Slepé črevo

Príspevok v téme: Slepé črevo
zdeno

prosím niekoho o radu ,ak má s tým vlastnú skúsenosť , prípadne aj lekára aby mi popísal ako sa prejavuje chronická apendicitída, čo ju vyvoláva , ako sa diagnostikuje , či je nutná operácia, mám totiž dlhodobé bolesti asi 2 roky v oblasti tzv. slepého čreva, ktoré vyžarujú až pod pravé rebro, bolesti sa vystupňujú hlavne pohybom a po popritláčaní rukou , absolvoval som endoskopické vyšetrenia, všetko OK, lekári vyslovili podozrenie na chronickú apendicitítu ale nič so mnou nerobia, aké lieky je vhodné v takomto prípade používať na utíšenie bolesti ? zdeno
-------
Slepé črevo www.zdravie.sk

jajkafr

peppita
skús s tým zájsť k lekárovi rana po operácii bolí dlho ja mám od operácie viac ako pol roka a miesto kde som mala slepák ma občas pobolieva

peppita

Ahojte, tak aj ja som už po operácii..no a mám taký menší problem, že už je to asi 2 a pol týžd%na a mna to stále boli, tam kde som mala ten slepak, pred týzdnom som s nicoho nic odpadla, vcera to iste, zacne mi byt len tak zle, nafukne ma, bolia ma rany a už proste odkivnem.
neviete ci je to normal? alebo by som mala ist niekam s tým..

slepcrevo

No hej vdaka, pripadala som si jak male decko, ktoremu sa podarilo vycikat do serblika ci vykakat do zachodovej mise:D
No a dnes mi vyberali stehy. (na 14-ty den) Moc by som si priala, aby som bola PN minimalne do konca decembra, bo v tych najvacsich stresoch netuzim ist do roboty. Ale asi do polovice januara hmmm, to by som chcela asi prilis... Inak, doteraz som netusila, ze slepe crevo moze byt tak dlhe, ze aj zo 20cm, bo jedna pani v cakarni sa divila, ze mi tak velku "vec" operovali laparoskopicky. Tak hadam uz nebudu ziadne problemy. Este vcera vecer som sa naposledy "zabála", ze co ak mi tie iste bolesti zas niekedy zacnu napriek tomu, ze je to uz prec.Asi posledne zvysky strachu, dufam. Tak este raz dakujem za pomoc a uzitocne rady. Papa

slepcrevo

Jeeej, tak pred chvilou som bola. Teda tak pred hodinkou asi. Dufam, ze ked mi uz slo, uz to pojde normalne. Zajtra idem k doktorke akurat kvoli tomu, bo do troch dni sa u nej mam hlasit od prepustenia z nemocnice. Tak jej to hadam hovorit uz nemusim. Dala som si dnes aj 4 susene slivky a trosku slivkoveho kompotu s ryzou. Tak mozno aj to pomohlo a mozno to bola len nahoda.

jajkafr

slepecrevo
nebola si na wc 6 dní? to je veľa... ak nepôjdeš ani dnes zajtra choď k lekárke nech ti dačo dá... môže pomôcť aj vláknina tá sa môže užívať aj preventívne...
ani mne nedávali klystír tiež som bola prekvapená lebo pred prvou laparoskopiou mi ho dávali.

slepcrevo

Ahoj, nie asi nemam krcove zily. Trosku ma niekedy akoby pobolievaju zily hore nad prstami noh. Neviem, nemavam to casto, proste akoby nejaky mensi krc. Prosim, co mam robit s tym bruchom?:( Som siesty den po operacii. Naposledy som bola na stolici 30.11.vecer, to bol vecer pred operaciou. Pila som vtedy vela vody. Myslela som si, ze mi daju aj klystir, bo co som citala na nete, takmer vzdy ho davaju, no nedali mi a ja som im to nepripominala isteze. Asi tak v den prepustenia mi na stolicu trebalo, no neslo mi. Dodnes mi nejde, i ked mi uz ani jaksi netreba. Kava nepomohla ani vcera a ani dnes:( Brucho mam dost nafuknute. Vcera som jedla len polievku, acidofilne mlieko a vecer si rozmackala zemiaky v polotucnom mlieku. Neodvazim sa jest nieco ine, nez kasovite-vodovite, pokial mi creva budu takto strajkovat. Chcem sa vyhnut cipku do konecnika. Kava mi vzdy predtym zaberala, no teraz vobec nezabera. Na vlakninu je asi este priskoro, ze.

jajkafr

slepecrevo
väčšina liekov je na predpis ak chceš môžeš skúsiť brať ten anopyrin ak nebudeš mať žiadnu reakciu tak je všetko v poriadku... berie sa preto, aby nevznikli krvné zrazeniny v žilách pretože po operácii zviknú vznikať, ale to záleží aj od veku... koľko máš rokov? ja mám 20 krčové žily takže som rizikový pacient a po operácii mi nedávali nič ako prevenciu pred operáciou mi pichli iba jednu injekciu a to bolo všetko
ja si myslím že kávu si môžeš dať v pohode a hlavne veľa tekutín

slepcrevo

Juj astmy:( to musi byt hrozne. Ja som teraz pred cvhilou zakaslala bo mi zabehla voda v krku a tak to mnou trhlo na lavej strane, ze aaaauu. Ja som to pochopila tak, ze ten anopyrin je dobry aj na to, aby nahodou nevznikli krvne zrazeniny. Pamatam si, ze pri vtrhnuti zubu mi vzdy vznikla krvna zrazenina a potom mi to lozko musel zubar cistit a bolelo to jak fras. Nevies ktory liek by som eventuelne mohla na tento ucel a jak dlho brat? Nechcela by som to zazit s tymi rankami na bruchu. Okrem ineho mam aj vyoperovanu stitnu zlazu - to len take doplnenie k tomu lieku, ak by si o nejakom vedela, ktory by mohol byt relativne neskodny (ked na lieky asi nemam alergiu) a predchadzal tym zrazeninam? A este prosim, mozem si dat zajtra kavu? Neviem, ci mi nemoze nejak uskodit. Tie jogurty mi jaksi nepomahaju ist na stolicu. Zajtra to bude piaty den po operacii.