Skúsenosti s HAK Belara

Leonka77

ahojte,
beriem belaru uz 1 a pol mesiaca (7dnovu pauzu som si nedala), dovtedy som nebrala ziadnu inu HAK, zatial som ziadne velke problemy nemala, len ma pobolievaju prsia a obcas spinenie ale pred 3 dnami som mala pohl. styk a odvtedy mam krvavocerveny vytok, uz to nabera na hnedu farbu a menej a pobolieva ma brucho obcas, myslite ze mam skocit ku gynde alebo pockat?asi to moze byt z HAK ci?

denisaKE

medittera: ja som to tak robila vždy v lete a v zime - som športovkyňa, takže menzes mi "vadí" a nemala som žiadne problémy, ale každý sme iný.

mediterra

Ahojte, prosim, poradte. Dnes zacinam s HAK. Gynekolog mi predpisal Belana s tym, ze prve tri mesiace ich mam uzivat bez klasickej 7dnovej prestavky. Vraj to bude v pohode, podla najnovsich výskumov zena nepotrebuje menstruaciu. Mate s tym niekto skusenost?

denisaKE

mne odišla chuť na sex :P ale ináč pohoda...chute som nemala, ani som nepribrala - ale je pravda, že po vysadení som prudko schudla.

anngeelline

Ahojte, ja už Belaru užívam 4-rok a nikdy som s ňou problémy nemala, prsia sa mi zväčšili:) chuť je na sex a stále:) až na tie nálady ale dá sa. Krámy vždy prídu na minúty:) Odporúčam, ale ako bolo už napísané- každý organizmus je iný! Držím palce

Ewanee

Ivik 1616: ber to tak, ze na kazdy organizmus maju HAK iny dopad.. takze si myslim ze ten jeden mesiac vyskusas, a ak ti nesadnu tak vymen...aspon budes mat pre priatela vyhovorku prevo si viac nervozna :D kazdopadne ti nikto nevie zarucit ci ti pomozu alebo pohorsia :) ja ju mam tiez predpisanu, zacnem ju brat asi tak o tyzden takze som tiez zvedava :) predtym som brala inu HAK a mala vedlajsie ucinky tak som zmenila.. ale je to na tebe jak sa rozhodnes ;)

sportKitty

ja som ju brala pol roka, prve tri mesiace super a potom nasledujuce mesiace neskutocne bolesti prs, brucha pri menstruacii, stale som len jedla a nevedala som sa krotit, pribrala ssom desat kil a akurat sa mi vsetko dokazilo... odtvtedy uz ziadne hormony neberem a pokial nebude nutne ani brat nebudem

ivik 1616

ahojte..mam 16rokov a pred par tyzdnami som bola u gynekologicky prvykrat a chcela som od nej antikoncepciu hlavne pre zlepsenie pleti pretoze je to katastrofa...ani cop si nemozem dat lebo sa hanbim za vyrazky a make-up to nejako nezlepsuje..tak mi dlaa belaru a ze vraj ma mensiu davku hormonov a nemala by som pribrat..mam ju zacat brat od 1.dna menstruacie co bude asi o 2tyzdne...no bojim sa velmi ze priberiem a bude mi zle a povedala ze s amoze zhorsit plet prvy mesiac..a prosto cely mesiac spinit a krvacat to je dost zle...a necem aby sa mi zvacsili prsia pretoze na 16 ich mam dost velke vacsie ich uz nepotrebujem...a aj tie zmeny nalad ja som dost naladova a prosto sa bojim ze mi ete pohorsi a to by uz moj priatel nezniesol :D...poradte mi mam ju zaat uzivat? mam ju uz aj kupenu ale co uz tych 11eur mozem osrat ked mi problemy narobi..uvazujem kazdy den ci ju mam uzivat ci nie...ale ked sa pozriem do zrkadla je mi jasne ze musim...ale som mlada a moze so mnou porobit somariny...

budiska

zacala som uzivat antikoncepciu hlavne kvoli pleti a akne..prv som uzivala cloe,ale nejako mi to ani po polroku nepomohlo,tak som presla na belaru..plet sa zlepsila..ale lipido uplne na bode mraazu..a tiez to uz lezie ne nerv nie len mne,ale aj partnerovi..bojim sa vysadit,kvoli tehotenstvu..ale takto ma to uz tiez nebavi