickej ambulancii dozvedela som sa, že v tom mieste môže bolieť tiež žlčník alebo to môžu byť aj lymfatické uzliny...
okrem toho môže ísť aj o cystu na vaječníku vtedy sú tiež podobné príznaky ako pri apendicitíde, ale to už musí určiť lekár... držím palčeky

peppita

ahojte, mam 21 a uz asi 3 mesiace mám bolesti v pravej časti panvy, hneĎ v blizkosti pupka. bola som už na všetkých možných vyšetreniach, všetko negatívne..mám zväčšené reaktívne uzliny krku, ktoré su fajne bolestive.
Doktori mi povedali, že možno mám chronický apendix, často mi býva zle na odpadnutie, mám krčé, občas hnačku, občas práveže zápchu, zvýšené crp taktiež ake iba mierne.a stale ma to boli na dotyk..može ísť teda o chronický apendix? diky za radu...

jajkafr

to už bude záležať od teba a od tvojho lekára... napr. ja som šla po 2 týždňoch späť na stáž do čiech a tam som pracovala ako sestrička, samozrejme vyhýbala som sa dvíhaniu pacientov, ale nie vždy sa dalo :) a zvládla som :)

slepcrevo

Aha, dakujem. Ja este k tomu vykonavam aj manualnu pracu, i ked nie prilis narocnu no i tak. Tak mi hadam daju dlhsiu marodku.

jajkafr

a ešte k tej maródke... na oddelení povedali, že stačí 3 týždne ja som už po týždni aj dačo behala :D brucho však bolí dlho... je dobre aspoň rok potom vyhýbať sa väčšej fyzickej námahe a tesne po operácii je potrebné držať diétu nejesť potraviny, ktoré nadúvajú, žiadne ovocie, zelenina...

jajkafr

slepecrevo
mne povedali, že riziko zrastov po laparoskopii je oveľa menšie ako po klasickej operácii. Zrasty sa robia väčšinou v mieste, kde je rez na brušnej stene.
ak ideš na operáciu bude príjemnejšie pre teba keď sa oholíš doma. Keď som bola na gynekológii holila ma sestrička večer pred operáciou, ale teraz keď som bola na apendix, ktorý mi odstraňovali laparoskopicky ráno tesne pred tým ako ma odviezli na operačku prišiel ku mne taký mladý sanitár so žiletkou a emitkou a povedal, že treba oholiť sčervenela som, ale nechal ma samu na sucho so starou žiletkou do sprchy som nemohla lebo som už bola napojená na infuziu :( takže keby nedajbože idem na operáciu nabudúce oholím sa doma sama.

slepcrevo

Chirurg? Aka je pravdepodonost vyskytu zrastov po laparoskopii apendixu? A Kolko priblizne by mal byt clovek na marodke? Je potrebne sa tam dole vyholit, ci netreba pred tou operaciou?

jajkafr

každý má iný pooperačný priebeh... mňa po laparoskopickej operácii apendixu bolelo celé brucho, až pod rebrami a na hrudníku, tiež ma boleli strašne ramená... a v okolí pupku som mala tiež modrinu... a bolesti brucha som mala asi 2 týždne po operácii ... operovali ma začiatkom júla a ešte teraz mám občas pocit trhania na pravej strane a keď som chorá a kašlem tak ma to bolí viac... cca rok po operácii by si sa mala vyhýbať ťažkej fyzickej námahe, aby si nedostala pruh a tiež teraz po operácii treba držať diétu s vylúčením ovocia, zeleniny a všetkého čo nadúva (strukoviny, kapusta...) predpokladám, že si už doma, ale keď pôjdeš vyberať stehy určite o tom povedz lekárovi. Držím palčeky a skoré uzdravenie.

slecna.lee

Ahojte, mam otazku ohladom pooperacnych prejavov po lap.op.apendixu:
Operovali ma pred 5 dnami, pooperacne bolesti sa kazdym dnom zmiernuju co sa tyka pravej strany a oblasti pupka, avsak lava strana brucha je najviac bolestiva a taktiez bola opuchnuta a tiez mam v okoli rezu dost silnu modrinu. Bolava je lava strana najviac, aj ked napravo a v obl.pupku sa mi bolesti zmiernuju. Je toto bezne po lap.?
Dakujem