VRÁSKY v 20 ?

RNG

Vrasky su z nedostatku kolagenu a elastinu v kozi. To je vec vyzivy a absorbcie.
Na vytvaranie kolagenu su hlavne vitamin C, E a aminokyseliny arginin, ornitin a cystein.
Forma C najlepsie prenikajuca do podkozneho vaziva je tukorospustny ester C palmitat.
Casto su vrasky sposobene hormonalnymi vykyvami(predcasne starnutie), ktore sa daju upravit potravinovymi doplnkami cplyvajucimi na tvorbu hormonov.
Niekedy je to chyba travenia aj pri dobrom zlozeni potravy(hodne zeleniny a antioxidantov), kde nedostatocna enzymaticka cinnost alebo malo kyselin vedie k podvyzive na niektore latky, hlavne bielkoviny a mineraly.

mirkaaa

ahojte aj ja mam 20 a vrasky hih ale kazdy mi hovori, ze su to vrasky zo smiechu tak asi sme vsetky smejkovia hihi

kika123

....baby ja mam tiez 20, ale vrasky mam ale uz od 18... myslim si, ze z make-upu to nie je, pretoze ja si ho nedavam az pod oci a vrasky mam..tiez pouzivam hydratacny krem, neparfumovany bez konzervacnych latok, natieram sa s UV, plet pravidelne cistim, uz nefajcim, obmedzujem kafe, viac pijem, aj ovocie sa snazim papat...aj slnecne okuliare nosim,fakt!!! vsetko sa zlepsilo, len tie vrasky nie!!!moj ocino vyzera mlado a mamina v mojom veku tiez nemala vrasky....tak som zufala...a moje spoluziacky fajcia, nic nerobia a maju plet ako detsku prdelku..ale je pravda, ze moja plet je hrozne citliva...ale tiez som poculôa o tvarovej gymnastike a je to vraj velmi ucinne, treba tiez vela trpezlivosti, co uz..

nikuliiiiik

luska fajcis? alebo mozno to je aj zo stresu a nespravneho zivotneho stylu, nevim ti poradit...
pre zuzkalinka:
ono tu je uz niekde zalozena tema kde sa venuju mocu, mozes si to precitat. a med ma podobne antibakterialne ucinky len krajsie vonia :)

luska

ja mám suchú raz šupinatú pleť inokedy mastnú ja som stro pro presvedčená že to mám z make upov lebo všeliaké somarinky na vyrážky už zo dva roky vobec nepoužívam kúpim si asi v čajovni daký bylinkový krem na vrasky alebo čo a okrem toho som slabšia fajčiarka a niekedy veľmi málo pijem len som prekvapená že sa mi to takto skoroodráža na tvári moje rovesníčky podaktoré ani jednu vrasku nemajú a genetika zrejme tiež nefunguje lebo mamina aj starká minimum vrások ja neviem keby ste nádodou dAKTtoá vedela poradiť ako sa mam teda začať o te vrasky starať resp.oddialiť prichod dalsich napiste dik:)