od zajtra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

qiu

baby ja som hladnááá... Doma mi rozvoniava guláš tak sa radšej snažím obmedzovať pobyt v kuchyni, lebo by som sa neudržala.
Dnes dom jedla len ovocie ale na večeru už len pri pohľade naň mi došlo zle tak som si dala cereálie s mliekom... A vy čo ste papali?

lianka

nina30....ale ani jednostranna strava nie je zdrava hoci nepriberies...a ak papas mensie porcie normalnych jedal,ja si myslim,ze je to ok;0)najma ak chceme schudnut zdravo a bez jojo-efektu

nina30

Ak sa s cestovín priberá, tak ja by som už mala byť ako hroch. Jem väčšinou len cestoviny, normálne nejaké jedlo som nejedla ani nepamätám. Cestoviny, elivový olej, syr a parmezán to je moje. Lenže je rozdiel aká človek je cestoviny, ak papáte nejaké cessi s mäsom .... . tak isto priberieš. Cestoviny treba variť na polomäkko a tak ich jesť, veľa oliv. oleja a len to prospeje.

lianka

a co papate na ranajky a na veceru by ma zaujimalo,totiz urcite chcem chudnut tak,aby som mala energiu,lebo inak sa nebudem ani tesit z peknej postavy a to nedopustim;0)

lianka

dakujeeem talia,vyskusam v blizkej dobe urcite;0)
no ja chcem jest normalne tj aj cestovinky,cize sposob papania chcem uz dodrziavat nastalo.
od kolkatej vecer nejet baby?

talia

Mäsovo-syrové lazane

Ingrediencie: 12 plátkov lazaní, 0,5 kg mletého mäsa (zmes hovädzieho a bravčového mäsa), drvené paradajky 400 g, cesnak, cibuľa, bazalka, tymián, petržlenová vňať, soľ, olivový olej, syr Eidam SOLE, resp. Vartáš údený, Mozzarella.

Na bešamelovú omáčku: 1 lyžica masla SOLE, 0,5l mlieka SOLE, 150 ml sladkej smotany SOLE, 1 lyžica hladkej múky, biele korenie, soľ, muškátový orech.

Postup: Do vriacej osolenej vody pridáme pár kvapiek oleja a lazane. Varíme 10 minút, odcedíme a necháme vychladnúť.

Mäsovo - paradajková omáčka: Na rozohriatom oleji opražíme do zlatista cibuľku. Pridáme mleté mäso a rozdrvený cesnak, chvíľu pražíme. Potom pridáme drvené paradajky, trochu bazalky a tymiánu a všetko spolu dusíme asi 20 minút. Na konci pridáme čerstvú petržlenovú vňať a chvíľu necháme postáť.

V druhom hrnci si pripravíme bešamelovú omáčku. Maslo roztopíme na rozohriatej panvici, pridáme múku, krátko opražíme, zalejeme mliekom a za stáleho miešania necháme zovrieť, pridáme smotanu a na miernom ohni varíme, kým nezhustne. Nakoniec dochutíme mletým bielym korením, muškátovým orieškom a soľou. Na vymastený plech nalejeme časť mäsovo-paradajkovej omáčky, posypeme nastrúhaným eidamom a prekryjeme plátkami lazaní, opäť potrieme mäsovo-paradajkovou omáčkou, posypeme syrom a polejeme bešamelovou omáčkou. Tento postup opakujeme. Na poslednú vrstvu lazaní a mäsovo-paradajkovej omáčky poukladáme na plátky nakrájanú mozzarellu a zalejeme bešamelovou omáčkou. Vložíme do rúry a necháme zapiecť.

chiiiiiiiiiii

ajooooooooj::)
Pocuuj mojaaa ja neviem co je na tom pravda,ale z cestovin a nahodou nepribera??? ci to je blud?

talia

uuuuuf tak to som strasne rada ze ste sa tolke pridali.ja sa zatial drzim ale je mi hrozna zimaaaa asi z toho ze menej jem :D brrrr

lianka

inak neviete nejaky fayn recept na lazane?taky jednoduchsi nejaky,nenasla som ani na nete;0(tak ak mate pls dajte vediet,dakujem;0)